Skocz do zawartości

Ft 17 RPM 1:35 +aber


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

witam rozpoczynam budowę Ft 17 który odleżał swoje na półeczce i nagle coś mnie na niego wzięło. Dokupiłem do niego blaszki abera i gąsienice ognikowe RPM

Kilka słów poglądowych mam zamiar zrobić czołg Narodowej Armii Rewolucyjnej, Madżuria 1929

Nie będę robił wnętrza gdyż zamierzam zaimportować takie oto metalowe nity i zrobić z jego wnętrza żelazna dziewice :P

http://www.scalehardware.com/miniature%20rivets.htm

No chyba ze ktoś wie gdzie je można dostać w Polsce

A teraz delikatny postęp prac

bd15b232acd28c40m.jpg

a56d26cb5203bf3em.jpg

ac90ff88d2103352m.jpg

151c206d0fb63ba3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle życzenia

fabe315148bca580m.jpg

Co prawda nie mam dokładniej tego modelu dedykowanemu naszym wschodnim kolega ale dam rade:)

Zamierzam go umieścić na dioramie w dynamicznej pozie coś mniej więcej takiego :

a54cfeac09d7dbfcm.jpg

Powodzenia z tym maluchem widziałem jak to wygląda w środku... Kupa pracy przed tobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie a o konkretne materiały jest dość ciężko na internecie a w szczególności by dojść ładu z malowaniami na poszczególne malowanie dlatego tez gdy podczas przyczesywania znalazłem ta instrukcje to postanowiłem ze na tym zostanę.

A może wiesz gdzie bym mógł dostać jakiś sensowny karabin do ft 17 taki jak na tym malowanku bo rpm daje straszna biedę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ckm Hotchkissa bo o nim zdaje się mowa jest w zestawach, Hellera z Francji 1940, robi go też S Model (zestaw z polską bronią) ale myślę, że jak do nich napiszesz to kupisz sam ckm osobno. Jakość ? Lepiej niż RPM, ale pracy trochę trzeba włożyć. Ale chwila tych chcesz ckm czy armatę 37mm Puteaux ?

Sporo nam się zrobiło tych FT nagle, przynajmniej 3 sztuki Kibicuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem zestawu sk bo pamiętam z dawnych czasów ze robili 3 żołnierzy z tym Ckmem ale na darmo a na s model w takim razie zaraz wchodzę i patrze

P.S

Dzięki Jendrass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiesz gdzie bym mógł dostać jakiś sensowny karabin do ft 17 taki jak na tym malowanku

 

Dwie sztuki Hotchkissa są, zdaje się, w zestawie 7 TP z dwiema wieżami Mirage'a w 1/35. Nie znam się na 7 tp, ale chyba nie są tam potrzebne.

Przynajmniej jak ja kupowałem 7 tp dawno dawno temu, to tam były. Sprawdźcie w pudłach, posiadacze tego modelu.

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa ckm Hotkissa w wersji dwuwieżowej uzbrojonej właśnie w te dwa ckm więc nie ma tam nic dodatkowego. Poza tym jakoś mierna (jest zdaje się tylko lufa i jakaś namiastka korpusu. W zestawie jednowieżowym ckm Hotchkissa rzecz jasna nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak wygrzebałem 7 tp owszem sa dwa ckm Hotkissa ale nie są o wiele lepsze od rpm nic zobaczę jeszcze jak będzie z s model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.