Skocz do zawartości

British 155mm AS-90 self-propelled howitzer [1:35 Trumpeter]


dzikichomik

Rekomendowane odpowiedzi

No to zaczynamy...

 

Fota oryginału w akcji:

45114021.jpg

 

AS-90 od trumpka, do tego komplet od edka, troche własnych dodatków, fotki i inwencja twórcza... szybko nie skończe tego...

No to fotki z in-boxa...

IMG_2472.jpg

IMG_2473.jpg

IMG_2474.jpg

IMG_2475.jpg

IMG_2476.jpg

IMG_2477.jpg

 

Szlifowanie, szlifowanie i jeszcze raz szlifowanie!

Szpachli też idzię na kilogramy, elementy mimo tego, że ładnie i przyjemniej się klei to i tak czasem brakuje mi "spawów" czy czegoś podobnego bo tak nienaturalnie te blachy się zazębiają jak by były z klocków lego...

Moja mała zabaweczka dla dużych chłopców będzie wariantem w akcji, czyli otwarty przedział bojowy, więc muszę zbudować z grubsza bebechy tam gdzie to jest najbardziej widoczne:

 

IMG_2489.jpg

IMG_2490.jpg

IMG_2491.jpg

IMG_2493.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Widzę że ruszyłeś z AS-90. Zapowiada się kawał porządnego wątku warsztatowego .

Jakbyś potrzebował materiałów na temat As-90 to służę pomocą.

Pozdrawiam Robert

Ps. Mam taką książeczkę jest tam kilka ciekawych zdjęć AS-90 jak coś to mogę przesłać skany.

7512-cover.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w weekend skocze do takiego sklepu na O. z boberkiem pomarańczowym, kupić alu pręt na stworzenie matrycy do ammo, TankRed1070 będe dzisiaj chyba zamawiać te żywiczkę i silicon....

 

TankRed1070 - jak bebechy będą w miare gotowe, to się po psikawkę by coś z tym środkiem podziałać by w końcu nie był taki niewyraźny co bardziej kolorowy

 

 

 

A po projekcie to na

 

 

ps. sorry za moje dyslingwistyczne umiejętności, postaram się to na polski język poprawiać post-factum bo niestety nie wszystko potrafie wyłapać.

Dlaczego od lingwistów nie wymagają całkowania i różniczkowania, a od ścisłowców tego i poprawnej polszczyzny

Ścisłowcy górą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foto, zanim kupiłem model to wszystkie te zdjecia już przejżałem i przede wszystkim się wzoruje na nich, na tym walkaround są fotki mk.2, z tego co pamietam ma system gps, lepszą antene i radio, a tak poza tym wszystko to samo w środku jeżeli chodzi o rozlokowanie bambetli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh, nie potrafię się za niego zabrać, jakoś ciężko mi to idzie, przez ostatni tydzień jedyne co zrobiłem to wyrwałem kawałek tej blaszki osłonowej koło bloku silnika (ta po prawej nie po lewej) bo mi się niepodoba kompletnie, ta na puszcę jak jest cały silnik to zostaje, nie jest najgorsza, jakoś sie ją zamaskuje brudem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem.

 

Aktualnie mam mega demotywatora do czegokolwiek.

Dzisiaj nie wieczór postaram się jeszcze zrobić przynajmniej fotel kierowcy i coś tam przy ammo pogrzebać, moze coś stworzę ciekawego...

 

 

Wkurzyłem się, demolka!

 

 

Wywaliłem wszystko co było w środku i dało się uciąć bez niszczenia wanny.

Wszystko wywaliłem na złom.

 

Robie na nowo podziały, lepiej dopasowane wielkościowo, zauważyłem przy porównywaniu zdjęć że wieża do tuningu od środka będzie, mase szlifowania, na nowo przedział silnika, kierowcy i na nowo puszka z dostępem do rozrządu...

Nie ma bata, takiego chłamu bym nie wystawił.

 

Wszystko poprawiam, nie będę tu prezentować amatorszczyzny, moje pierwsze wnętrze więc musi być zajefajne a nie jakiś beznadziejny chebel.

 

Demotywator się zmienił w mega motywator, nie mam zamiaru mieć tak uproszczonego wnętrza jak tamto przykładowe w necie.

Zrobie tyle ile mi Bóg da możliwości, ewentualnie automat ładujący uproszczę i wieżę bo tego tam nie widać będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny posto pod postem.

 

Dzisiaj poszlifowałem wczorajszą demolkę, zrobiłem co chciałem i nowe blaszki po napojach energetyzujących:

 

IMG_2559.jpg

 

Tak się na dzisiaj plasuje moja krótka walka z wnętrzem.

 

Poprawione zostały:

Przedział kierowcy (poszerzenie)

Płyty odgradzające silnik od przedziału załogi (dosięgają sufitu, nie ma jakiś potwornych dziur)

Poprawiony ten wielościan odstający w przedziale załogi.

Dodane nowe, ładniejsze i lepiej wycięte blaszki zasłaniające dostęp do silnika.

 

Dla porównania tych blaszek: http://data3.primeportal.net/artillery/dan_hay/as90/images/as-90_283_of_328.jpg

I można skoczyć kilka postów do tyłu i zobaczyć jak kto inny zrobił środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowane)

Myśleliście, że już wszystko umarło?

Ot tak nie padł ten projekt, wczoraj trochę weny doszło do mnie i zabrałem się za pakiet akku i centralkę w tym potworzę, wieża już dostaje powoli wyglądu a nie samej podstawki:)

Dzisiaj się muszę w końcu zabrać za fotel kierowcy, kilka dodatków do przedziału bojowego i może potem się za wnętrze wieży wezme..

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

kolega dzikichomik wakacje już sobie zrobił czy do sesji się tak pilnie uczy

jak postęp przy haubicy a ja w sprawie gąsienic...

na moje oko to mogły by podejść gąski od Leoparda I (mam leosia z revlla i as90 z trumpetera) wyglądają identycznie, a ze spasowaniem hmm są drobne rozbieżności, gąski od as90 nie zbyt leżą na zębatce od leosia, ale gąska od leosia wygląda dużo lepiej na zębatce as90(tylko jedna uwaga zębatkę od as90 trzeba by z delikatnym luzem skleić ok 0,5 mm, a i musiał byś użyć dwóch zestawów od leosia, as90 ma trochę więcej ogniw) jak coś to mogę zrobić zdjęcie jak to porównanie wygląda.

Teraz do znawców tematu pytanie, czy taki transfer można zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ze jeden egzam oblany ale to raczej powodem był nie brak wiedzy co brak humoru (nie mnie bynajmniej) no a drugi egzam za chwile się szykuje to nawet nie było czasu na foto:(

 

pożyjemy zobaczymy, nie wiem nawet za co się juz zabrać przy tym modelu bo mnie wszystko w nim wpieniać zaczyna :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No nic, chwila wolnego i prace ruszyły.

Wanna dolna nie pasuje wogule do górnej, duże szpary po około 1mm na każdą burtę.

Masa szlifowania i łatania dziur i nierówności.

Wanna dolna strasznie pokrzywiona w trakcie produkcji

Więc nic innego tylko masa pracy i poprawiania trumpka...

Wiele elementów zastąpiłem fototrawionkami.

 

th_IMG_2444.jpg

 

th_IMG_2445.jpg

 

th_IMG_2446.jpg

 

th_IMG_2447.jpg

 

th_IMG_2448.jpg

 

narazie jest wiele braków np uchwytów w włazach - jest w trakcie realizacji.

Wszelkie sugestję proszę napisać

Jeszcze zastanawiam się nad tymi sprężynami przy włazach czy blokadzie armaty, może je zeszlifuje i nawine z drucika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.