Skocz do zawartości

Scania 144 530 C.Timmer


piotrekpbfish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem założyć nowy wątek warsztatowy. Będzie to renowacja mojego pierwszego modelu. Model już rozebrany, moczy się w cleanuxie.

 

1. Tak moja stara Scania prezentowała się do soboty:

cc1cd60de2b62796med.jpg

cb483b6b3e18cdfamed.jpg

 

2. A tak ma prezentować się po remoncie generalnym:

10692.jpg

Foto_12593200714353.jpg

zdjęcia: http://www.truckstar.nl

 

 

Mam pytanie: co myślicie że naczepa to wywrotka czy z ruchomą podłogą?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W clenaxsie? to chyba jest zamocne na plastik, ja tam włożyłem jedną część to była elastyczna

 

Ja wymyłem całą kabinę, owiewki, silnik itp i nic nie jest. Może dobrze zrobiłem mieszając go w stosunku 1:3 z wodą, dlatego nic nie jest, a wszystka farba i tak zeszła.

 

A co do tej naczepy, to też myślałem, że ma ruchomą podłogę, w końcu wygląda jak naczepa do przewozu zboża.

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak co do naczepy to coraz bardziej wydaje mi się że jest to wywrotka, ponieważ zwykle naczepy z ruchomą podłogą są jednakowej wysokości jak koń a te na fotkach są trochę niższe

 

Foto_975919200630146-2.jpg

 

a poza tym to wydaje mi się, że na przodzie naczepy wystaje część ramy ("podstawka" pod siłownik) oraz odległości zabudowy od nadkola są duże...

 

http://www.v8power.nl/toonfoto2005.php?id=10692 - pisze tam coś "Kipper"

 

 

Według was która opcja jest bardziej realna?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prace przy modelu idą powoli do przodu.

 

Na początku daję 2 fotki jak wyglądała Scania na początku prac:

001.jpg

002.jpg

 

Na dzień dzisiejszy kabina wygląda tak (czeka na podkład):

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

 

Rama wygląda tak (jeszcze trochę trzeba podszlifować):

012.jpg

009.jpg

009.jpg

010.jpg

014.jpg

 

Komentujcie i mówcie co jest do poprawek.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pięknie widać że robisz na wysokim poziomie. Szpachelka ładnie nałożona i wyszlifowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szybkie fotki prosto z warsztatu:

 

mając do dyspozycji nadkole od starej Scanii i od R-ki

Obraz003-1.jpg

Obraz004-1.jpg]

 

zrobiłem nadkole bliższe oryginałowi:

Obraz006.jpg

Obraz008-4.jpg

 

Na zdjęciach są nadkola z drugiej strony. Dałem dla przykładu.

 

Od razu mówię że nadkole od R-ki nie pasuje bo jest za wysokie.

Jeszcze czeka mnie trochę szlifowania i szpachlowania.....

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Post pod postem ale to aktualizacja. Kabina jest już po podkładzie, owiewki też (jeszcze 1 warstwa). Rama będzie bez podkładu bo będzie malowana na czarno. Dzisiaj mam zamiar oszlifować i pomalować silnik humbrolem nr 191 i 25. Wnętrze zaszpachlowane, czeka na oszlifowanie.

 

Fotki:

Obraz015.jpg

Obraz016-1.jpg

Obraz017-3.jpg

Obraz018.jpg

Obraz020-2.jpg

 

Obraz035-1.jpg

Obraz034-2.jpg

 

Mam pytanie odnośnie tylnej leżanki:

Jak powinna być zrobiona - tak jak w instrukcji czy jakoś zabudowana (wyżej podniesiona)? Bo po fotkach nie mogę dojść do tego.

 

Obraz027-1.jpg

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej leżanki to ona powinna być chyba ciut podniesiona a druga leżanka powinna się znajdować nad szybą czołową, jak znajdę fotki, nie zapomnę (u mnie z tym ciężko) i będe miał chwile czasu to Ci pokaże. Co do kabina no wygląda ładnie, ale staraj się dawać fotki jak farba wyschnie, więcej można zobaczyć, bo czasem pewne niedoróbki przy wilgotnej farbie nie są widoczne, a jak wyschnie to się pojawiają, wiem coś o tym Aaaa i bym zapomniał xd Ramę obowiązkowo też potraktuj podkładem, a potem jeżeli będzie okej, dasz czarny, najwyżej kilka warstw żeby nie prześwitywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj kolejne fotki z mojej walki ze Scanią. Ogólnie cała rama, silnik, zbiorniki, itp są już w półmacie. Postanowiłem, że moje autko będzie miało 2 zbiorniki. Kolejnymi rzeczami na warsztacie będą: zderzak, nadkola tylne, owiewki międzyosiowe.

Koniec gadania. Oto fotki:

 

Obraz014.jpg

 

Obraz016.jpg

 

Obraz017.jpg

 

Obraz018.jpg

 

Obraz019.jpg

 

Obraz020.jpg

 

Obraz021.jpg

 

Obraz022.jpg

 

Obraz023.jpg

 

Obraz024.jpg

 

Myślę, że efekt jest zadowalający.

Zapraszam do komentowania.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

PS: Ma ktoś fotki dolnej leżanki? Bo niedługo będę zabierał się za wnętrze i nie wiem jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

Od ostatnich aktualizacji powstał koń. Do skończenia zostały pierdoły z zewnątrz i całe wnętrze. Naczepa będzie powstawać z tego zestawu MAN + chłodnia. Oczywiście będzie odpowiednio przerobiona. Do tej pory zrobiłem zawieszenie na poduszkach.

Fotki:

 

koń:

100_3838.jpg

100_3840.jpg

100_3844.jpg

100_3845.jpg

100_3848.jpg

100_3853.jpg

 

naczepa:

100_3857.jpg

100_3856.jpg

100_3858.jpg

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scania wygląda fajnie. Ale te zawieszeni naczepy chyba nie jest skończone bo amortyzatory to chyba a raczej na pewno są złe powinien być "uskok" aby jedno mogło wejść w drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.