Skocz do zawartości

F-15E Strike Eagle 1:48 Revell


Boss230

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zaczynam swój pierwszy model po ok 7 latach przerwy. Jest to jak w tytule F-15E który przedstawiałem w In-Boxie:

 

viewtopic.php?t=13242

 

Robię go w ramach przypomnienia sobie co i jak, pewnych technik itd. Co za tym idzie nie kładę dużego nacisku na zgodność z oryginałem. Powinien wyglądać tak:

 

http://www.f-15estrikeeagle.com/articles/story_natotigers/natotigers.htm

 

Jest to dokładnie ten samolot. Na 99% pylony i uzbrojenie nie będzie pomalowane w tygryska, ponieważ nie mam na nie kalek, a malować je ręcznie i wyżej naklejać kali to lipa będzie więc sobie odpuszczam.

 

c410f294a80998d9m.jpg

 

c83792c3d8bc230am.jpg

 

Podczas zabawy suchym pędzelkiem pobrudziłem zielone monitorki i teraz nie wiem czy je jeszcze raz malować czy zostawić?? co radzicie?

 

P.S. w rzeczywistości wygląda to o wiele lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam do oglądania. Tylko mam jedną małą prośbę - wstawiaj zdjęcia 800 x 600 pikseli zamiast miniaturki, jeśli nie sprawi Ci to problemu. Lepiej będzie się oglądało...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie jeszcze nie doszedłem jak wrzucać fotki bezpośrednio na forum.

Bardzo prosto, po prostu kopiujesz z fotosika link IMG i wstawiasz go na forum.. nie wiem jak na fotosiku z tym, ale jeśli przed zdjęciami nie ma kodu i%20na%20końcu to dostaw i będzie grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są w 1024x768 wstawione z fotosika, więc wystarczy kliknąć 2 razy. Tak ogólnie jeszcze nie doszedłem jak wrzucać fotki bezpośrednio na forum.

Wejdź sobie z miniaturki do pełnego obrazka, kliknij prawym na obrazek i "kopiuj adres obrazka" :

http://images49.fotosik.pl/85/c410f294a80998d9.jpg

Teraz musisz zrobić taki trik --> adres%20obrazka

I wyjdzie ci coś takiego:

c410f294a80998d9.jpg

 

I taka mała sugestia ode mnie w kwestii modelu. Nie rób następnym razem suchego pędzla czarnym. Wygląda to kiepsko. Proponuję przemalować to, a suchy pędzel zrobić rozjaśnionym kolorem części. Uzyskasz bardzo ładne, ale delikatne cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie jeszcze nie doszedłem jak wrzucać fotki bezpośrednio na forum.

Bardzo prosto, po prostu kopiujesz z fotosika link IMG i wstawiasz go na forum.. nie wiem jak na fotosiku z tym, ale jeśli przed zdjęciami nie ma kodu i%20na%20końcu to dostaw i będzie grało

 

No właśnie dokładnie tak jest. Skopiowanie i wstawienie linka na To forum skutkuje tym że są miniaturki i trzeba na nie kliknąć.

 

 

a co do monitorów to b.aleksandrowicz masz rację o to mi chodziło i dzięki Tobie tak zostanie, bo chyba masz racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b.aleksandrowicz (...) , dzięki Tobie tak zostanie (...)

 

W takim razie proszę mnie dodać na listę twórców i zasłużonych , a także zapłacić honorarium.

 

A poważnie mówiąc , otrzymasz coś w stylu "zużycia" ekranów.

Ogólnie kokpit jest zrobiony bardzo dokładnie. Szkoda że nie ma żadnego drążka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążek, fotele i jeszcze kilka detali wkleję już praktycznie na samym końcu, bo wychodzę z założenia, że wystarczy mała przerwa w maskowaniu i można coś zabrudzić i wtedy jest problem. Takie cuś jak drążki i fotele to można w każdej chwili wrzucić. Takie rozumowanie zawsze mi się sprawdzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas zabawy suchym pędzelkiem pobrudziłem zielone monitorki i teraz nie wiem czy je jeszcze raz malować czy zostawić?? co radzicie?

 

P.S. w rzeczywistości wygląda to o wiele lepiej

Monitorki są zielone jak są włączone, a jak są wyłączone to są czarne. W miejsce tychze monitorów możesz wkleić np. wycięte szablony z negatywu(jak mają być wyłączone) albo zielonej folii(jak maja być włączone). Odpada opcja zabrudzenia krawędzi podczas malowania. W 1/48 łatwo to zrobić bo to wielkie elementy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po długiej przerwie ale wracam, poprostu czasami brak czasu, ale są postępy

 

Postępy są też dzięki Lukas'owi.

 

A wygląda to tak:

 

3a19b8c19a687d65.jpg

 

da53f546cf13da8d.jpg

 

270f33387dc9c5aa.jpg

 

d928e38604fb1c60.jpg

 

41e27b6ce489f7d5.jpg

 

fb606d1da4ba7727.jpg

 

69eea8dcc2bb65ca.jpg

 

81c29a6b7a6beee1.jpg

 

Dodam tylko że jest to pierwsze, dzisiejsze malowanie. Później zapewne będzie lepiej.

 

Jeżeli jest coś nie tak to proszę o wszelkie komentarze. Dzięki i pozdrawiam

 

A tym czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest już farba docelowa. Maluję humbrolami więc nie bawiłem sie w podkłady itd. Usterzenie pionowe zostanie wklejone później ( ponieważ uznałem, iż nie będzie wymagało szpachlowania itp. zabiegów ). Wiatrochron również pojawi się na końcu. Wszystko to dlatego, bo ta wersja jest malowana tylko i wyłącznie jednym kolorem H79 więc nie bawię się w dodatkowe zabiegi.

Jedynie z czym narazie dałem ciała to pylony!!! nie wkleję teraz tygrysich kalek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę sobie skomplikowałeś robotę bo F-15E w malowaniu raczej łatwy jest(mało maskowania). Mogłeś wkleić wiatrochron i go zamaskować i miałbyś jeden problem z głowy - przy wklejaniu go teraz będziesz miał dylemat żeby nie zapaćkać już pomalowanego kadłuba( nowa sesja aero czy pędzelek?). Stal będzesz kładł na humbrola?( górne i dolne osłony silników)? Powierzchnia musi być gładka na takie sprawy a w 1/48 nie ma zmiłuj się wszystko widać .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.