Skocz do zawartości

[Bundes - Inbox] Panzerhaubitze 2000 Revell 1/35


Tomek Mroczkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Podobnie jak Jakub Ślęczka i Robo87, trochę (w porównaniu z nimi to ja prawie nie mam modeli ) interesuje się Bundeswehrą. Tym razem kupiłem za ~80zł Pzh 2000 Revella w skali 1:35 (dla osób z mniejszym portfelem jest w 1:72)

Teraz krótko o modelu.

Model powstał w 1999 roku, jak na modele Revella ten ma kilkadziesiąt nadlewek na drobniejszych elementach, ale do usunięcia, nrazie nie zauważyłem żadnych wklęśnięć ani zapadnięć, słyszałem że model na sporo baboli i przydałyby się blachy, prawda przydały, ale ja ledwo uzbierałm na niego więc...

Bardzo miłą niespodzianką jest aluminiowa lufa, która znajduje się w zestawie, nie wiem czy minusem (dla mnie plusem) są gumowe gąsienice, są miękkie, plastyczne, ładnie odlane choć mają sporo śladów po wypychaczu, kalki jak kalki Revella, ładne choć trochę grube, i krzyż husarski trochę ma przesunięć. Oczywiście wnętrza nie ma .

Instrukcja dość czytelna, 16 stron w tym 4 z malowaniami.

Model godny polecenia, ładnie będzie się komponował z innymi haubicami np. AS-90 czy Paladin

Ok koniec czytania teraz oglądanie

 

Wieeeelkie pudło

P3160003.JPG

Największa wypraska

P3160004.JPG

Układ jezdny

P3160005.JPG

Jakieś elementy...

P3160006.JPG

Lufa i gąski

P3160007.JPG

Kadłub i wieża

P3160009.JPG

Instrukcja i kalkomanie

P3160010.JPG

I kalkomanie w powiększeniu

P3160011.JPG

 

Kilka przydatnych stron podczas klejenia:

http://www.primeportal.net/artillery/ulrich_wrede/pzh2000-2/

http://www.primeportal.net/artillery/gert/pzh2000_walk.htm

Kilka fajnych ujęć

http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Panzerhaubitze_2000?uselang=pl

Podczas strzelania

http://www.youtube.com/watch?v=CR_9pcNT_Qs

I wiele innych rzeczy po wpisaniu hasła PZH 2000 w google i YouTube

 

Dziękuje za czytanio-oglądanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzerwa... Bundeswehry

 

Nie bluźnij :>

 

Ech mroko94 znowu plagiat, mu

 

Wracając do modelu. Nie podobają mi się te gąsienice. Co to w ogóle za pomysł?! Już wole się męczyć z takimi gąskami jak w modelach 1/72 tej firmy...

Na dzień dzisiejszy bym go nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że poprowadzisz wątek warsztatowy? Chętnie zobaczę jak Ci wyjdzie w 1:35.

 

Ja też chętnie zobacze

 

tankista17 Może i hummel tylko kaliber o 5mm większy

 

rObO87 Niechęć gąskami jest no, no, no Wyobraź sobie SLT-56 i Pzh 2000... Pomyśl że sama lufa będzie miała ok 20cm

 

A warsztat? Może będzie ale nie za szybko, trzeba się szkolno-fizycznie przygotować do tego monstrum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy ktoś kompetentny (wiadomo kto :>) mógłby wypisać rzeczy, które KONIECZNIE należy poprawić w tym modelu?

Może ma wady, ale jest to jedyny taki pojazd na rynku ( Revell ) i w związku z tym zamierzam go nabyć. Czyli jednak spełni się moje marzenie: die Bundeswehr im 1/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ją kiedyś robiłem, chyba z 7 lat temu. Aluminiowa lufa to plus, natomiast gumowe gąski to szajs, zero detali. A sam pojazd po złożeniu jest imponujący, nie wiem jak z odzwierciedleniem oryginału, ale na półce prezentuje się super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barthass foto gdzie jest?

 

Hah, model nie nadaje się do publikacji (robiony parę lat temu a więc- malowany pędzlem, zero washów i innych pierdoł, ogólnie mówiąc kicha )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kompetentny (wiadomo kto :>) mógłby wypisać rzeczy, które KONIECZNIE należy poprawić w tym modelu?

Per priv wyjaśnię co i jak, zmieniałem, tudzież poprawiałem...

Może ma wady, ale jest to jedyny taki pojazd na rynku

Heh widzę, że się uparłeś, ale cóż chcąc mieć kolekcję "die neue Panzerwaffe", bez PzH2000 się nie obejdzie. Zawsze można poprawić to co się da, a pewne rzeczy po prostu olać.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per priv wyjaśnię co i jak, zmieniałem, tudzież poprawiałem..

 

Tę wiadomość niestety usunąłem

 

Heh widzę, że się uparłeś, ale cóż chcąc mieć kolekcję "die neue Panzerwaffe", bez PzH2000 się nie obejdzie.

 

I nie odpuszczę Prędzej czy później zobaczycie foto na którym jest będą wszystkie dostępne pojazdy Bundeswehry 1/35 (mowa o pojazdach "narodowych")

 

Wiem, powinienem się leczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ponieważ dorwałem już ten model dodam coś od siebie. I rzeczą, która szokuje to ogroooooooooooooomne pudło (chyba od jakiś butów ).

Kolejna sprawa to lufa... Naprawdę spory kawałek metalu, idealny do

Gąski - najsłabszy element zestawu. O zamienniki trudno, więc pozostaje błoto...

I na koniec same ramki. Jak na to patrzę (nadlewki, jakość plastiku) to wydaje mi się, że to nie Revell robił te ramki. Na szczęście jest niedrogi zestaw blaszek Eduard.

 

Model jest naprawdę ogromny, a kosztuje ~80 zł. Naprawdę, rozmiar jest szokujący...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.