Skocz do zawartości

DC-10 KLM Revell 1:320


b.aleksandrowicz

Rekomendowane odpowiedzi

Mini in-box:

McDonnell Douglas DC-10-30 , Revell 04211

Malowanie KLM , req PH-DTD. Co dziś się z nim dzieję nie mam pojęcia. Ten typ w KLM już nie lata , a ostatnie zdjęcie tego modelu to rok 1994

Co dostajemy:

3 ramki + przednia szyba ( do du.. ). Jakieś tam nadlewki ale to żaden problem.

Kalki dosyć ubogie :

kalki.th.jpg

 

 

 

W zamian za to dostajemy podstawkę

Cena: 10.49zł.

 

Warsztat:

Pierwsze zabawy szpachlówką.

pict4190.th.jpg

Skrzydła:

pict4191.th.jpg

Kadłub zaraz po sklejeniu , skrzydła "na sucho":

pict4194.th.jpg

Silniki po I malowaniu:

pict4197.th.jpg

 

 

Model będzie "in-flight".

Drodzy forumowicz , proszę o rady i komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o rady i komentarze Smile

Silniki to bym zrobił od nowa. Weź je wyszlifuj na równo. Zeszlifuj linie i szpachlówkę która chyba jest na łączeniu, oraz wszystkie szwy.

Czekam na dalsze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, że mam takie dwa w poczekalni, więc będę się przyglądał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę popracowałem. Zgodnie z radą silniki wyszlifowałem jeszcze raz i pomalowałem. Wyglądają teraz zdecydowanie ładniej.

Położyłem też I warstwę białego na kadłub i nie wygląda to najlepiej. Wina chyba dość zużytych pędzli. Jutro zaopatrzę się w nowe i powtórzę operację czyli dużo szlifowania. Postaram się wrzucić w najbliższym czasie zdjęcia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędzle na pewno mają w tym swój udział.

Farba to Revell. Daty przydatności nie znalazłem , konsystencja i zapach nie odbiegają od innych , więc jest z nią w miarę ok. Biały chyba ma to do siebie że strasznie widać ubytki czy nierówności. W każdym razie , czeka mnie miła zabawa

 

EDIT:

Jest lepiej. Jeszcze nie revell-acyjnie ale jest lepiej.

pict4203.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit , znalazłem defekt o którym pamiętaj jak będziesz składać swoje modele. Źle jest dopasowany środkowy silnik tzn. jeśli spojrzysz w jego "środek" zobaczysz dziurę między połówkami kadłuba.

 

BTW. Będziesz robić dwa KLM'y czy zdobywasz inne kalki ?

 

Wyżej aktualizacja warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit , znalazłem defekt o którym pamiętaj jak będziesz składać swoje modele. Źle jest dopasowany środkowy silnik tzn. jeśli spojrzysz w jego "środek" zobaczysz dziurę między połówkami kadłuba.
Dzięki za info, postaram się nie zapomnieć, choć to może być trudne wśród ponad setki modeli w poczekalni... Sam nie wiem kiedy zabiorę się za DC-10.
Będziesz robić dwa KLM'y czy zdobywasz inne kalki ?
Sam nie wiem. To się zobaczy, jak się będę za drugiego zabierał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b. aleksandrowicz, to wina tego, że malujesz pędzlem. Prawidłowe pomalowanie tak dużej powierzchni, białym lakierem z połyskiem przy pomocy pędzla nie jest możliwe. Tylko aerograf! Odłóż pędzle. Ucz się malować aerografem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.