Skocz do zawartości

[G] BTR-152 K 1/72 ICM


kermit zaba

Rekomendowane odpowiedzi

Model katowany od półtora roku z długimi przerwami. Sam zestaw przedstawia się bardzo ciekawie. Posiada dużo szczegółów i jest całkiem nieźle spasowany (no może poza dachem przedziału desantowego). Warsztat opisany w tym wątku.

Zapraszam do oglądania i komentowania

 

35673980.jpg

 

15446753.th.jpg 23173774.th.jpg 79429711.th.jpg

73083223.th.jpg 15523261.th.jpg 60721843.th.jpg

11402261.th.jpg 56806783.th.jpg 25322937.th.jpg

 

A teraz parę detali:

Osłony reflektorów i lina wyciągarki

 

38184776.jpg

 

Przekładnia kierownicza

 

38892402.jpg

 

Hak i stopień

 

28170140.jpg

 

Rura wydechowa

 

95278568.jpg

 

Tyle ode mnie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Będę miał zaszczyt skomentować pierwszy

Model bardzo udany pod względem malowania jak i wykonania

Widać mnóstwo włożonej pracy w detale

 

Jedno co nieco zgrzyta to to że pojazd jest "ślepy" tzn. nie ma zaznaczonych wizjerów

 

th_800px-CzerniakC3B3w_BTR-152W-2.jpg

th_btr152.jpg

 

Wydaje mi się że dało by się łatwo temu zaradzić

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm

Nareszcie w galerii. Chociaż szkoda bo był to jeden z moich ulubionych warsztatów.

Więc tak:

za osłony reflektorów

za hak, rurę i wyciągarkę

za spawy

za malowanie i brudzenie.

Małe minusy to "zlewne" detale: łopata z tyłu. drzwi, wizjery. Taki ten model jest niestety i trzeba by wszystko robić od nowa... Wyciągnąłeś z niego ile można było nie robiąc go w zasadzie od podstaw. GRATULACJE.

 

No i jeszcze

, że nie hitlerowski

za to, że powojenny,

 

Pozdrwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co ja biedna Żaba mogę powiedzieć... W alkoholizm popadnę przez te pochwały

Temir też mnie bolą te wizjery... Ale już nie miałem na to koncepcji. Myślałem, żeby spiłować je o jakiś milimetr, a później dorobić ten owal z drutu, albo blaszki. Pojawiła się też myśl, żeby wyciąć środek, ale bez jakiegoś frezu nie dałbym rady utrzymać tej samej grubości ścianki na całej długości... Wybrałem mniejsze zło

 

TankRed1070 postaram się nie zawieść przy budowie następnego BTRa, tym razem 8-kołowego

osłony są genialne i nie zamierzam być skromny jeżeli chodzi o ten element Hak był cięty, gięty i gnieciony, ale efekt zadowala mnie w zupełności. Spawy mogłyby być bardziej pokarbowane i przez to lepiej przyjąć łosza, a lina wyciągarki? Hmmm... Cieszę się, że ładnie siadła na zderzaku i nie połamała haków które są dość drobne i delikatne.

Malowanie i brudzenie? eeeee, mogło być lepiej... Najgorsze są te kłaczki których od ścierania washa nie mogę się pozbyć

Łopata faktycznie po malowaniu wygląda dość płasko, następnym razem trzeba będzie to wziąć pod uwagę. Z wizjerów już się tłumaczyłem, ale drzwi? Wydaje mi się, że ich jedynym minusem jest to, że są zamknięte, a poza tym 'drobiazgiem' jest ok Co miałeś na myśli?

 

No i jeszcze

, że nie hitlerowski

za to, że powojenny

 

Sam bym lepiej tego w słowa nie ubrał Polecam przeczytanie "www.1939.com.pl" i jej kontynuacji "www.1944.waw.pl", Pan Ciszewski chyba wzorował się na naszych forumowych 'bitwach'

 

Dzięki za opinie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwi? Wydaje mi się, że ich jedynym minusem jest to, że są zamknięte, a poza tym 'drobiazgiem' jest ok Co miałeś na myśli?

 

No też są takie "zlewne" zwłaszcza zawiasy i górne części z oknami. Ale jak pisałem ten model tak ma ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TankRed, ja dalej będę się trzymać tego, że drzwi tragiczne nie są Co najwyżej wash mógłby być mocniejszy w celu ich uwypuklenia. A swoją drogą w okolicach haka zrobił mi się odprysk do gołego plastiku. Po tych wszystkich zabiegach malarskich grubość całej powłoki jest porównywalna z powłokami samochodowymi

 

hubert72 Obydwie bazowe to emalie MM. Oliwkowa to Oliwe drab flat, a 'piaskowa' to Wood flat. Numerów niestety Ci nie podam, bo nadruk na etykiecie bardzo szybko się ściera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TankRed, ja dalej będę się trzymać tego, że drzwi tragiczne nie są

A ja wcale nie twierdzę że są tragiczne. Są jakie są. Widzę tylko zdjęcia. Nie przejmuj się. Ogólne wrażenie modelu jest bardzo fajne.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.