Skocz do zawartości

Renault UE (warianty FR i DE + przyczepka i wnętrze).


Jendrass1

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc w KMW w Brukseli można łatwo natrafić na francuski ciągnik Renault UE jednak już przerobiony przez Niemców - dobudówka dla strzelca km.

Mi udało się odnaleźć pod plandekami sprowadzony niedawno do muzeum Renault UE ale w oryginalnej wersji i malowaniu francuskim, dodatkowo miałem do wglądu przyczepkę amunicyjną. Tu uwaga, powszechnie używaną w przedwojennym WP w jednostkach TKS/TK-3.

Śmiesznie było bo mechanicy-konserwatorzy gapili się na mnie jak na warianta - facet w garniturze, z ID UE, aktówką i aparatem w ręku włazi pod plandeki ... Garnitur mam do prania - musiałem nawiać z praktyk żeby tam iść.

Zarówno ciągnik jak i przyczepka są rzadkością.

Renault UE jako Munitionsschlepper Renault UE(f) - stan zły, wymaga remontu. Oryginalna niemiecka farba.

Renault UE (francuski) - stan dobry/dobry +, myślę że będzie uruchomiony.

 

Zestaw ciągnik + przyczepka, można też zobaczyć tu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mus%C3%A9e_des_Blind%C3%A9s

Może się komuś przyda do nowego zestawu tamki lub mirage.

 

IMG_5201.jpg

IMG_5217.jpg

IMG_5218.jpg

IMG_5219.jpg

IMG_5236.jpg

IMG_5235.jpg

IMG_5234.jpg

IMG_5233.jpg

IMG_5232.jpg

IMG_5231.jpg

 

Wnętrze

IMG_5230.jpg

IMG_5229.jpg

IMG_5227.jpg

IMG_5226.jpg

IMG_5225.jpg

IMG_5224.jpg

IMG_5223.jpg

IMG_5222.jpg

IMG_5220.jpg

IMG_4693.jpg

 

Wersja niemiecka

IMG_4667.jpg

IMG_4668.jpg

IMG_4669.jpg

IMG_4670.jpg

IMG_4694.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ciągnik od Mirage, to ja kiedyś sklejałem jeszcze jak istniał klub modelarski w moim mieście. Nawet dobrze mi wyszedł, jak na tamte dawne czasy, tylko szkoda, że podczas likwidowania klubu ktoś mi ten model wyrzucił. Na pewno kiedyś wrócę do tego modelu, bo bardzo mi się spodobał więc Jendrass1 za fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.