Skocz do zawartości

[Relacja] Academy 2146 Messerschmitt Bf109G-6 1:48


footribe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Iż wracam do modelarstwa to wziołem się za coś chyba prostego, czyli Messerschmitt'a . Model kupiłem już dawno ale nie składałem go bo udoskonalałem swój kompresor pod aero (Mar 13) (ale jak zwykle mi nie wyszło to co chciałem i będe musial sie jeszcze raz za to wziasc):D. Więc jak zwykle na początku mały IN-BOX:

Pudełko i z tym co ostatni kupiłem (czyli wszystko oprócz farbek revell'a), no a do tego czasu jeszcze doszło kilka farbek:

dscn1539.th.jpg

Kalki:

dscn1540.th.jpg

 

No a instrukcje już sobie podaruje. Już zaczołem małe co nieco i złożyłem kokpit. Dzisiaj pomaluje i dodam zdjęci pomalowanego w wolnym czasie.

f7fcf1d450eae36dmed.jpg

692c6f7f7c927732med.jpg

0e84b1d535e2297amed.jpg

b4836f87622adf13med.jpg

 

No to narazie tyle. Wiem że światło jest troche nieodpowiednie ale się śpieszyłem. Narazie myśle że wszystko dobrze robie ale zwrócić uwage że dopiero zaczynam i mogą być jakieś błędy.

 

Pozdrawiam i zapraszam do śledzenia tematu

 

EDIT:

Zmieniłem jasność zdjęć:P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo to widze że ruch jest jak nie wiem co...:P

 

Prace idą szybko no i zdjęcia też , pomalowałem i już posklejałem ale nie wiem dlaczego farba którą malowałem częście zrobiła się szorstka (może to rozcięczalnik)?

956f61b59dfe156emed.jpg

ee4b5f180829b37bmed.jpg

763fcd21850dba28med.jpg

b93945803d47ad70med.jpg

 

Małe cześci czyli wszystko co czarne i srebne było malowane wykałaczką (pewien kolega tak mi doradził, Zajcu wiesz KTO TO TAKI?? :-> ). Pasy wyszły beznadziejnie no i tak jak mówiłem malowanie ale to wkońcu mój pierwszy raz z aero. Polecam mar 13 według mnie bardzo fajny sprzęt a co do tego malowania to chyba przez rozcięczalnik wamod

Kiedy mamy już wszystko pomalowane, może okazać się, że farba podkładowa jest STRASZNIE chropowata. Ale nie ma co panikować. To normalne przy tej farbie i tym rozcieńczalniku. Jest na to jednak sposób, który dodatkowo tak wzmocni przyczepność farby, że po paru dniach schnięcia paznokciem jej niemal nie ruszycie.

Rozwiązaniem jest NAPYLENIE CZYSTEGO ROZCIEŃCZALNIKA. Tak tak, napełniamy zbiornik ZARAZ po malowaniu czystym rozcieńczalnikiem (przy okazji umyje się nam aerograf). Może to być rozcieńczalnik Wamodu lub benzyna lakowa (ekstrakcyjna jest "za sucha" jak dla mnie). I napylamy to na model, tak, że farba będzie wyraźnie mokra, błyszcząca, na granicy "płynięcia". Opylamy tak cały model, zapewne pójdą nawet ze dwa zbiorniczki na czołg w 1:72, a nawet 3, 4 na 1:35. I teraz zostawiamy model na PRZYNAJMNIEJ 24 GODZINY w ciepłym, suchym miejscu. Po paru dniach farba taka jest naprawdę mocna i powinna być równa . Nie przejmujcie się, jeżeli miejscami zrobi się błyszcząca - nie ma to znaczenia.

coś takiego znalazłem na forum, hmm ale przyznajcie że nie najgorzej... Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń ślady po wypychaczach

Czyli mam wyczyścic zegary i pomalowac od nowa tylko że pędzlem 00??

Wypychacze to nie zegary tylko te kółka w środku kabiny, powstają w trakcie wypychania modelu z formy u producenta.

 

A co do zegarów to hmm, chyba lepiej byłoby pomalować od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak polecałbym. Po pięciu latach modelarstwach dopiero sie przekonałem co to jest pędzelek 00 zawsze malowałem wykałaczką, a teraz jest zupełnie co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pięciu latach modelarstwach dopiero sie przekonałem co to jest pędzelek 00 zawsze malowałem wykałaczką, a teraz jest zupełnie co innego

No ja się przerzuciłem kiedy mnie wykałaczkowanie oszklenia na Łosiu wykończyło

 

ok, ale mam nadzieje że nie jest najgorzej?

Najgorzej nie, ale najlepiej też nie jest. Popraw pędzelkiem i pokaż jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się kolor. Wnętrze powinno być RLM 66 ciemo-szary. Tablica z zegarami czarna. Przetrzyj ją suchym pędzlem białą, będzie wyglądać lepiej.

Fajnie że wracasz do modelarstwa . Zawsze zanim zaczniesz nowy model, poszukaj w sieci materiałów na jego temat.

Zmień ustawienie fotek, bo się forum rozjechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki za propozycje do poprawy:D Zdjęci dam mniejsze a co do malowania wnętrza to malowałem farbą RLM66 tak jak ty napisałeś i wyszło jak wyszło...

jachud3, dzięki za zrobienie za mnie lekcji

 

Skleiłem kadłub, skrzydła i drobne małe części. Wygląda nawet fajnie tylko mam problem z klejem ponieważ nałożyło mi się troche za dużo i mi wypłyną. Macie pomysł co z tym zrobić??

 

EDIT:

Z klejem już sobie poradziłem. Wziołem drobny papier wodny (800) i zaczołem czyścić w tych miejscach gdzie były nierówności. Starałem się nie zetrzeć liń podziały i jak widze udało mi się. Zdjęcia wrzuce pużniej bo na chwilę obecną model schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziołem
wziąłem
wziasc
wziąć
zaczołem
zacząłem!
pużniej
później

 

Linie na modelu są wklęsłe, prawda? Możesz podać swoje ogólne refleksje nad składalnością tego ustrojstwa i ogólnym spasowaniem skoro już złożyłeś kadłub? Pytam bo też chciałem sobie ten model sprawić.

 

mam problem z klejem
Z klejem już sobie poradziłem.
Fajnie jest samemu sobie poradzić z problemem, co?

 

pracuj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj i ja tyle błędów popełniłem, WoW, wybaczcie:D

 

 

Linie na modelu są wklęsłe, prawda?

Tak, są wklęsłe i wszystko jak narazie bardzo ładnie pasuje.

 

 

Możesz podać swoje ogólne refleksje nad składalnością tego ustrojstwa i ogólnym spasowaniem skoro już złożyłeś kadłub? Pytam bo też chciałem sobie ten model sprawić.

OK, w końcu takie jest moje zadanie (prowadzić relację). Jutro dorwe się do aparatu i zrobie dużo zdjęć.

 

 

Fajnie jest samemu sobie poradzić z problemem, co?

Dokładnie. Najlepiej smakuje ciężka praca którą sam umiesz naprawić. Mam nadzieje że ładnie brzmi:D

 

CDN...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak mówiłem, czas na zdjęcia. Nie wiem czemu ale kadłub mi się nie najlepiej skleił. W miejscach gdzie pomalowałem cześci kadłyba (w środku) po nałożeniu i sklejeniu rozpuściła się farba co dało że na łączeniach widać troche farby oraz kleju. Wziołem papier wodny i troche przeczyściłem ale ostrożnie żeby nie zetrzeć liń przedziału. Wyszło jak wyszło.

 

b0c08d9f9a8957c8med.jpg

4d3fbe8fe8c6392amed.jpg

Model prezentuje się dobrze... jak narazie

dac729ddb650ce21med.jpg

5c4920a17e5f34f7med.jpg

Tutaj widać linie łączenia kadłuba z skrzydłem. Na czerwono jest zaznaczone gdzie jest i była szpara. Jeszcze będe musiał to poprawić...

35498a06d0f2558amed.jpg

40f0f19b108e2b7emed.jpg

Pierwsze zdjęcie jest już szpara poprawiona przezemnie. Na a na drugim to co najbardziej mnie denerwuje. Klej który wypłyną został starty ale jeszcze troche zostało... Może podkład zakryje ładnie?

08785f10618248d1med.jpg

29e25ca949355cb2med.jpg

Łączeie kadłuba od dołu-wyszło nie najgorzej. No i tu jest coś co nie wiem a już przykleiłem (chodzi mi o to coś na skrzydłach) miałem to w instrukcji. Mi to wygląda na jakieś działka, jak myślicie??

366ef2a1d8994ddamed.jpg

ed23462241127ff3med.jpg

a0bf2ae51a9463b3med.jpg

I na koniec bombka:D

630c037931ebef48med.jpg

01798f9a617fc5e4med.jpg

Nawet zakupiłem pędzelek 00 na małe elementy żebym już ich nie zepsuł.

d9b4125df00572e3med.jpg

A to jest mój zestaw farbek. Może ktoś chce kupić żółtą-gunzo(odcień który mi nie pasuje do tego samolotu)

 

No to na chwile obecną tyle. Zapraszam do komentowania.:P

 

CDN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle

To, co podpisałeś jako 'bombka' to jest dodatkowy zbiornik paliwa

Pod skrzydłami - tak, działka.

Pędzelek - dobrze zrobiłeś. Co do kleju... przeszlifuj papierem ściernym tak, aby było równo. Jak tak będzie, po pomalowaniu nie będzie to widoczne (teraz to widzisz, bo się trochę błyszczy).

Widzę, że malujesz Humbrolami. Pamiętaj o dobrym wymieszaniu!~Te farbki lubią płatać figle

 

Mógłbyś podać wymiary tego ustrojstwa?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle

Dzięki:D

 

Co do kleju... przeszlifuj papierem ściernym tak, aby było równo. Jak tak będzie, po pomalowaniu nie będzie to widoczne (teraz to widzisz, bo się trochę błyszczy).

No ale jak będe tak szlifował to linie podziały mogą mi się zetrzeć i co wtedy??

 

Widzę, że malujesz Humbrolami. Pamiętaj o dobrym wymieszaniu!~Te farbki lubią płatać figle

No szkoda że są takie nie dobre ale... Dużo o nich czytałem i może sobie poradze:P mam nadzieje

 

Mógłbyś podać wymiary tego ustrojstwa?

Rozmiar 18,9 x 20,7cm

ZRÓDŁO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak będe tak szlifował to linie podziały mogą mi się zetrzeć i co wtedy??

Jeśli dobrze widzę, masz wgłębne linie podziału... po szlifowaniu wystarczy nożykiem albo czymś ostrym przejechać po liniach i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja podaje przyklejone, ale obracane możesz łatwo wykonać:

1) nałóż na ten wystający z kadłuba kołek nasadę kołpaka, przyklej śmigło do nasady, całości nie przyklejaj do kadłuba.

2) weź coś z dziurą w środku o średnicy jak najbardziej zbliżonej do średnicy kołka i przyklej DO KOŁKA, jak najbliżej śmigła. uważaj, żeby klej nie dostał się między tą małą część a śmigło.

3) przyklej pokrywę kołpaka do NASADY.

Masz kręcące się śmigiełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo i będe miał kręcąca się śmigiełko.

 

PS: W dziale "Jak to zrobić i pokazać"(czy jakoś tak) napisałem w temacie kompresor pytanie. Pewnie nikomu nie chce się odpisać. Czy agregat lodówkowy może być pod ciśnieniem?? Bo jak podłącze go do gaśnicy a agregat przestanie chodzić powietrze może się wracać, nie wiem czy to może mu zaszkodzić. Może Wy wiecie?? A co można dać żeby powietrze szło w jedną strone i się nie wracało, a może to nie jest wogóle potrzebne bo jak widze większość osób nic tam nie ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.