Skocz do zawartości

T-72A WP 1/35


szwabu87

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to jeszcze aktualne ale sprawdź, kolega w zeszłym tygodniu kupił 2 sztuki

Dzięki. Ale jak już zacząłem sam dłubać to skończe. Pozatym u skifa jest inny model tego pługu. Po weekendzie obiecuje fotki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzisiaj powinieneś być nie szwabu tylko mistrzu. Tak Cię będę tytułował dobra ?

Nie no, wolę ksywke z LO A poza tym są lepsi odemnie, choćby na tym forum. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Zobacz sobie kilka stron w tył. Ten czołg na którym sie wzoruje ma te 'zaślepki' na reflektorach niebieskie razem z emblematem białego konia... Co prawda wóz z fot jest mocno zabłocony, ale zdjęć mam wiecej i na nich to lepiej widac. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

I tu odpowiem sam sobie na zadane wcześniej pytanie, mianowicie na czołgu zawieszony jest trał KMT-7

img3991x.jpg

 

I tu kolega szwabu87 chyba się myli, to nie jest KMT-7 tylko odmiana KMT-6.

KMT-7 wygląda tak , a KMT-6 tak

A to co znajduje się na górnej przedniej płycie (co zaznaczyłeś na instrukcji Skifa od KMT-6) to jest chyba siłownik z metalową linką będący system unoszenia trału , na zdjęciach z internetu czołgi z systemem trałowym KMT-6 można spotkać z tymi elementami na przedniej górnej płycie jak i bez.

Jak jest 'bez' to trał posiada tak jakby zabudowany na sobie system unoszenia trału. Jest jeszcze chyba trzecia odmiana unoszenia trału z dość wyraźnymi siłownikami, ale to są spostrzeżenie ze zdjęć.

 

pozdrawiam i oczekuje końca budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzu wlk. dzięki za wyjaśnienie tej kwestii moje wypowiedzi w tym temacie były w dużej mierze domysłami (po troche prowokującymi do uzyskania odpowiedzi, którą otrzymałem dopiero teraz ) gdyż zdjęcia na których się opierałem są słabej rozdzielczości i ogolnie mało ich jest...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że choć trochę pomogłem wyjaśnić kwestie trału ,ale fakt faktem, że jest mało zdjęć KMT-6.

A jak już są to kiepskiej jakości (mam na myśli zamontowanych już na podwoziu).

Mam kilka zdjęć T-72 (jedno z nich zamieściłeś wcześniej) z których ciężko określić czy miały te 'gadżety' na górnej płycie czy nie.

Swego czasu poświęciłem temu trochę czasu, żeby znaleźć jakieś zdjęcia T-80 z KMT-6, ale z miernym skutkiem

A tak się ta kompilacja prezentuje na zatrzymanym etapie budowy

T-80 UD z KMT-6 wszystko firmy Skif

9053a3c5662466ac.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwabu jaki kolor bazowy i czy bliżej mu w naturze do odcienia z fotki pierwszej czy trzeciej?

No więc... Kolor to polecony przez Ciebie Humbor, juz zreszta pisałem, ze mi sie nie podoba za bardzo, no ale zobaczymy jak bedzie wygladał po wszystkich zabiegach. (bliższy prawdzie na fot.3)

jak na fotce od petera

to jest moja fotka, która się juz wczesniej pojawiła, co do błocenia to na pewno będzie agresywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc... Kolor to polecony przez Ciebie Humbor, juz zreszta pisałem, ze mi sie nie podoba za bardzo, no ale zobaczymy jak bedzie wygladał po wszystkich zabiegach. (bliższy prawdzie na fot.3)

 

A widzisz! Pytałem się dlatego, że myślałem już, że znalazłeś coś lepszego (pamiętałem że H155 ci nie podszedł specjalnie), bo na trzecim zdjęciu wygląda świetnie. Zrób reszte tak, jak kiedyś pisałem i będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.