Skocz do zawartości

MAN TGA 5 STAR + Tridem


Marcin1990

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie to zestaw Mana Tga z przyczepa typu triadem. Zabudowa to bedzie izoterma, wzieta z chłodni. Będę próbował zrobic instalacje pneumatyczna i moze elektryczna w przyczepie. ( bedzie ona na zwykłych kolach jakie sa seryjnie dawane do modeli naczep). Co do Mana, bedzie to 5 Star, z osia wleczona, i z Super Singlami. To chyba wszystko. W weekend dam moze pierwsze fotki.

 

Ta fotka dała mi pomysł.

 

mantgaxxlgelbhoyng17120501gb7.jpg

 

A tak mniej wiecej bedzie wygladac, tylko beda 3 osie i oczywiscie inny kolorek.

 

mantgaxxlmetzwerblow09090501qo4.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Alez bardzo zapraszam, do budowy tego zestwiku. Beda 2 fajne zesatwy Ja Mana bede budował bardzo powoli bo mam jeszcze do zrobienia Scanie a poza tym mam szkole, gdzie nauki nie jest malo.

 

PS masz moze jakies dokładne lub wieksza ilosc fotek triademów?? Bo to co ja mam to prawie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie umiecie sobie znależśc soie to zaglądnijcie tutaj :

 

http://www.fotocommunity.de/pc/pc/cat/2858/display/5022054

 

http://www.nor-truck.de/norwegen.htm

 

http://www.lkw-infos.eu/

 

Pszepraszam chciałem napisać że tu można znaleść coś ciekawego

(pouczony przez admina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak jak mowiłem daje pierwsze fotki. Po wczorajszych i dzisiejszych pracach posklejałem, poszpachlowałem i poszlifowałem ramę. Ma ona 36 cm jak by to kogos interesowało. Do tego doszła czesc sklejonej budy, która pojdzie na Mana. Nie wiem czy pisałem, ze material pochodzi od starej naczepy chlodni. dobra daje foty.

 

Rama

 

dsc00637bq9.jpg

dsc00639lq3.jpg

dsc00641nz7.jpg

dsc00643zf5.jpg

 

Buda

 

dsc00646gw7.jpg

dsc00647yi3.jpg

dsc00648ds3.jpg

 

 

Jeszcze dziś postaram sie zaczac improwizacje z pneumatyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepna mala aktualizacja. Prawie skonczylem instalacje pneumatyczną (poduszki) i czesc instalacji elektrycznej. Przygotowałem rowniez instalacje do hamulców. Dobra daje fotki

 

Zderzak

 

dsc00667df8.jpg

dsc00668hw1.jpg

 

Zbiorniki na powietrze do hamulców wlasnej roboty, beda jeszcze szpachlowane ;)

 

dsc00670er9.jpg

dsc00669cz1.jpg

 

Mini skrzynka elektryczna

 

dsc00675aj4.jpg

 

Przymiarka ze skrzynka

 

dsc00676fj4.jpg

 

Przewody w ramie

 

dsc00681rf9.jpg

dsc00680cv8.jpg

dsc00685rx5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wiesz jak zrob jak ci zostal kawelek ramy od tej chlodni to jakos go oszpachluj zrob dziurke taka mala zeby weszla a zaczep do solowki widzialem w KES jak sie dobrze nie myle ale przyczep do tridema nie widzialem ale raczej tylko zaczep do solowki bylby ci potrzebny a do przyczepy bys se dorobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę poradzić, to osobiście polecam szpachlę NOVOL.

 

Bardzo dobra.

 

Narazie zbyt wiele nie widać, ale życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam szpachli Revell Plato. FOtki oczywsicie dam, ale narazie nie robie bo nie mam zbytnio czasu. Co do osi to sie zastanawiam, ale chyba dam skretna od Volva.

 

PS nie ma ktos zawieszenia tylnego i nadkoli od MANa na sprzedaz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

no jak tam ida postepy w budowaniu przyczepy bo i ja mam plany na taki zestaw nawet juz sciagnelem zdjecia z przyczepem i zaczepem tylko czekam na model i bede bral sie do pracy ale jeszcze chlodnie musze ukonczyc no i scanie ktora podobno mi nie wyszla no ale jakos jeszcze ujdze pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Ojojoj moj temat spadl az na 4 storne... ;( Aktualizacja. Pogrzebalem troche przy MANiku i oto efekty:

Poszpachlowana i wyszlifowana rama, majaca ksztalt ceownika . Szpachlowalem ja 3 rzy by uzyskac zadowalajacy mnie efekt. Zalozylem juz zawiesznie przednie i tylne jak i oski, z tym ze os wleczona nie jest jeszcze sklejona bo mam problem z jej umiejscowniem. Przednia os jest oczywiscie skretna.

 

dsc01975id6.jpg

 

dsc01977jk1.jpg

 

dsc01980ae7.jpg

 

dsc01976gd1.jpg

 

przedluzylem i poszpachlowalem II raz zbiornik.

 

dsc01982sp3.jpg

 

Skrocony 2 zbiornik poszpachlowany I raz

 

dsc01983uq6.jpg

 

Buda sklejona i poszpachlowana

 

dsc01987th0.jpg

 

Wstepnie poprawione nadkola

 

dsc01984ur1.jpg

 

dsc01986xw9.jpg

 

I mala przymiarka

 

dsc01988qr6.jpg

 

dsc01989zy6.jpg

 

Prosze o komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.