Skocz do zawartości

Ford 9000 - US Wrecker Italeri


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

Mercedes ma się na ukończeniu, a dzisiaj przyszła paczka z czymś nowym. Zabawy na rok. Warsztat zaczynam od Forda, a raczej trzech koncepcji.

A więc Forda chcę skrócić, pozostanie tylko jedna tylna oś, zaraz za zbiornikiem paliwa. Będzie to ciągnik pomalowany jak na reklamówkach czarny srebrny i czerwony. Tylną ściankę kabiny zaślepię i zrobię okienko. Do tego 2 uchwyty na tylnej ściance od zewnętrznej strony i 2 światełka na dachu skierowane do tylu. Okablowanie ramy i silnika raczej na pewno.

ford9000.jpg

 

A że nic się nie marnuje to środkowa oś pójdzie do Macka- US Superliner Italeri. Tego chcę przedłużyć o jedną oś, tak żeby wyglądał jak Alaskan Hauler-Revell. Do tego ramy czy jak to się nazywa do przewozu drewna. Bale będą najprawdopodobniej z rurek do osłony przewodów elektrycznych. Tutoriala już znalazłem na forum kolejowym. Przedział sypialniany podoba mi się więc chyba pójdzie do Westernstara który czeka na rozebranie i poprawki malowania.

mack.jpg

 

Peterbilt 378, najbardziej mi się podoba tak jak jest. Ale że szkoda mi marnować podnośnik od Forda, to może przerobię go na Wreckera.

peterbilt378.jpg

 

Mam nadzieje że nie wyjdzie z tego SF-Truck, ale że nie chcę aby te modele wyglądały jak tysiąc innych, więc raczej te pomysły już pozostaną. Największy problem mam z Mackiem, widziałem je z dodatkową osią, ale nie miały przedłużonej ramy. Dodatkowa oś była przed środkową i na dodatek nie napędzana. No i do tego jeszcze do końca nie wiem jak zrobić ramę do zabezpieczenia towaru, albo pełna ściana albo kangurek. No i przydałby mi się jakiś schemacik mocowania i budowy kłonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zapowiada się kolejna już na forum(Tomasz ze swoimi Scaniami) obszerna relacją z budowy .Bardzo ciekawe konfiguracje ciągników . Sam najbardziej czekam na Petka z zabudową wercker .Myślę że fajnie się będzie prezentował No nie pozostało jak zawsze nic innego jak czekać na pierwsze fotki z budowy ...

 

 

 

 

Powodzenia i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...skrócony o około metr.

 

O około metr to znaczy o ile???

 

Twojej fotki niestety nie widzę ale pozbawiając forda LTL jednej tylnej osi robisz poprostu wersję LL9000:

 

6a29d1d2fc71b957med.jpg

 

a wtedy odległość przedniej osi od tylnej ma wynosić w skali 1:24 15,6 cm albo 16,9 cm - jeżeli oczywiście zależy ci na zgodności z oryginałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elefantes dzięki za zdjęcie tego mi brakowało, jakoś sobie przeliczę skalę.

Co do Peterbilta to też mi trochę szkoda pchać zabudowę zwłaszcza, że słyszałem już na tym forum że to europejska wersja.

Edit

o już nawet mi przeliczyłeś

teraz to już z górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Ci nie pasuje to nie dawaj A zabudowę zostaw i schowaj na późniejsze projekty lub sprzedaj

 

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit

o już nawet mi przeliczyłeś

teraz to już z górki

 

Tak, mam te wymiary już przeliczone bo kiedyś przymierzałem się do zrobienia właśnie takiej wersji, ale jakoś pomysł spełzł na niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabina powycinana, tylną ściankę raczej zrobię od podstaw jak zdobędę polystyren.

IMG_0035.JPG

rano przy dobrym świetle spodobały mi się zawiasy, coś już wyrzeźbiłem. Zobaczę jak temat się rozwinie, może otwierane drzwi.

IMG_0041.JPG

trwają prace nad zawieszeniem, kombinuję gdzie skrócić ramę, pozostanie ten most z lewej.

IMG_0037.JPG

silnik zaszpachlowany i co nieco już oszlifowany. wiatrak wycięty z chłodnicy.

IMG_0036.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócenie ramy. Przymiarka na sucho resorów, tak wygląda cała rama

CRW_0052.jpg

cięcie w miejscu mocowania resorów, na otworze montażowym. Dzięki temu dokładnie pozbyłem się jednej osi

CRW_0053.jpg

po sklejeniu, odległość między osiami 21,9cm, skracam do 16,9, inaczej błotnik wejdzie mi w zbiornik paliwa.

CRW_0054.jpg

cięcie zaraz za mocowaniem błotnika i wycinam 5cm ramy

CRW_0055.jpg

dokładnie 16,9 cm pomiędzy osiami i tu zonk. Ten Ford ma skrócony zbiornik paliwa w krótszej wersji. Tak aby nie wystawał poza kabinę, chyba mogłem bardziej skróć do tych 15,6cm, ale tak to jest jak się nie przemyśli i klei po dopalaczu

CRW_0056.jpg

tu widać jak zbiornik będzie wystawał. Do skrócenia, zostaną 2 przednie mocowania zbiornika, brzeg z tyłu tej samej długości co z przodu, liczony od mocowania.

CRW_0057.jpg

silnik gotowy do kablowania. Będzie na kolor szary, tylko nie wiem czy tą kopułkę na czerwono czy też na szaro. Sugestie mile widziane

CRW_0058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik musi bć skrócony, wtedy Fordzik nawet ładniej się prezentuje. Patrz jak to wyglądało u mnie:

 

d6feac6ad8f9b5b0med.jpg

 

Jeśli kopuła czerwona to silnik czarny - ja bym tak zrobił, ale to tylko moja sugestia. Prace idą zawodowo, kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiorniki skrócone i poszpachlowane, ale trochę inaczej niż planowałem. Rano mnie olśniło na drzwiach od garażu mam płytę plastikową jakaś reklama McDonalda, 50x120cm. Najciemniej pod latarnią, a ja miasto całe objechałem żeby coś takiego zdobyć. Wieczorkiem zajmę się tylną ścianką kabiny. Osłony rur wydechowych dostały otworki, które w oryginalnej wydmuszce były tylko zaznaczone. Rama ma już przyklejone zawieszenie. Niedługo zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat Nio fajnie ja robię to samo i też coś ala na tej fotce mam już nawet zrobioną ramę . Co do tego 3 osiowego to też mam podobny plan z western starem mam już nawet poskłądaną ramę . Będę gorąco kibicował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia jak obiecałem mało ale postępy idą wolno szpachla, szpachla

CRW_0060.jpg

cięcie wzdłuż obejm tak było łatwiej i chyba źle nie jest

CRW_0061.jpg

mała przymiarka, zbiornik będzie niestety trochę bardziej do tylu. Za modelem widać wyciętą tylną ściankę

CRW_0065.jpg

Robota stoi na okablowaniu silnika, są spore problemy. Powalczę z google. Może ktoś zna nazwę tego silnika, trochę zdjęć już mam ale jakieś takie mało mówiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Elefantes, jak się nie obrazisz trochę powzoruję się na twoim silniku. Silnik to chyba jakiś Catepillar więc kolorek będzie raczej żółty jednak. Odchodzę od czarnego z czerwoną kopułka lub szarego, zawsze to jakiś dodatkowy kolor na modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach siedzenia z google i szukania silnika, a także po próbie wzorowania się na zdjęciach i schematach od Elefantesa, powoli dociera do mnie że nie dam rady. Zabawa z kablami przestaje być przyjemnością ze składania a jest męczarnią. Na razie zabrałem się za co innego.

 

Zawiasy drzwi

Przed wycięciem, tak wygląda część zawiasu, która będzie przyklejona do drzwi

CRW_0066.jpg

Drzwi już wycięte. Górny zawias przyklejony bezpośrednio na drzwi, dolny do wklejenia w dziurkę. Dolny zawias jest bardziej schowany.

CRW_0069.jpg

CRW_0067.jpg

Tak to wygląda po wklejeniu. Dziurki na zawias muszą być w jednej linii.

CRW_0070.jpg

CRW_0071.jpg

Wywiercenie otworów w dolnym zawiasie część kabiny była praktycznie niemożliwa, są za bardzo schowane. Więc wyrzeźbiłem co potrzeba, tu widać że są już wklejone. Ten patyczek będzie oczywiście wycięty, był pomocny do trzymania części podczas rzeźbienia, wiercenie i przyklenia.

CRW_0072.jpg

CRW_0073.jpg

 

 

 

A tu jeszcze postęp prac nad ramą

CRW_0075.jpg

CRW_0077.jpg

Zawiasy muszę poschnąć trochę, czas na odkopanie dywanu z pyłu po modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik i rama tryśnięte podkładem MrBase 1000. Kasta sklejona jeszcze tylko lewe drzwi do poprawy, zawiasy są o 1mm są za nisko. Rury wydechowe oszlifowane. powoli przygotowuję się do malowania chromów. Poprawiłem błotniki:

CRW_0078.jpg

Są już pierwsze przymiarki do zrobienia konsoli 3D. Kalkomania mi się nie podoba. Bardzo ładnie wychodzą chromowane ramki zegarów, ale o tym za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.