Skocz do zawartości

[SF] Space Marine Polski "Grom" AD 2050


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda, że przed malowaniem nie zeszlifowałeś śladów łączenia form.. bardzo rzuca się w oczy przedni błotnik i bieżnik

szkoda, że nie widziałeś oryginalnego bieżnika i oryginalnych śladów łączenia form.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wyglądały lepiej zanim się nimi zająłeś?

 

a jeżeli coś przy nich działałeś.. to mogłeś podziałać do końca, a nie przerwać w połowie :]

w poprzek hełmów też widać szwy..

 

Tak - wyglądały lepiej zanim się nimi zająłem.

Szwy na hełmach tyle ile się dało szlifowałem, bez uszkadzania drobnicy.

Plastik jest bardzo paskudny w szlifowaniu, a nadlewek i śladów łączeń było całe mnóstwo.

Zdjęcia robione w makro, przy dużym zbliżeniu, pokazują znacznie więcej niż normalnie widać.

 

Tak na marginesie to już dawno zauważyłem, że powinieneś dostać tytuł forumowego malkontenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, temacik fajny, lecz skoro w 2009 dostajemy 40letnie Herkulesy to takie coś byśmy mieli nie w 2050, a bardziej 2150 :P

Projekt ciekawy, wykonanie jak na razie.

Rozumiem, że skalą jest to blisko 1:35 tak?

I gdzie to w Polsce można kupić bo mi się podoba samo w sobie a wiem, że MrDyzio w Polsce nie mieszka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, temacik fajny, lecz skoro w 2009 dostajemy 40letnie Herkulesy to takie coś byśmy mieli nie w 2050, a bardziej 2150 :P

Projekt ciekawy, wykonanie jak na razie.

Rozumiem, że skalą jest to blisko 1:35 tak?

I gdzie to w Polsce można kupić bo mi się podoba samo w sobie

Krzychu - polska myśl techniczna wreszcie ruszyła do przodu i zdążyliśmy z takim sprzętem na 2050

Skala to bardziej 1/72 na sterydach Pozostałe figurki z tej serii są mniejsze, bo jak mnie uświadamiali w Games Workshop (sklep z tymi rzeczami) space marines to człowieczek w takim sporym pancerzu

Tu masz fotkę z monetą:

P1110558.jpg

 

Sorki, ale nie mam pojęcia gdzie to można kupić w Polsce...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu - polska myśl techniczna wreszcie ruszyła do przodu i zdążyliśmy z takim sprzętem na 2050

 

To już nie SF to raczej zagięcie praw fizyki :P :P :P

Dzięki za zdjątko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, kolejna zarwana nocka, ale fotki będą dopiero jak wstanę.

Podstawka się suszy. GROMowa ferajna zresztą też się suszy. Chłopaki dostali eksperymentalnego washa. Co nieco ściemniło i przytłumiło to kolory, co pasuje w zasadzie do założenia. Choć tak naprawdę się to okaże jak całkowicie wyschną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się kiedyś zastanawiałem czy by nie zrobić skoku w bok jako odstresowanie ;) po modelach SW.

Tak się chciałem zapytać ile za nie dałeś? Chciałem porównać Twoją cenę z tym co jest na allegro. I czy mógłbyś mi podać tak pi razy drzwi wielkość w milimetrach takiej jednej figurki?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się kiedyś zastanawiałem czy by nie zrobić skoku w bok jako odstresowanie ;) po modelach SW.

Tak się chciałem zapytać ile za nie dałeś? Chciałem porównać Twoją cenę z tym co jest na allegro. I czy mógłbyś mi podać tak pi razy drzwi wielkość w milimetrach takiej jednej figurki?

Dzięki

Koleś na motorku kosztował $15, a zestaw Space Marine Combat Squad (5 figurek) kosztował bodajże $21.

Chłopaki z GROMu (ex Space Marines), są nieco wyrośnięci i mają 3 lub może nieco ponad 3 cm wzrostu.

Zabawa naprawdę przednia z nimi. A tutaj macie zdjęcie projektowanego kombinezonu dla US Army na rok 2030 (i to nie jet moja fantazja )

soldier1.jpg

 

Wreszcie czas na zaległy update. Akurat w weekend sporo się działo, więc nie było czasu na wrzucenie kolejnej porcji zdjęć.

Sokół i powożący Rychu

Sokół się wzbogacił o zawartość koszyczka wielkanocnego, a Rysio o flagę na ramieniu. Plus dodatkowo wash:

P1110559.jpg

Edek snajper dostał w prezencie urodzinowym od kolegów dwójnóg i lepiej wyglądającą lunetę no i oczywiście washa:

P1110561.jpg

Machający Staszek nie chciał być gorszy i też się załapał na washa:

P1110563.jpg

 

W międzyczasie zaczęła powstawać podstawka:

P1110565.jpg

P1110566.jpg

 

Już prawie końcówka. Drobne poprawki i będziemy finiszować.

pozdrawiam oglądającyh i wspierających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba okolicę ostatecznie ogołociłeś z porostów ;)

Czy flagi namalowałeś na obu ramionach? Z dwóch kilo będzie widać , że to nasze chłopaki Bardzo fajnie Edi wygląda z tym dwunogiem...Pozdrw.

 

Miałem wcześniej mały zapas porostów w pudełeczku

Flagi dostali tylko na lewym ramieniu. Może coś im doskoczy na prawych łapkach A może zostanie tak jak jest... Ale pomysł się klaruje dopiero.

Flagi specjalnie dałem większe aby było widać, że to nasi. Szczególnie biorąc pod uwagę ich niewielkie rozmiary.

 

Dzięki za kibicowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super wyglądają gromowcy . Imiona zacne, malowanie konkretne.

 

Co do skali, to ktoś kiedyś napisał że to 28 mm. Mimo że gram i maluję to się nie zastanawiałem nad skalą . Ale bliżej im do 1:35 niż 1:72. Do orków świetnie pasują niemieckie czapki i hełmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrDyzio proszę opisz jak ta podstawka została zrobiona. Że krzaki z porostów to wiem ale reszta...ziemia itp .Bedę robił coś podobnego tylko z wodą. Na wodę plan mam ale reszta to dla mnie czarna magia

 

PS:

 

Świetna robota...tylko tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super wyglądają gromowcy . Imiona zacne, malowanie konkretne.

 

Świetna robota...tylko tak dalej Smile

 

Dzięki koledzy za słowa uznania

 

MrDyzio proszę opisz jak ta podstawka została zrobiona. Że krzaki z porostów to wiem ale reszta...ziemia itp .Bedę robił coś podobnego tylko z wodą. Na wodę plan mam ale reszta to dla mnie czarna magia

 

Ok w takim szybkim skrócie na temat podstawki.

W tym przypadku ramka na zdjęcia. Szybkę usunąłem, od spodu podkleiłem kawałek dykty (klejem CA). Do uformowania podstawy terenu użyłem szpachlówki do drewna - w moim przypadku produkt firmy Elmer's. Istotnym plusem jej jest fakt, iż jest wodorozcieńczalna. Dla potrzeb terenu rozrobiłem porcję szpachlówki z wodą, aby była bardziej plastyczna. Potem szpatułką zacząłem formować teren, którego zarys sobie wcześniej rozrysowałem. Zaraz po nałożeniu szpachlówki posypałem ją piaskiem. W tym przypadku użyłem 2 rodzajów piasku, stosowanego przez modelarzy kolejkowych. Zmieszałem dwa, różniące się odcieniami, aby teren nie wyglądał jednolicie. Na to użyłem w niektórych miejscach trawy w posypce - zielonej i brązowej. Na tym etapie bardzo pomaga mokra jeszcze szpachlówka, bo wszystkie posypki się samoczynnie przyklejają. Następny etap (szpachlówka jeszcze mokra) zasadziłem krzaczki (czyt. porosty) nakłuwając wykałaczką otwory w terenie i napuszczając do nich kleju do drzewa, typu Wikol - w moim przypadku znowu produkt firmy Elmer's. Jego niepodważalnym plusem jest, że po zaschnięciu jest przeźroczysty.

Następny element to wysoka trawa - znowu pomocne akcesoria kolejkowców. Odciąłem pożądanej długości kępki i wkleiłem je na wspomniany już klej do drzewa.

Potem odstawione do wyschnięcia. To ten etap widoczny na zdjęciach wcześniej.

Po wyschnięciu psiknięte lakierem matowym - 2 luźne warstwy.

Potem krótkie psiknięcia 2 odcienie piaskowych kolorów, głównie po krzaczkach. Potem odrobina startych pasteli przetarta tu i ówdzie, dodanie gdzieniegdzie posypki w miejscach, gdzie przezierała szpachlówka. Na koniec jeszcze raz lakier matowy.

 

A tu potrzebne materiały:

P1110734.jpg

 

Tu się niestety muszę przyznać do drobnego zakrzywienia czasoprzestrzeni

Dzisiejsza relacja tutaj, ze względu na permanentne braki czasowe (dlaczego doba ma tylko 24h?) następuje z 2-dniowym opóźnieniem.

W świecie realnym zakończenie nastąpiło w sobotę o 8 rano, aby zdążyć na mój debiut w konkursie modelarskim

Póki co wrzucam tutaj fotki pstryknięte wczoraj na szybko przez moją małżonkę.

P1110729.jpg

P1110730.jpg

P1110731.jpg

P1110732.jpg

 

Pełną sesję zdjęciową jak również i galerię postaram się popełnić we wtorek jak wrócę z pracy. Jeśli tylko czas pozwoli to zamieszczę także foto-relację z tej imprezy modelarskiej.

 

Sorki za tak długi post

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyziek.. ale podstawkę też się maluje :]

fajnie, że użyłeś różnych kolorów do budowy terenu, ale przydało by się jednak pociągnąć po całości farbami..

znowu wyjdzie na to, żem Naczelny Malkontent Modelworka, ale chyba zbyt gęsta farba zatarła detale na figurkach :]

 

gratuluję drugiego miejsca za tanka.. róże też dawali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyziek.. ale podstawkę też się maluje :]

fajnie, że użyłeś różnych kolorów do budowy terenu, ale przydało by się jednak pociągnąć po całości farbami..

znowu wyjdzie na to, żem Naczelny Malkontent Modelworka, ale chyba zbyt gęsta farba zatarła detale na figurkach :]

Mów co chcesz

Pisałem wcześniej, że psiknięte było po podstawce delikatnie 2 kolorami. Na figurkach może i mogła być cieńsza warstwa. I tak mało skromnie uważam, że jak na drugi model po 10 latach przerwy w modelarstwie nie jest źle. Grunt, że mnie się podoba

 

gratuluję drugiego miejsca za tanka.. róże też dawali?

 

Dzięki za gratulacje. Róże dostała moja małżonka ode mnie - w piątek miała imieniny.

Pozdrawiam Malkontenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Może mało skromnie, ale co tam pochwalę się.

 

Polski GROM AD 2050 został wyróżniony brązowym medalem na National Capital Model Soldier Society 49th Annual Show

 

P1120267.jpg

 

A zdjęcia z tej imprezy można zobaczyć na TEJ STRONIE

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.