Skocz do zawartości

T-72 Zvezda 1:35 ( docelowo M1)


Chudziutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miał być Twardy ale brat poprosił mnie żeby zrobić model "siedemdziesiątki dwójki" na której miał zaszczyt odbywać ZSW a, że akurat pod ręką miałem ten model od razu zabrałem się do roboty

 

Po wielokrotnym przestudiowaniu zdjęć doszedłem do wniosku, że przeróbka z wersji A na wersję M1 ogranicza się do "dospawania" dodatkowej płyty na pancerzu czołowym (jeśli się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu ). Oprócz tego do budowy wykorzystam metalową lufę RB Model bo jakoś nie mam zaufania do dwuczęściowej lufy z zestawu Jak dotąd tyle udało mi się zdziałać:

 

100_5964.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu

Może trzeba troszke dołożyć materiału na przód wieży żeby przypomnała "Dolly Parton"... Ale poczekaj aż sie FAHR wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, panowie, ze mnie żaden ekspert Wcześniej już gdzieś pisałem, że zvezda to ani A ani m1 i może faktycznie przydałoby się zarzucić troszkę materiału na przód wieży. Najlepiej przestudiować zdjęcia z primeportal na przykład i poszukać zdjęć żywicznej wieży bodaj z "blast model" i na tym się opierać. Poprawić też należy wieżyczkę dowódcy (peryskopy) i dodać parę detali na wieże, ale tego ostatniego to wymaga każdy wtryskowy model. Na koniec będę obstawał przy swoim, że najlepiej robić Tamiya + cmk, oczywiście można też pójść na całość i dorzucić żywiczną wieżyczkę, ale takiej imprezy to nie można zakwalifikować nawet do rozsądnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem model robię dla brata który postawi go sobie na biurku w pracy i siedząc przed monitorem 8 godzin dziennie spoglądając od czasu do czasu na "teta" będzie zaciskał zęby i w myślach powtarzał sobie "a mogłem zostać na zawodowego" więc raczej ograniczę się do wykonania paru niezbędnych detali darując sobie jakieś poważniejsze przeróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudziutki a starszy brat ??? Czy mój t-34 spędzi kolejne 5 lat stojąc i czekając na nic ?

 

Brat cioteczny starszy o 8 lat Jak na razie T-72 ma największy priorytet więc wszystkie inne modele poszły w odstawkę

 

I jak się skleja Zvezdę ?? Idzie dobrze, czy też trzeba się natyrać ??

 

O dziwo całkiem dobrze, jak dotąd nie maiłem żadnego problemu ze spasowaniem aż sam się zdziwiłem, że tak gładko idzie Jedyne przy czym trzeba się będzie troszkę natyrać to detale ale to chyba standard u tego producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda raczej marna więc pogrzebałem troszkę przy tecie. Przygotowałem wszystkie koła, posklejałem, pousuwałem nadlewki i ślady po łączeniu form:

100_5986.jpg

i na dzisiaj mam już dosyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.