Skocz do zawartości

Citroen Xsara WRC 1/43 Heller


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzięki za komentarze ( ale mi słodzicie )

Efekty wczorajszej nocnej dłubanki ( bo tylko tak mogę sklejać w czasie sesji ). Zrobiłem coś na kształt mostu z tyłu, półośki ( mają na końcach imitację karbowanej, lejkowatej gumy -zrobione z drucika), z mostu wychodzi kawałek wału zakończony jedną częścią kardana ( mam już zrobiony wał , z druga częścią kardana).

Fotki są naprawdę kiepskie- za co przepraszam , jak się uda zrobię lepsze ( postaram się zrobić zbliżenia na kardan i inne detale).

ty7-1.jpg

ty2.jpg

ty10.jpg

ty17.jpg

ty19.jpg

ty22.jpg

ty25.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zauważyłem dziwną zależność - im bliżej egzaminu, tym bardziej chce się kleić/ robić model - wy też tak macie ?

Ale wracając do postępów:)

Wczorajszy wieczór upłynął pod znakiem układu wydechowego. Zrobiłem tłumik końcowy oraz tłumik przelotowy ( chyba tak to się nazywa ), doszły rury ukł. wydechowego i końcówka wydechu ( muszę ją przerobić,bo straszcie cienka wyszła - a jest z 1mm profilu ).

Potem zabrałem się za dokończenie układu przeniesienia napędu - doszedł wał z połówkami kardanów oraz kawałek imitacji skrzyni biegów ( ten fragment jest widoczny spod osłony).

Podpatrując jak ludzie radzili sobie z cytryną w 1/24 postanowiłem zrobić komplet tylnych osłon. I tak : doszła osłona tłumika ( biały trapez) i osłony wahaczy oraz osłona końca tunelu ( nie wiem jak to nazwać ale to ma chronić przed zahaczeniem i wyrwaniem głównej tylnej osłony - tej z wahaczami) - te osłony powstały z wyżarzanej blaszki alu ( stąd złotawy kolorek).

Potem złączyłem wszystkie elementy na maskol do przymiarki (ta żółta plama w tunelu przy skrzyni biegów to waśnie maskol - skapło mi za dużo ).

wydech9.jpg

wydech8.jpg

wydech7.jpg

wydech11.jpg

wydech12.jpg

wydech15.jpg

wydech3.jpg

wydech5.jpg

wydech17.jpg

wydech22.jpg

wydech24.jpg

Wszystko jest na maskol, dlatego krzywo...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Trochę mnie nie było... sesja...

W budowie modelu trochę się ruszyło.

Przeszedłem do wnętrza xsary. Deska rozdzielcza - panel z zegarami został odcięty i wstawiona została dokładka. Na podłodze pojawiły się tez pierwsze zaczątki elektryki. Doszedł półokrągły element przy tunelu, po stronie kierowcy, wybrzuszenie po stronie pasażera oraz podnóżek pasażera/pilota.

kabelki1.jpg

kabelki10.jpg

kabelki2.jpg

kabelki6.jpg

kabelki8.jpg

kabelki.jpg

 

A teraz niemiła informacja : wycofuje się z konkursu z tym modelem - szkoda mi tyle włożonej pracy, aby pomalować xsarę w nierzeczywistym malowaniu.

Może się wam to wydać dziwne, ale jestem już na tym etapie modelarstwa, że staram się odtwarzać konkretny egzemplarz, a niestety xsara nie występuje w malowaniach zbliżonych do kolorków forum.

Także proszę moderatora o przeniesienia tematu do działu cywili.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, smutno, że taki zacnie zapowiadający się modelik wypadł z projektu ;( Ale, klient nasz pan, przeniesione Powodzenia dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda, bo zapewne ciekawie by Xsara wyglądała w forumowych kolorkach, ale zarazem przyznaje Ci rację . Tyle pracy wkładasz w ten model, że aż szkoda by było gdy by nie był by on w swoich rzeczywistych barwach . Zatem słuszna decyzja

 

A co do modelu to:

-nic więcej nie trzeba dodawać .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.