Skocz do zawartości

sherman italieri malowanie


cezy

Rekomendowane odpowiedzi

witam .... mam drugi już model shermana 1:35 Italieri, może ktoś zna jakieś ciekawe malowanie do niego .... bo te pudełkowe jest nudne, no i już takiego mam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka na poczekaniu:

 

>m4a3-76wd.jpg

>m7d.jpg

>chaffeed.jpg

 

chociaż to nie wszystko shermany, ale tak malowali je amerykanie i zawsze mogli jakiego shermana podobnie pomalować. Może spróbujesz zrobić sowieckiego shermanka z napisami w cyrylicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napisałeś że masz model Shermana ale nie podałeś jakiej wersji? Czy jest to wersja M4A1 czy M4A3. Co do sylwetek bocznych to toche Ci znalazłem:

2944279670098517907VMuUQq_th.jpg 2649908550098517907yYOAce_th.jpg 2988906630098517907gcVJLv_th.jpg 2344341990098517907wnTCmu_th.jpg 2957453560098517907sLmBqh_th.jpg 2854597090098517907ynwKNP_th.jpg 2823376910098517907sERtbD_th.jpg 2726260400098517907CWkHDy_th.jpg 2225000490098517907uBqAKo_th.jpg 2023635230098517907GjZSXw_th.jpg 2994284930098517907REORVC_th.jpg 2823574330098517907TLbBis_th.jpg 2042942910098517907qpzYMB_th.jpg 2053409340098517907rfTQLq_th.jpg 2102925340098517907mFbacW_th.jpg 2760036640098517907hlQeAi_th.jpg 2422514900098517907tbJPwk_th.jpg 2413274090098517907MRALgV_th.jpg 2602389230098517907intxVz_th.jpg 2089755920098517907NdRGKq_th.jpg 2751771420098517907jHgcSt_th.jpg 2500361990098517907YmXNTA_th.jpg 2020501570098517907jLEZVa_th.jpg 2483265350098517907SsEOij_th.jpg 2325425160098517907suSbtp_th.jpg 2472950090098517907SHMBWt_th.jpg 2918110570098517907gXjbJL_th.jpg

Sylwetki brawne pochodza z nastepujacych książek:

[Concord 7001] - The M4 Sherman, The European Theatre 1942-45

[Concord 7036] - The Sherman at War

[New Vanquard 003] - Sherman

[New Vanquard 076] - M4`76mm Sherman Medium Tank 1943-65

Dodatkowo przejrzyj sobie tą stronę: http://www.armouredacorn.com/Reference/CVM/CVM30to39.htm

Jest tutaj kilka sylwetek Shermana

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

dzięki wszystkim .... ten niemiecki fajny, ale niestety nie ta wersja, tak wogóle to m4a1 z odlewanym pancerzem to jakaś mało popularna wersja, a może ktoś wie czy takie były na wschodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki?

th_MAL02-1.jpg

Biorąc jednak pod uwagę zestaw Italeri najlepszy byłby chyba DUKE parę postów wyżej bo ma wózki z podniesionymi rolkami czyli dokładnie takie jakie są w zestawie Italeri. Minusy tego zestawu? Lufa do wyrzucenia - totalna pomyłka, coś takiego zwyczajnie nie istniało. Gąski, rzadko który M4A1 miał takie. Pozostaje kupić lufkę aluminiową i gąski np. typu T48 w taśmie lub ogniwkach.

Wóz, który ja zamieściłem ma natomiast wózki z prostym ramieniem więc trzeba by kupić, zamienić się na takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to w jakiejś książce z okresu po II WŚ (pełno mi się tego po pułkach pęta), przeczytałem, ze chyba wszystkie wersje shermanów wyprodukowane do sierpnia 44 roku były, tylko kompletnie się nie nadawały na front, bo były jakby to powiedzieć ...gówniane... (jak wszystko co mieli alianci zachodni) i ruscy porobili z nich ciągnik, czyli ścinali wieżę i przykrywali płachtą, aby kierowca za rybkę nie robił (okonku bez obrazy).

(po 43 roku)

 

Ojciec mi opowiadał (rocznik 34 bez komentarza !!!), ze jak był dowódcą 5 czy 7 czołgów w czasie rocznej zabawy w wojsko w latach 60, to raz na manewrach siadły dwa czołgi T 34-85, no i je holowali ciągnikami, jednym z nich był przerobiony sherman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wolvi, mam nieodparte wrażenie, że ta książka z Twojej półki jest właśnie z tej materii, o której wspomniałeś. Jeśli tylko takie bzdury masz do przekazania koledze modelarzowi, to po co się w ogóle wypowiadasz? Poczytaj trochę publikacji z innych półek o wyposażeniu alianckich pancernych pułków i wtedy się wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruscy porobili z nich ciągnik,

Bardzo duża część sowieckich jednostek w nazwie z przymiotnikiem gwardyjska, czyli elitarna, była przezbrojona na Shermany. Prawdopodobnie za karę... Przecież w ten sposób dba się o najlepsze oddziały.

 

Ps. Na rysunku przedstawionym przez Baldigozza "ronsonek" ELOWEE posiad brązowe łaty kamuflażu, w instrukcji Dragona do tego modelu są one czarne. Może ktoś wie jakie kamo jest właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wolvi, mam nieodparte wrażenie, że ta książka z Twojej półki jest właśnie z tej materii, o której wspomniałeś. Jeśli tylko takie bzdury masz do przekazania koledze modelarzowi, to po co się w ogóle wypowiadasz? Poczytaj trochę publikacji z innych półek o wyposażeniu alianckich pancernych pułków i wtedy się wypowiadaj.

 

 

Jesli masz inne informcje to czy nie mozna tego sprostowac w inny sposob Ladnie zaczynasz kolego na naszym forum. Trzeci post a juz na celowniku zalogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na celowniku jest też Kolega wolvi za spamerski post? Temat brzmi "sherman italeri malowanie", a nie "własne przemyślenia na temat wartości merytorycznej swojej pułki". Co mam więc sprostowywać? To nie mój problem jak błędną i bzdurną wiedzę ma Kolega wolvi. Po co tylko zaśmieca innemu modelarzowi temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baldigozz...

Przyznam, ze jakoś nie rozumiem przyczyn twojej arogancji w wypowiedzi...Hm... Po pierwsze...

 

witam .... mam drugi już model shermana 1:35 Italieri, może ktoś zna jakieś ciekawe malowanie do niego .... bo te pudełkowe jest nudne, no i już takiego mam ...

 

Więc odpowiadasz nie na temat, bo on szuka ciekawego dla siebie malowania czołgu...a nie rozdrapuje na czynniki pierwsze jakość wyprodukowanego plastyku...

 

Po drugie... Jeśli już piszesz cokolwiek o czyjeś półce, to wypadałoby być przygotowanym do jej krytykowania... tzn. mieć odpowiednią wiedzę, a nie buziuchnę naładowaną aroganckimi frazesami...

Jakoś nie wyglądasz na „eksperta”, więc na razie sugerowałbym daleko idącą wstrzemięźliwość w takich jak wcześniejsze twoje wypowiedzi...

 

I najważniejsze... CZYTAJ uważnie forum...

ZALECAM wręcz (przed kontynuacją twojej twórczości...) ten temat... viewtopic.php?t=1791

 

Bo potem będziesz naprawdę miał powód żeby być rozgoryczonym...

 

 

Ps. Podpowiem ci także, ze, jeśli masz problem z wybraniem opcji swojego zachowania... to najlepiej będzie, gdy kolegów ładnie przeprosisz... (Klękać już nie musisz....)

Albo podzielisz się z nimi dodatkowo swa wiedzą, być może większą niż jest im dana....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Grzegorzu, tak się jakoś złożyło, że rodzaj malowania, oznaczenia, przyporządkowania konkretnej jednostce jest podstawową kwestią w przypadku budowy modelu jakiegokolwiek pojazdu, a Shermana w szczególności. Kolega cezy ma Shermana M4A1(76) firmy Italeri. Model ten ma wózki z ramieniem kółka podtrzymującego gąsienicę podniesionym. Sam ten fakt determinuje ilość dostępnych malowań o czym zresztą napisałem.

biorąc jednak pod uwagę zestaw Italeri najlepszy byłby chyba DUKE parę postów wyżej bo ma wózki z podniesionymi rolkami czyli dokładnie takie jakie są w zestawie Italeri

Uwaga o nie występowaniu w naturze lufy w formie zamieszczonej przez Italeri (po za bodajże jednym składakiem muzealnym, z którego Italeri, to skopiowało) mieści się jak najbardziej w zakresie marytorycznym wątku.

 

Na temat czyichś półek się już też nie będę wypowiadał, skoro cytowany poziom zawartych w nich informacji jest jaki jest, no i to też jest ciągnięcie za uszy wypowiedzi nie na temat.

 

Jak wyglądam, jaką mam buziuchnę itp. wypowiedzi pominę bo ewidentnie nie są na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty najwyraźniej, albo nie rozumiesz, co robisz, albo nie rozumiesz, co czytasz, albo nie chcesz zrozumieć, co do ciebie mówią litery, zbudowane w słowa...

 

Dostałeś szanse na poprawienie swego zachowania, zauważam jednak ze tak jak napisałem powyżej jakoś nie szczególnie się tym przejąłeś...pewnie nawet nie zadałes sobie trudu zeby zrozumiec dlaczego, mamy tu regulamin...Hm... Cóż.....

 

Kolego Grzegorzu, tak się jakoś złożyło, że rodzaj malowania, oznaczenia, przyporządkowania konkretnej jednostce jest podstawową kwestią w przypadku budowy modelu jakiegokolwiek pojazdu, a Shermana w szczególności.

I tu znowu jestes w błedzie, wypowiadając się autorytarnie

 

Ps. PYTANIE do Cezy...Czy ty ten model szykujesz do muzeum albo na jakiś konkurs, lub mistrzostwa?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale ja jako człowiek, który coś o pancerce coś pożytecznego wiem (nie fascynuję się np. jakiego typu ma sherman gąski), to powiem, że widziałem na fotach shermany w malowaniach wszystkich opcji walczących na frontach IIWŚ, poza Japońskim.

 

Niestety moją wadą jest to że uwielbiam, tylko z tego okresu czołgi, które maja coś ciekawego i są twardymi bykami, czyli rosyjskie zielone T i niemieckie kociaki, raz zrobiłem shermana, bo chciałem spróbować innego frontu i uważam, że odlewane shermany (może potem z modrzeli i zaczęli je spawać) wobec innych czołgów tego samego okresu, były chłamem.

 

Czy na celowniku jest też Kolega wolvi za spamerski post? Temat brzmi "sherman italeri malowanie", a nie "własne przemyślenia na temat wartości merytorycznej swojej pułki". Co mam więc sprostowywać? To nie mój problem jak błędną i bzdurną wiedzę ma Kolega wolvi. Po co tylko zaśmieca innemu modelarzowi temat?

 

Nie zaśmiecam kolegi tematu i odczep się od "pułki", bo każdy może się pomylić wciskając zły przycisk.Jako jeden z pierwszy dałem przykłady malowań i dalej uczestniczę w rozmowie i wymianie poglądów.

 

Małe sprostowanie. Sheramy u ruskich brały udział w walkach do końca maja 45 lecz po wojnie je przerobiono i tu się pomyliłem, i przepraszam za wprowadzenie w błąd. (malowane były tak samo jak t-34)

 

P.S> O gwardyjskich shermanach nie słyszałem co sprawdzę i przemyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...pewnie nawet nie zadałes sobie trudu zeby zrozumiec dlaczego, mamy tu regulamin...Hm... Cóż.....

Tak się składa, że jak się gdzieś rejestruję, to czytam regulamin. Nie wiem za to jak z tym jest u innych lub stosowanie tego regulaminu jest bardzo wybiórcze, vide post powyżej chociażby.

 

I tu znowu jestes w błedzie, wypowiadając się autorytarnie

Nie, nie jestem. Zupełnie czym innym jest mieć świadomość co złego jest w zestawie i postanowić zrobić go jak jest, bo najwyczajniej nie ma się czasu, ochoty, pieniędzy na jego poprawianie, a czym innym budować jakieś pomieszanie z poplątaniem bo nie znalazł się nikt życzliwy, kto by przebił się przez swojską atmosferę poklepywania po ramieniu i poinformował o paru rzeczach.

 

Na temat twardych byków się nie wypowiem, bo nic o nich nie wiem. Jeżeli w przypadku "rosyjskich zielonych T" chodziło o czołgi, to oprócz zielonych było ich trochę w ładnych 2 i 3 barwnych kamuflażach.

 

Na temat chłamu też się nie wypowiadam, najwyraźniej mam inne książki, gdzie nie ma parametru chłamowatości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku stosowanie regulaminu nie jest wybiórcze... i tyczy się on każdego na tym forum włącznie z administracją... Jednak nie zawsze uczestnik forum zasługuje na wyróżnienie go publicznym przypomnieniem tych zasad.... (tzn. większość upomnień jest na PW...)

 

A dla przypomnienia to problem rozpoczął się od twojego jak mniemam raczej mało przemyślanego wpisu....

 

Wiesz co wolvi, mam nieodparte wrażenie, że ta książka z Twojej półki jest właśnie z tej materii, o której wspomniałeś. Jeśli tylko takie bzdury masz do przekazania koledze modelarzowi, to po co się w ogóle wypowiadasz? Poczytaj trochę publikacji z innych półek o wyposażeniu alianckich pancernych pułków i wtedy się wypowiadaj.

 

Kontynuacji juz nie będę cytował, każdy jeśli zechce przeczyta sobie sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och, czy tak mało przemyślana jak:

chyba wszystkie wersje shermanów wyprodukowane do sierpnia 44 roku były, tylko kompletnie się nie nadawały na front, bo były jakby to powiedzieć ...gówniane...
ruscy porobili z nich ciągnik, czyli ścinali wieżę i przykrywali płachtą
raz zrobiłem shermana, bo chciałem spróbować innego frontu i uważam, że odlewane shermany (może potem z modrzeli i zaczęli je spawać) wobec innych czołgów tego samego okresu, były chłamem.

Cóż to za wyznacznik czasowy ten sierpień 1944?

Co to znaczy, że czołg jest g.....y?

Jak można ściąć wieżę, która nie jest na stałe zamocowana do kadłuba?

Jakoś nie zmądrzeli i przez całą wojnę produkowali wersję M4A1 z różnymi wieżami, armatami, zawieszeniem. No i jakoś właśnie tej odlewanej wersji nie dopancerzali dodatkowymi płytami tak jak wersje spawane. Dziwne, pewnie nikt ich nie uświadomił, że to chłam i łajno.

Czy Sherman M4A1 był też chłamem wobec T-50/60/70, Pz.kpfw III, IV, Crusada, i całej baterii konstrukcji japońskich, węgierskich i innych? Co to są te inne czołgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra...To ci napisze bardziej zrozumiale, jeśli nie rozumiesz moich aluzji... Chociaż ja i tak jestem przekonany ze starasz się teraz zrobić z czytelników „wałów”:evil:

 

Twoje wypowiedzi noszą znamiona ataku personalnego!!! Dotarło... Czy może masz mniemanie o sobie wykluczające przekazywanie ci jakichkolwiek argumentów?..

 

Czołg może być gówniany... Natomiast, jeśli powiesz cokolwiek, (i ktokolwiek...) takiego w kierunku forumowicza, to staniesz się osoba nie pożądaną...

 

Wiec przystopuj chłopie, bo zaczyna mi alkohol przez ciebie mniej smakować... A pijam Chianti....Hm.....

 

Administracja... Ja idę na wolne... Niech ktoś inny ćwiczy swoje szare komórki z tym panem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.