Skocz do zawartości

sherman italieri malowanie


cezy

Rekomendowane odpowiedzi

Ach, to napisanie komuś "chłopie, piszesz głupoty" czyta się gdzie niegdzie jako "chłopie, jesteś głupi"? Acha, dobrze wiedzieć. W końcu z moimi brakami w rozumieniu mogłem takich oczywistości nie wiedzieć.

Muszę więc chyba teksty o

buziuchnie naładowanej aroganckimi frazesami
zacząć traktować jako atak personalny. Nieładnie.

 

Ps. Wolvi, co z tym alianckim chłamem? Dalej nie wiem w odniesieniu do czego jest to chłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaje shermany były najlepszymi czołgami na świecie w swoim okresie, bo były duże, ociężałe, ze słabego kalibru pałką, czasem się nie mieściły do stodoły francuskiej, miały tak umocowane km, że trzeba było na grillach kucać, aby używać 0,5. Wszystkie te anty argumenty za pokazują, że to były g.... czołgi, ale były po jednym względem lepsze od innych (Tygrysów, T-34, Panter, KT, IS-1...3, Kv - 1,2), bo produkowano je jak chińskie gumiaki, czyli dużo w małym czasie.

 

Powiem to krótko Tygrys przy shermanach jest jak modliszka przy mrówkach. Może zabije modliszka 5 mrówek, ale jak tych małych się zbierze to ją załatwią i dlatego były skuteczne na froncie.

 

T-34 85 walczyły chociaż z Panterami 1:1, amerykańskie shermany 5 + mustang :1, i kto tu walczył z twarzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaje shermany były najlepszymi czołgami na świecie w swoim okresie [...]

 

A Wittmann? Zapomniałeś o Wittmannie!

 

T-34 85 walczyły chociaż z Panterami 1:1, amerykańskie shermany 5 + mustang :1, i kto tu walczył z twarzą.

 

...no i o tym, że amerykanie się poddawali, a aryjscy wojownicy pozostawali do końca w swoich stalowych trumnach!

 

Pozdrawiam

Mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na tyle na ile zrozumiałem, to się ustosunkuję.

1. Duży i ociężały - to chyba o Panterze i Tygrysach piszesz?

2. Pałka? Rozumiem, że armata? To, o której piszesz - 75 mm, 76 mm czy 76,2 mm (17 pdr)? Każda ma inne osiągi, a dla ułatwienia dodam, że dwie ostatnie demolowały Panterę i Tygrysa jak chciały. Na dodatek armata 85 mm T-34 zaledwie dobijała do osiągów amerykańskiej 76 mm, a o osiągach brytyjskiej 17-funtówki mogła tylko pomarzyć.

3. Jeżeli Sherman się nie mieścił we francuskiej stodole (też mi parametr?!), to co powiedzieć o Panterze i Tygrysie?

4. O jakim mocowaniu km-u piszesz, bo było ich kilka?

5. Na modliszkach i mrówkach się nie znam.

6. T-34/85 solo z Panterą? Wyleciałem z kapci...

7. Kto tu walczył z twarzą? Nie rozumiem o czym piszesz. Myślałem, że czasy "walki z twarzą" skończyły się razem z Rolandem, a to było dość dawno temu.

 

Masz słabe argumenty, niestety. Nie wiem jakie masz źródła informacji ale je zmień jak najszybciej albo po prostu nie wypowiadaj autorytarnych sądów na temat alianckiego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc odpowiadasz nie na temat, bo on szuka ciekawego dla siebie malowania czołgu...a nie rozdrapuje na czynniki pierwsze jakość wyprodukowanego plastyku...

 

Po drugie... Jeśli już piszesz cokolwiek o czyjeś półce, to wypadałoby być przygotowanym do jej krytykowania... tzn. mieć odpowiednią wiedzę, a nie buziuchnę naładowaną aroganckimi frazesami...

Jakoś nie wyglądasz na „eksperta”, więc na razie sugerowałbym daleko idącą wstrzemięźliwość w takich jak wcześniejsze twoje wypowiedzi...

 

I najważniejsze... CZYTAJ uważnie forum...

ZALECAM wręcz (przed kontynuacją twojej twórczości...) ten temat... viewtopic.php?t=1791

 

Bo potem będziesz naprawdę miał powód żeby być rozgoryczonym...

 

 

Ps. Podpowiem ci także, ze, jeśli masz problem z wybraniem opcji swojego zachowania... to najlepiej będzie, gdy kolegów ładnie przeprosisz... (Klękać już nie musisz....)

Albo podzielisz się z nimi dodatkowo swa wiedzą, być może większą niż jest im dana....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no ..... ale dyskusję wywołałem ..... ale fakt ... zdaje się że shermany z operacji cobra były maźnięte czarną farbą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

z góry przepraszam za wrogą propagandę - ale inaczej tego zrobić nie mogę, o ile chciałbym pomóc. a czasem chciałbym.

 

otóż najlepsi znani mi spece od shermanów w polskim internecie (a w szczególności od polskich shermanów, ale to już zupełnie inna bajka) - ukryli się na forum, które znajdziesz pod obrazkiem w moim podpisie. musisz się jednak przygotować na rozmowę w języku, który dla mnie nie jest zupełnie zrozumiały i miażdżącą krytykę każdej źle nagwintowanej śrubki w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.