Skocz do zawartości

STURMTIGER 1/72 - TRUMPETER


tmerlin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Wczoraj wpadł w moje łapki model Sturmtiger'a. Bardzo lubię pancerkę, a dodatkowo niemiecką z IIWS więc to było jak prezent gwiazdkowy.

 

2469807fe9512017m.jpg

 

Zawartość box'u (przepraszam za jakość fotek, miałem pod ręką chwilowo tylko telefon):

f4e29ff5f253e69fm.jpg

48845cb13e8e1e04m.jpg

453d4b4987a2a807m.jpg

cf09e655f2d7adfdm.jpg

c70f9fefe645b9b4m.jpg

 

 

Jak widać, nie jest zbytnio rozbudowany. przy tej skali to ciężko by było pewnie pokazać wnętrze, ale chyba kiedyś w Atak Model widziałem coś do tej skali. Nie ukrywam, że podczas składania i malowania liczę na Waszą pomoc.

 

Obecnie jestem na etapie poszukiwania wszelakich dokumentacji zdjęciowych. Samych pojazdów było niewiele, a nie bardzo chciał bym się opierać na "ahmerykańskiej" wersji, wolał bym coś frontowego.

Model będzie praktycznie z pudełka, no oprócz paru potrzebnych elementów: uchwyty, siatki, tip.

Zimmering jest wymagany?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zimmering jest wymagany?

 

Chyba masz na myśli ZIMMERIT - jeśli tak to owszem, oprócz prototypu reszta pojazdów seryjnych była wyposzażona w owo cudo.

 

kiedyś w Atak Model widziałem coś do tej skali.

 

Właśnie powyższy zimmerit, dedykowany do zestawu Dragona ale powinien pasować i do Trumpetera.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ... doszedłem do pewnych wniosków czytając publikacje pana Janusza Ledwocha (Tank Power vol LXIII) oraz oglądając to co mam w pudełku i fotki na googlach.

W pudełeczku jest wersja prototypu (oraz elementy od zwykłego tigera jak np linki). Świadczą o tym np:

- blacha pancerna na przodzie pojazdu, w kolejnych wersjach był zimmerit

- filtry powietrza, których nie mogłem znaleźć na zdjęciach w necie.

 

Jeśli się mylę proszę o korektę.

 

No i chyba w moim wykonaniu (o ile sie uda) będzie to właśnie prototypowy model. Seryjnych jest troche, a prototypowy był unikalny ;)

 

Dodatkowo jeszcze model prototypowy był przed i po modernizacji więc i tu musiał bym zwrócić uwagę na szczegóły budowy. Ehhh

 

Fajna fotka sturmtigera w akcji:

sturmtiger2ij6.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.