Skocz do zawartości

NISSAN 350z :[


5476

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam tematy viewtopic.php?t=1895&start=0

Właśnie kupiłem podobny model (tylko że firmy AOSHIMA) i chciałbym go wykonać w podobny sposób (kolor najlepiej żeby podobny był do

http://www.resmoto.com/a_tuning/nissan_350z_01.jpg).

Ci co czytali temat; viewtopic.php?t=10227&start=0

Dobrze wiedzą jak potrafię zniszczyć model xD

Dlatego teraz najpierw chciałbym usłyszeć porady (będzie miło jak ktoś mi po kolei napisze w punktach co najpierw robić, np.

1.Nałożenie podkładu.

2.Nałożenie farby

3.Szlifowanie

4. ETC ).

I jak by mi ktoś mógł powiedzieć jakiego do tego modelu podkładu używać (dokładna nazwa i gdzie mogę dokonać zakupu) oraz farby i lakier (w spray) tak żeby mi teraz ten model jakoś porządnie wyszedł... W końcu mam teraz wakacje i nie zamierzam się z tym śpieszyć w jeden tydzień tak jak z tym golfem. Będę wdzięczny jeżeli jakiś fachowiec mi tu odpisze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wycięcie elementów z ramek

2. oszlifowanie miejsc łączenia elementów z ramkami

3. przeszlifowanie np. gąbką polerską 500-600 w celu zmatowienia elementów - lepiej widać niedoróbki oraz taka powierzchnia lepiej "przyjmuje" podkład

4. zaszpachlowanie jamek skurczowych szpachlą np. Tamiya Putty Basic Type lub klejem cyjanoakrylowym np. Kropelka

5. zeszlifowanie naddatków szpachli papierem wodnym np. 600 lub pilniczkami do manicure

6. pogłębienie linii podziałów - igła do maszyn do szycia lub dedykowany do tego rylec

7. odtłuszczenie elementów poprzez umycie w wodzie z płynem do mycia naczyń

8. pomalowanie podkładem np. Tamiya Surfacer (biały) lub Gunze Mr. White Surfacer 1000 - sposób malowania podkładem np. tu http://www.youtube.com/watch?v=VTaEHNViKmM&feature=related

(filmiki z tej serii to dobre poradniki dla początkujących i nie tylko...)

9. przeszlifowanie ewentualnych zacieków i np. przyklejonych drobinek fruwających w powietrzu - zawsze coś się przykleja

10. pomalowanie farbą - najlepiej kilka cienkich warstw - unikniesz zacieków - farb metalik nie powinno się szlifować...

11. pomalowanie lakierem bezbarwnym np.: Mr. Super Clear UV Cut Gloss

12. przeszlifowanie gąbką polerską 1200-1500 (do kupienia w sklepach dla lakierników)

13. polerowanie zestawem past polerskich Tamiya Polishing Compound (Coarse, Fine i Finish)

Podkłady i inną chemię Gunze lub Tamiya można kupić w każdym sklepie wysyłkowym

Problem będzie z farbą - z tego co widzę to ma być metalik - musisz kupić jakąś samochodową w sklepie z akcesoriami samochodowymi

 

Przy okazji - też mam ten model od Aoshimy i też chcę go pomalować metalikiem - ale innym kolorem...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego nissana ze zdjęcia to jest on w wersji Nismo. Firma Scale Auto Style ( tak w ogóle to firma jest na sprzedaż ) produkowała taki żywiczny transkit, ale do bazy tamiyi i jest raczej niedostępny. Co do podkładów itp. to na forum było to wałkowane - skorzystaj z opcji "szukaj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś ze Swarzędza to zwróć się o pomoc do kol. Portalusa - podpowie Ci gdzie w okolicy można zaopatrzyć się w poszczególne produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji - też mam ten model od Aoshimy i też chcę go pomalować metalikiem - ale innym kolorem...

 

A jakim i może da się go zamówić z neta?

 

A co do Portalusa to pogadam z nim o ile będzie rozmowny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego chcę pomalować taką:

- Alclad Prismatic Maple Copper Red to Green (czyli zmiennooptyczna czerwono-mosiężna do zielonego)

Farba podobna do pokazanej przez Ciebie to np. taka

http://www.hiroboy.com/catalog/product_info.php?cPath=48_90&products_id=1632

 

Są to farby w słoiczkach do malowania aerografem

Nie używam farb w spray'ach - jedynie podkłady (i to już końcówki - podkłady też będę malować aerografem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MOGE KUPIĆ TEN PODKŁAD http://www.allegro.pl/item654176670_mr_surfacer_500_podklad_mr_hobby.html

I POŁOŻYĆ GO PĘDZELKIEM NA TEGO NISSANA?

 

Nie polecam kładzenia podkładów pędzlem - położenie podkładu na karoserie ma na celu wygładzenie wszelkich mikro nierówności. Po położeniu delikatnie drobnym (1000, 1500) papierem szlifujesz gdzie trzeba, resztę matowisz i malujesz na to kolorem.

Jak położysz surfacera pędzlem to dostaniesz zamiast równej powierzchni "góry i doliny". Jeżeli nie chcesz surfacer'a kłaść z aero, to kup sobie w spray'u.

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pomalować pędzelkiem ale to nie ma sensu...

Kup aerograf np. taki

http://www.allegro.pl/item655084542_profesjonalny_aerograf_tg_100_0_3mm_wyprzedaz.html

lub taki

http://www.allegro.pl/item654760341_aerograf_promocja_wyprzedaz_fa_vat.html

 

Ten drugi nawet lepszy - ma wąż...

 

Do tego butelka Nitro i musisz mieć coś do dmuchania - najtaniej wychodzi dętka samochodowa napompowana np. na stacji benzynowej

 

Gdy spada ciśnienie - wystarczy nacisnąć nogą...

 

Niestety żeby coś ładnie wyglądało - trzeba mieć odpowiednie narzędzia i materiały...

 

Z czasem kupisz sobie jakiś kompresorek i lepszy aerograf a ten zostanie do psikania podkładem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU masz wykaz farb Tamiya w spray'u - wybierz jaki Ci pasuje i kup np. TU

Podkład też kupisz w tym sklepie, np. TAKI lub TAKI

 

p.s. Google to świetna wyszukiwarka - wystarczy wpisać hasło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI THX!

A koksik coś wspominał że używa farb Gunze, to są jakieś lepszej jakosci farby, bo ja do swoich modeli używam tamiy w spray i te kolory nie są takie "ładne"... CZy to może wszystko zależy od podkładu i lakieru...

A co do lakieru to może być ten?

http://www.allegro.pl/item642928512_lakier_bezbarwny_semi_gloss_w_spray_u_gunze_b502.html#gallery

Co to znaczy półbłyszczący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy półbłyszczący?

Taki półmatowy - znaczy się satynowy.

 

Koledzy dość dobrze to wytłumaczyli wcześniej co i jak robić.

Ze swojej strony proponuję na początek:

- kupić jakiś podkład spray – biała Tamiya do jasnych lub szary do ciemniejszych odcieni na początek wystarczy

- pomalować budę którymś z dostępnych kolorów – też proponuję spray Tamiya

- do polerki na początek wystarczy pasta Tamiya FINE

- do wnętrza będziesz potrzebował jakiś czarny półmat

- detale w innych kolorach to sobie powinieneś dać radę pędzelkiem

- clearów nie musisz kupować – podobno można je z powodzeniem zastąpić markerami

- zrób model prosto z pudła bez bawienia się w: linie podziału, modyfikacje, karbony, blaszki czy inne pierdoły – na to zawsze przyjdzie czas.

 

Nikt z nas od razu nie sklejał supermodeli, najważniejsze to słuchać porad tych trochę bardziej doświadczonych od siebie i nie kombinować na siłę bo tak naprawdę chodzi tylko o to abyś się dobrze bawił i miał z tego satysfakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzisiaj przyszedł model, farba w spray Tamiya TS-56 oraz podkład

TAKI

 

Na niektórych waszych modelach widzę Polskie rejestracje samochodowe i mam w związku z tym pytanie czy wy je gdzieś kupujecie, czy po prostu drukujecie? Mógłby mi ktoś kilka takich wysłać/sprzedać/wydrukować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.