Skocz do zawartości

Scania 164L 580 \8/ Topline


Szałek_CMG

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie prac nad budową naczepy, również trwają prace nad moim kolejnym ciągnikiem, jakim tym razem jest Scania 164L. Budowa idzie bardzo wolno, stąd też akutale pewnie na razie nie będą zbyt częste i obszerne. Jednak priorytetem jest naczepa, chociaż czasem z braku cierpliwości do niej, siadam do Scanii ; )

Jeżeli chodzi o malowanie to jeszcze do końca nie jestem pewien. W zasadzie moje wszystkie modele starałem się budować w oparciu o jakieś oryginały. Podobieństwo było większe lub mniejsze, ale jednak zawsze jakieś tam było. Tutaj możliwe, że będzie inaczej. Otóż chcę zrobić zwykłą Scanię, taką z polskiego transportu, zadbaną i ładnie utrzymaną, ale bez przesadnego zdobienia jej. Podjąłem taką decyzję, ponieważ ja, jak to ja, muszę zawsze robić na odwrót. Patrząc na relacje z budów modeli, na konkursy, można zauważyć, że przynajmniej 70% modeli to właśnie showtrucki. A czy na drogach tak jest? No nie ; ) Tak więc ja chcę zrobić coś prostego, ale jednocześnie cieszącego oko.

Malowanie jakie wymyśliłem to czerwona kabina, srebrny gryf na bok, dół w kolorze plastików i rama szara. Czyli prosta sprawa.

Na zdjęciach przedstawiam jak to mniej więcej będzie wyglądać:

Bez tej rurki i napisów mniej więcej tak to będzie wyglądało.Brak spojlerów międzyosiowych i po lewej stronie aluminiowy zbiornik paliwa oraz podwójnych wydech:

scania164l480muelleride.jpg

Z kolei z prawej strony zamierzam dać mały zbiornik paliwa oraz duńską skrzynkę:

t9441352.jpg

Takie felgi z przodu:

4494.jpg

Podoba mi się jeszcze to malowanie, ładne a zarazem coś na polskie realia ; )

601241365.jpg

A tak na razie wyglądają moje postępy:

dsc05062e.jpg

 

W związku z tym, że jednak do końca pewien nie jestem tego malowania, jestem otwarty na wszelkie propozycje. Może Wy kojarzycie coś mniej więcej w tym stylu, może jakąś na zlotach widzieliście lub z jakiejś firmy ; )

 

Zdjęcia z różnych stron internetowych (allegro, lkw-infos, v8power)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szałek ja jestem za 4 malowaniem jakie zaprezentowałeś .Niby nic a jakoś tak fajnie się prezentuje .W sumie zwykła czerwona ,z dużą ilością plastików też może być

A tak po za tym to oczywiście powodzenia w budowie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jest to Scania R a po drugie to jest tandem, a ja robię ciągnik siodłowy.

4'ki Stanwexu mają identyczne malowanie. Nawet Volva FH są tak samo oklejone i niezależnie czy tandem czy cs czy wywrotka. Każdy ma identyczny wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meksyk dał dobra propozycja z gryfem z przodu, a Ty Szałek masz dobrą myśl aby iść w zwyczajny ciągnik, czerwień, plastyki, brak osłon . Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prawdy?. Nie wiedziałem, dobrze, że mi o tym powiedziałeś... Ale jak widzisz kolega Szałek zawsze stara sie robić malowanie aut jakichś firm, a więc konkretnego modelu... A o tym, że tamta firma ma Scanie 4ki mógł nie wiedzieć. Koniec off topicu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://stanwex.pl/swf/index.html

Foty które będą Ciebie interesować: foto43, foto23, foto24, foto76, foto48, foto59.

Inaczej nie mogłem bo aplikacja flash nie pozwala Fotki z czwórkami Stanwex'u Ale proponowałbym zrobić samochód typu NL albo B-style. Bardzo prosty i ciekawy tunning bez wodotrysków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam znowu w temacie.

Ostatnio ponownie naszło mnie na tą Scanię po demotywujących przygodach z kabiną.

Na razie skupiam się na ramie, pracuję powoli i jak mi się zachce więc postępy są mizerne.

Jednak obrałem już konkretną strategię wobec tego modelu. Prawdopodobnie będzie to niska kabina bez spojlerów, do tego wywrotka i całość delikatnie pobrudzona i podniszczona trasami na budowach.

Jak już mówiłem, pracuję rzadko bo i nie mam czasu i pieniędzy, wolę je wydawać na imprezy ;p

Co do Scanii, chciałbym się dowiedzieć co na chwilę obecną w ramie powinienem zmienić, jakie są błędy.

Daję kiepskie fotki poglądowe:

 

dsc08718z.jpg w1024.png

 

dsc08636y.jpg w1024.png

 

dsc08720c.jpg w1024.png

 

dsc08721.jpg w1024.png

 

Po lewej nadkole wstępnie gotowe, po prawej przed 'niszczeniem'

dsc08722c.jpg w1024.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.