Skocz do zawartości

[SF-LWL]PZL W-66 "Wilkołak"-Kotobukyia-1:72


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Niby skąd o 22:50 wytrzasnę "Wiedźmina" ? Zresztą jestem fanem raczej innego typu książek Cussler , Ciszewski , Diwow itp Do Sapkowskiego nigdy nie mogłem się zmusić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Sapkowskiego nigdy nie mogłem się zmusić

Jeżeli nie próbowałeś się zmusić, to spróbuj, zwłaszcza do opowiadań. Tylko nie próbuj z audiobookami, zacząłem słuchać kiedyś Sapkowskiego i nie mogłem tego znieść. Z drugiej strony, tyle razy czytałem opowiadania ze świata Wiedźmina, że może jak czyta to ktoś inny, to mi się nie podoba, może jak ktoś zacznie od zera z audio, to być może podpasuje mu to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Polsce latały Mi-24 w szarym kamo (albo szaro szarym)? a jak nie mi-24 to może inne śmigłowce w takiej tonacji?

 

Szaro-szare to i owszem, były. Tyle, że nie oryginalnie szaro-szare, ale spłowiałe

 

Moim zdaniem trzeba było spróbować z arktycznym zielono-białym. Biały zawsze i wszędzie dobrze wygląda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no trochę za późno ale zależało mi też na takim kamo jaki występuje /występował na śmigłowcach w Polsce a z biało zielonym się nie spotkałem. Przed momentem zakończyłem nakładać jasnobłękitny w związku z czym obecnie "Wilkołak" wygląda następująco:

werewolf6.jpg

werewolf7.jpg

 

A oto kalki jakich planuję użyć:

werewolf1.jpg

(niestety numeru 666 na obie strony nie ułożę więc muszę dać inny )

 

A z tych starych jak świat (ale trzymających się nieźle) kalek użyję jednego z trzech zielonych pysków

werewolf2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie ładnie wszystko wygląda i pomysł z polskim "Wilkołakiem" . Poprosiłbym o jakieś zbliżenia, jeśli się da oczywiście. Czy maskowanie kabiny to taśma Tamiyi? I czy planujesz jeszcze jakieś mocniejsze ślady użytkowania?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskowanie to oczywiście taśma Tamyi.To co jest to tylko kolory bazowe. Działko będzie suchopędzlowane metalizerem. Oczywiście będzie wash i trochę kurzu a także postaram się zrobić te (powalające mnie za każdym razem na modelach lotniczych) smugi z farb olejnych Tym razem nie zrobię funkiel nówki nie śmiganej To ma być egzemplarz męczony długo w warunkach pustynnych Oczywiście what if story też będzie zastanawiam się czy do historyjki nie włączyć mojego SF Yamato (oczywiście zmieniając mu nazwę na bardziej polską) A zbliżenia jutro po sidolu i washu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co nakleiłem jedną z nich. Zawsze mogę ją zdjąć....

 

Dziś pobawiłem się z washem. Zepsułem śmigło więc już się nie składa :( Bolce na których się składały łopaty szlag trafił :( Dziś nastąpił też przełom mianowicie zmieniłem wash z akrylowego na olejny i żałuję że dopiero teraz Nałożyłem też kalki , niestety szachownice techmodu darły się jak stare prześcieradło a na dodatek nakleiłem je odwrotnie. Po prostu naklejałem je w piwnicy i zadzwoniłem do szanownej rodzicielki z prośbą o sprawdzenie jak są ułożone żeby się nie pomylić. Zamiast zajrzeć do np internetu lub do którejkolwiek "Skrzydlatej" sprawdziła w...Encyklopedii PWN z roku 1983...no nic...teraz już za późno,mogłem sam sprawdzić... Jutro dalsze brudzenie a obecnie "Wilczek" wygląda tak:

905.jpg

903.jpg

902.jpg

90.jpg

906.jpg

907.jpg

 

Coraz mniej podoba mi się podstawka. Chyba trawa kolejkowa wejdzie do akcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

 

Dziś wziąłem w obroty farby olejne i pobrudziłem trochę "Wilkołaka". Tak wygląda. Jutro nabędę lakier matowy i za jakieś 3 dni jak wyschną oleje skończę "Wilkołaka"

95-1.jpg

95-2.jpg

957-1.jpg

956-1.jpg

955-1.jpg

951-1.jpg

952-1.jpg

953-1.jpg

954-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo fajnie wygląda cały model jak i ślady użytkowania.

Wygląda trochę jak Mi-24 ;)

 

Gdybyście byli zainteresowani wersją papierową to tu [link] możecie sobie pobrać ten modelik i wydrukować. Model w skali 1:50 lub jakoś tak.

 

Model dostępny w wersji kolorystycznej szarej oraz czarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za koment Kartoniak? może uda się przerobić na plastik i w 1:48 go machnąć Dziś raport słowny. Ponieważ brudzing nie wysechł jeszcze więc nie mogę matowić modelu. Ale wczoraj zmyśliłem historię "what if" nt Wilkołaka i chyba mnie wyślecie do czubków ale zaryzykuję Zamieszczę ją za dni parę razem z modelem w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, już jestem, wywaliło mnie z forum, ale skomentować muszę

 

 

Ale wczoraj zmyśliłem historię "what if" nt Wilkołaka i chyba mnie wyślecie do czubków ale zaryzykuję

"CZYŻBY UFO W KLEWKACH PRZEKAZAŁO POLSKIM WOJSKOWYM NOWE TECHNOLOGIE?! Cała prawda , okraszona zdjęciami, już w najbliższym numerze Modelwork" ;)

Pzdrw, LD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne UFO ani inni Plejedanie ino dżapsy czyli po polsku japońce Ale tekst jak z pierwszej strony SUPER EXPRESSU

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Raport słowny: oleje wyschły,jutro pójdzie lakier matowy. Ponadto zdarłem te "krzaczki" z podstawki i jutro walnę ją na jakiś sensowny kolor. Np piaskowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.