Skocz do zawartości

Nissan 350Z - Tamyia 1:24


kuba2507

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wlasnie zaczolem kolejny model mam nadzieje ze go skoncze bez zadnych problemow inne chwilowo porzucilem z braku nerwow do nich:/

Model dostanie prawdopodomnie felgi Nismo jakie widac na zdjeciu. Felgi beda malowane na czarny mat albo polysk dajnie pomysl jak by lepiej wygladalo.

Co do kasty to jest polakierowana lakierem samochodowym wodnym, kod lakieru to bn3 z palety nissana.

Co prawda nie jest wiele zrobione tylko kasta polakierowana ale juz jakis poczatek jest:)

Chcialbym przybrudzic podwozie ale nie wiem jak sie do teog zabrac co powinienem zrobic

Kilka fotek:

18062009195.jpg

18062009189.jpg

18062009200.jpg

18062009196.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ładny model, ładny kolor, wrzucaj proszę większe fotki. Osobiście wybrałbym Nismo, ale nie koniecznie czarny mat. Jakie kolorki wnętrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek mi się podoba Co to jest?? Jakaś Tamiya, samochodowy, czy inne Zero Paints? Jaki odcień?

 

Jakie pomysły na wnętrze??

 

Felgi czarny mat.... nnniiieeee wg mnie to zły pomysł. Jakieś aluminium matowe, albo Tytan to tak, ale nie czarne...

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy buda w klarze ale...... ;/ potrzebuje waszej rady;/

Malujac klarem cos mi w jednym miejscu bylo za jasne miejsce na karoseri dokladnie tylki lewy slupek tak mozna powiedziec i srodkowy.

Dokladniej to po pomalowaniu baza nie zauwazylem ze nie domalowalem kawaleczka i to jest widocznie:( Co zrobic??? bo nie chce calego lakieru zmywac bo jest naprawde super:) da sie to jakos przycieniowac jak w aucie ze zakleic i tylko poszczegolny element pomalowac?? Prosze o pomoc

Co do pytania o farbe;

Jest to zwykly lakier metaliczyny na bazie wodnej kupiony w mieszalni lakierow samochodowych kod BN3

Jeszcze co do koloru wnetrza nie rozmyslalem jakies pomysly moze?? A z felgami to tez sie musze zastanowic co by fajnie wygladalo:)

kilka fot:

18062009202.jpg

18062009205.jpg

18062009208.jpg

 

Na jednym ze zdjec widac to niedomalowanie ;( a myslalem ze z tym modelem nie bedzie jaj:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego błedu to się nie wypowiem bo sam dopiero zacznę przygodę z aerografami

Ale kolorek wybrałeś super

Trzymam kciuki za dalsze postępy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koksik750

No ta mylalemtylko potem bede musial cala kaste klarem psiknac.

Ale chyba tak tez zrobie zobacze jak wyjdzie miz oklejaniem jak nie arady to troche zmatuje i psikne jeszcze raz.

 

a wiec tak.

przy probie naprawiena tego bledu zwazyl mi sie lakier na dachu slupkach i kawalku klapy tak ze wszystko zmylem i na nowo malowalem.

Clar.... juz po drugim malowaniu

19062009219.jpg

19062009220.jpg

19062009221.jpg

Takie malo odbicie:p

19062009218.jpg

 

komentarze mile widziane:=)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z INOWROCŁAWIA stolicu Kujaw Krzychu126

 

Sorki za mały OT

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta fotka przy minitorze wymiata

Chłopie....lakier mistrzostwo , jak lustro odbija światło

Tak trzymaj

 

Tak sie zagapiłem na lakier że zapomiałem o opcji EDIT

Sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie....lakier mistrzostwo , jak lustro odbija światło Exclamation Exclamation Exclamation
Każdy lakier podobnie odbija światło monitora.

 

Nie komentuję jakości lakieru, tylko taka ciekawostka techniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]No i powiedz co to za lakier? Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle. Widze, że ma głęboki połysk ( czyżby jakiś chemoutwardzalny samochodowy? )

 

[...] Co do pytania o farbe;

Jest to zwykly lakier metaliczyny na bazie wodnej kupiony w mieszalni lakierow samochodowych kod BN3

 

Kolega pisał, że to samochodowy

 

Bezbarwny to też samochodowy, czy jakiś modelarski??

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem tak tez zrobile fotki w dzien juz sa:) Niestety pogoda nie dopisywala tak ze na fotki w slonku trzeba bedzie poczekac. Co do lakieru jest to bezbarwny samochodowy Firmy Novol- najtansze co moze byc:p Fotki robione telefone tak ze prosze nie mowic ze jakos fotek nie najlepsza:p

teraz kilka fotek:

20062009225.jpg

20062009228.jpg

20062009226.jpg

20062009227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lakieru jest to bezbarwny samochodowy Firmy Novol- najtansze co moze byc:p

 

I to jest piękne w samochodowych lakierach. Ja też kupiłem najtańszy polski bezbarwny z dedykowanym utwardzaczem (w sumie 0,75l) i maluję tym od 3 lat i jeszcze mam na kolejne 3 lata Kolorek się trzyma, a że nie dostaje wody, temperatury ani za dużo słońca, to się nie odbarwi jeszcze przez wieeeele lat

 

Czekamy na polerkę

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do polerki to powiedz czym polerujesz?? polerujesz samochodowa pasta czy modelarska? w sumie wychodze z zalozenia ze samochodowa ale moge sie mylic i jak wyglada ta procedura??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze. Rozumiem, że to lakier + utwardzacz?

Jak się zachowuje po polerce? Nie pęka ani nic?

 

koksik750 ja od lat stosuję bezbarwny z utwardzaczem. Nie pęka, nie robią się "pajączki" nie reaguje nawet z kalkami i nigdy nie miałem problemów z polerką papier 1000 (miejscowo tam gdzie się jakiś paproch złapał - ale to się dzieje rzadko, bo te farby są suche na dotyk po jakichś 15 -30 sek przy aplikacji cienkiej warstwy ) potem 2000, 2500 na to Tamiya Fine, mleczko polerskie samochodowe, Tamiya Finish i wosk:) Wychodzi tak jak na moim Enzo:

PICT0399.jpg

PICT0537.jpg

Pozdrawiam

 

Mors

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moge na to urzyc specjalnej pasty polerskiej grubozirnistej?? potem mleczka czy lepiej jak by byla pasta modelarska bo niestety nie posiadam takowych past??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moge na to urzyc specjalnej pasty polerskiej grubozirnistej?? potem mleczka czy lepiej jak by byla pasta modelarska bo niestety nie posiadam takowych past??

 

Nie wiem nie próbowałem nigdy innych specyfików samochodowych. Zauważyłem, że po mleczku polerskim samochodowym zostaje lekka "mgiełka" i dlatego na końcu używam Tamiya Finish

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.