Skocz do zawartości

TYRRELL 003 - Tamiya 1:12


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Model naprawdę jest ekstra Czekam na finisz.

 

PS

Mimo że w cywilach nie siedzę to w najbliższych dniach otrzymam model Hondy Repsol Hellera i mam pytanie o tę polerkę. Czym to robić? Jaki lakier kłaść ? czy można mat (nie ukrywam że lakierami matowymi maluje mi się lepiej) i na to np sidola a potem ta polerka? No generalnie mogę prosić o jakiś krótki tutorial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o tę polerkę. Czym to robić? Jaki lakier kłaść ? czy można mat (nie ukrywam że lakierami matowymi maluje mi się lepiej) i na to np sidola a potem ta polerka?

Przepis tak na szybko jak ja to robię:

1 - pomalowaną podkładem kastę szlifuję na mokro wodnym papierem ściernym 2000

2 - kładę bazę - najlepiej ze trzy/cztery warstwy aby zabezpieczyć się przed ewentualnym przetarciem podczas polerki

3 - po wyschnięciu bazy ponownie szlifuję papierem 2000

4 - psikam dwie/trzy warstwy klearu

5 - po wyschnięciu clearu znowu szlifuję papierem

6 - wykonuję polerkę pastami Gunze o gradacji 3000 i 8000 (na siłę można polerwać pastami do lakierów samochodowych np TEMPO ale odradzam gdyż zostawia ona mikroskopijne ryski)

7 - kładę kalkomanie

8 - po wyschnięciu kalkomani ponownie lakieruję elementy modelu (od trzech do czterech warstw)

9 - ponownie wykonuje polerkę i po tym zabiegu części myję aby pozbyć się z zakamarków zaschniętej pasty

10 - woskuję model, tą czynność wykonuję po zakończeniu budowy modelu

Ps.

Oczywiście przed każdym malowaniem odtłuszczam elementy modelu np w wodzie z płynem do naczyń i płukam pod bieżącą wodą.

 

Przyznam się, że matu nigdy nie polerowałem, a przynajmniej na połysk. Odradzam sido, owszem dobry jest do uzyskania połysku powierzchownego bo nigdy nie odda on głębi koloru jaki jest wymagany w "cywilach". Co prawda ostatnio do lakierowania stosuję clear ZERO PAINTS ale to dlatego, że modele (też ostatnio) maluję tymi farbkami. Do polerki na wysoki połysk można stosować praktycznie każdy lakier błyszczący począwszy od Pactry do samochodowych włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko huto!

 

No to trochę roboty mnie czeka i założenie warsztatu też...ale cóż. Darmowa Honda piechotą nie chodzi Dzięki za instrukcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie było aktalki, ale prace cały czas idą do przodu. Nie będe opisywał co zrobiłem bo można to zobaczyć na fotkach. Noi i cały czas kombinuję jak by tu uratować kalkomanie na oponach, na którymś zdjeciu widać jak na prawym tylnym kole odłazi od gumy.

 

Ps.

Osłona kokpitu jest nałożona na sucho wiec moze być gdzieś nierówno.

Ps.2

Do zdjęć zapomniałem usunąć pyłki z tylnej opony przez co wygląda jak by tam była biała plama.

 

9a839cf63e02509c.jpg

6da9c35e6f0cbaa2.jpg

534732394661aa29.jpg

71dea7265fe75ae6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.