Skocz do zawartości

[BF2] Citroen DS19 - Heller 1/43


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Xsara odpadła z konkursu, ale na jej miejsce przyjdzie DS'sik .

Myślę że idealnie wpasowuje się w Barwy Forum - większość z nich jeździła w beżowych barwach .

Mój model będzie lekką fanaberią - zamierzam bowiem zrobić z niego luksusowy samochód, ale w duchu tamtej epoki.

W tym modelu nie będzie aż tak daleko posuniętych modyfikacji jak w xsarze, ale pewne zmiany wprowadzę .

ds191.jpg

ds192.jpg

ds194.jpg

ds196.jpg

ds198.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu-onisk dokładnie - ta bryczka skrywa wiele ciekawostek

Wracając do modelu - zdarzył mi się niemiły wypadek...

Zmywając farbę, kasta spadła mi na ziemię i poszły 2 przednie słupki... Słupki to pikuś, ale odpadła tez rynna dachowa - odlana razem z dachem, połamała się na ok 7 kawałków

Postanowiłem więc zrobić ... hot rod'a .

Tylne słupki zostały podcięte, boczne i przednie dorobione - założone tymczasowo.

I tu pytanie do was - co sądzicie o przednich słupkach - a dokładniej o ich kącie ? Mi się podobają bo dają taki świeży powiew do tej leciwej konstrukcji, ale boje się że mogą wyglądać zbyt nowocześnie

Co sądzicie ?

 

newcast2.jpg

Tak było:

ds192.jpg

A tak jest:

newcast3.jpg

newcast5.jpg

newcast8.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na wstępie chciałbym was przeprosić - pytałem o kąt nachylenia przednich słupków - czy zostawić czy zmienić... i zostawiłem. To nie jest lekceważenie waszych rad - taki wygląd po prostu mi się podoba .

A teraz do rzeczy.

Kasta otrzymała podkład, tylne słupki w oryginale posiadały chromowane ozdobniki w kształcie litery "L" - wydłużyłem jej dolne ramię tworząc długą trójkątną wstawkę. Potem przyszedł czas na zderzaki. Fabrycznie przedni zderzak składał się z 2 części - górnej ( zintegrowanej z tablicą ) oraz dolnej - półokrągła dokładka z 3 pkt. mocowania. Dolna została usunięta, główny zderzak został oszlifowany tak, by bardziej dolegał do kasty, oraz wyglądał mniej masywnie. Usunąłem miejsce na tablicę z grila. Tylny zderzak również został oszlifowany. Został dołożony kawałek polistyrenu do podwozia z przodu- w miejscu gdzie przychodziła 2 cz. zderzaka

Zrobiłem również przednie zawieszenie od nowa- pręciki polistyrenowe i polistyren 0.5mm. Nie jest ono jeszcze skończone.

gangsta.jpg

gangsta3.jpg

gangsta7.jpg

gangsta9.jpg

gangsta10.jpg

gangsta11.jpg

gangsta26.jpg

gangsta14.jpg

gangsta15.jpg

 

I na koniec przymiarka. Zastanawiam się nad daniem felg od xsary - ciekawie wyglądają :

gangsta17.jpg

gangsta19.jpg

gangsta22.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wprawdzie jestem z zupełnie innej strefy modelarskiej ale to co robisz bardzo mi sie podoba.

Twoja relacja przypomina mi pewien program emitowany na diskowery- American Hotrod?

Mamy wiec tu edycję europejską ;)

Faktycznie na skutek wypadku projekt prostego modelu klasyka przemienia się w nowoczesną konwersję - tym lepiej. Chyba możesz mieć pewność że będzie to pierwszy model poczciwej DS przerobionej na hotroda. Przypuszczam że wielu zwolenników klasyków krzyknie "- herezja!" ale wolnoć tomku w swoim...

Nachodzi mnie tylko jedna wątpliwość:

Czy aktualne planowe malowanie (BF) nie zmieni charakteru projektu ? Mam wrażenie że wózek aż prosi się o agresywny jaskrawy paint job a gama od piaskowego beżu do orzechowego brązu wydaje sie nudnawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vought z malowaniem masz trochę racji - można polecieć w agresywne malowanie . Kolorek nie będzie taki nudny - dostałem pozwolenie na matalic'a, więc kombinuję. Bryka będzie raczej bez żadnych ozdób - fajnie by wyglądał paint striping na masce i tylnej klapie - niestety w tej skali nie jestem w stanie tego wymalować. Można zrobić kalki - ale mam mieszane uczucia co do tej metody.... zobaczymy

Fajnie że ktoś śledzi moje wypociny .

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I szczerze przyznam dobrze że Ci kasta ulega zniszczeniu Efekty twoich przeróbek wpłynęły pozytywnie na "cytrynkę". DS_Hot-Rod zapowiada się bardzo,ale to bardzo ciekawie . Mieszane uczucia ma co do alumów ze Xsary .Jak byś mógł to zrób przymiarkę na zwykłych "deesowskich" kołach Myślę że bardziej one się nadadzą do nowej koncepcji autka

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,

Nadal działam z cytryną :P

Postanowiłem zrobić otwierane drzwi typu "łapacze kur". Jak dla mnie pasują idealnie do hotrodowej bryki

Oczywiście drzwi są przyłożone na zawiasach, ale trzeba je jeszcze dopracować, dlatego są krzywo.

apaczekur1.jpg

apaczekur2.jpg

apaczekur3.jpg

 

p.s, Bodzio przymiarkę zrobię wieczorkiem.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.