Skocz do zawartości

Mój Łosiek


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów ponownie i zapraszam na moją pierwszą prezentację w galerii. Model w skali 1/72

PZL P 37 Łoś B o wojskowym numerze seryjnym 72.107 z 216 Eskadry Bombowej, z września 1939 roku.

(Tu był link niedozwolony, który usuwam by nie naruszać regulaminu)

Bardzo Was proszę o uwagi na jego temat, nawet te bardzo krytyczne.

Z góry dzięki serdeczne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza uwaga...

proszę zapoznać się z regulaminem odnośnie wstawiania zdjęć na forum. Mają to być widoczne zdjęcia lub miniatury do zdjęć...

Link w obecnej formie jest naruszeniem regulaminu i temat w przypadku braku właściwie wstawionych fotografii zostanie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, przepraszam. Próbowałem czytając temat o wstawianiu zdjęć na forum zastosować się do rad kolegi reggiego, ale widocznie coś źle zrobiłem. Jeśli naruszyłem regulamin, to nie celowo. Ostatnio ściągnąłem program Picassa 3, by właśnie wstawić zdjęcia do galerii.

Proszę o pomoc w tej sprawie. W dziedzinie komputerów nie jestem tak biegły jak inni koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę.

Jakimi farbami ten Łoś był malowany? Na tych dość słabych zdjęciach widac tylko, że jest grubo nałożona i jakaś brązowa...Niepomalowane ożebrowanie kabin, a mimo to przyczarnione dziury w felgach. Hmm;) Okopcenia jak z komina Huty Katowice. Jakim cudem miałyby się okopcić karabiny na stanowiskach, hmm? ;) Plus jest taki że szachownice są czerwono-białe, żadna nie jest odwrócona.

Nie wiem czy temat wyczerpałem, na pewno więcej da się powiedzieć z lepszych zdjęć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki za te uwagi i już omawiam moje błędy:

1) Samolot malowałem początkowo Humbrolem, ale farba zaczęła już wysychać więc jej obecny kolor jest "potworną" mieszanką trzech innych farb (Dark Earth, Military Brown no i ten humbrolowski Khaki)

Faktycznie jest grubo nałożona, bo jak pisałem w poście pt."ślady eksploatacji" w warsztacie, próbowałem coś uratować z tego złego malowania.

2) Tak wciąż nie mogę poradzić sobie z malowaniem ożebrowania owiewek, ale będę nad tym pracować.

3) Przesadzone ślady okopceń są wynikiem zbyt bujnej wyobraźni i żałosnych prób przykrycia pewnych błędów.

4) No i szachownice są dobrze, bo znam ich prawidłowe ułożenie na naszych samolotach.

5) Co do zdjęć. To może mój aparat jest zbyt słaby do takowych prezentacji, ale tego już nie dam rady w najbliższym czasie poprawić.

Musiałbym kupić nowy, a na to mnie jeszcze nie stać.

Bardzo serdeczne dzięki za te uwagi. Naprawdę jestem zadowolony, bo im więcej krytyki tym mniej błędów w przyszłości.

Pozdrawiam

Może jeszcze któryś kolega coś dorzuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii jakości zdjęć to widać ze Twój aparat nie radzi sobie za zbliżeniami natomiast dalsze elementy już są ostre - proponuję robić po prostu zdjęcia z odległości co najmniej pół mtra - potem ewentualnie wyciąc z nich sam samolot - może będą mniej szczegółowe ale na pewno czytelniejsze.

A nad resztą warsztatu po prostu popracuj i będzie dobrze - moje pierwsze dwa Łosie nie były malowane wcale... a ten pierwszy miał na sobie wszystkie kalki z zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii jakości zdjęć to widać ze Twój aparat nie radzi sobie za zbliżeniami natomiast dalsze elementy już są ostre - proponuję robić po prostu zdjęcia z odległości co najmniej pół mtra - potem ewentualnie wyciąc z nich sam samolot - może będą mniej szczegółowe ale na pewno czytelniejsze.

 

Właśnie tak, dzięki serdeczne , będę robić je z dalszej odległości.

Co do warsztatu to oczywiście jeszcze sporo, sporo, spoooro mam do zrobienia, ale dzięki Wam wszystkim będzie lepiej.

Teraz zaczynam wchodzić w Bf-y, więc jest następna szansa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką małą radę miałbym dla Ciebie: jeśli robisz zdjęcia aparatem cyfrowym, to przy zbliżeniach włącz (jeśli jest) funkcję makro. Wtedy aparat inaczej ustawi ostrość i będą lepsze zbliżenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.