Skocz do zawartości

Yamaha XV1600


Kazik

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę za mocno przycisnąłem paluchem.

Przekrój niestety był już osłabiony kilkukrotnymi poprawkami a co za tym idzie szlifowaniem. Tak więc zebrałem trochę materiału i pocieniłem. Nie pomyślałem o tym. Wcześniej kilkukrotnie zakładałem oponę i nic się nie działo.

No cóż.

Już oczyściłem obręcz i przystępuję do produkcji następnej. Od razu robię też tylną.

Każda kolejna powinna być lepsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tornado - szkoda, ja na szczęście miewałem niekiedy tylko pourywane lusterka.

No u mnie było prawie wszystko oddzielone od ramy, ale już naprawiłem model, ba nawet dzisiaj zawiozłem go na konkurs do Szczawna Zdroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie drobiazgów ciąg dalszy.

Tylni zawias i zacisk

 

night_156.jpg

 

night_166.jpg

 

podnóżki

 

night_167.jpg

 

osłona napędu

 

night_169.jpg

 

no i składowe kół od podstaw

 

night_162.jpg

 

jeszcze parę drobiazgów zostało ale już coraz mniej. Teraz postaram się przyatakować z tymi kołami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku bacznie przyglądam się tej relacji i choć za motocyklami w skali mniejszej niż 1:1 nie przepadam, to Twój model wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Dokładność elementów i powłoka lakiernicza zachwyca.

 

A wracając do incydentu z felgami najgorszą rzeczą nie było ich uszkodzenie, a to, że nie można było tego przekląć w najlepsze. To w pewnych sytuacjach bardzo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade z felgami, wierzymy w Ciebie

Dzięki bardzo Panowie.

 

...najgorszą rzeczą ... było .... to, że nie można było tego przekląć w najlepsze...

Widzę że dobrze wiesz o czym mówiłem

 

Parę fotek z próbnego montażu przy okazji serii małych pomiarów.

 

night_171.jpg

 

night_172.jpg

 

night_173.jpg

 

Próbuję ustalić jedną rzecz z usytuowaniem tylnego koła. Jak już wydumam jak to zrobić napiszę o co chodzi.

A po za tym od kilku dni (od momentu kiedy prawie miałem gotowa przednią felgę) zastanawiam się czy robić na rancie czerwony pasek tak jak jest w HD na którym się wzoruję z felgami.

Bez paska będzie baaardzo "czarnym charakterem" z paskiem już nie taki klasyczny.

Hymmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubzdurałem sobie że szprychy w tylnej obręczy są jakoś inaczej ustawione w stosunku do obręczy

 

night_177.jpg

 

Teraz już wiem skąd to złudzenie ale musiałem sobie dla pewności sprawdzić ustawienie tylnego koła z piastą.

 

night_181.jpg

 

Posklejałem też tylny błotnik i przy okazji montażu popatrzyłem jak go zmodyfikować

 

night_179.jpg

 

wcześniej zamontowałem kilka przewodów i drobniejszych części

 

night_182.jpg

 

night_184.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje. Wsadziłem to co dała Tamiya ale teraz tak sobie myślę że może by pogrzebać w mojej magazynowej szufladzie zamienić je na jakiś drucik.

Hymmm...

przewód wysokiego napięcia będzie miał po zew. tak z 1cm średnicy (poprawcie mnie jeśli się mylę!!) w 1/12 to będzie mniej niż 1mm (0,83).

Tamiya dała wężyk grubości 1mm czyli w realu było by to 12mm=1,2cm.

Może i by mogło zostać?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wreszcie koła są gotowe

 

night_186.jpg

 

night_187.jpg

 

można się pobawić z mały montaż

 

Z przodu muszę dostosować mocowania przedniego błotnika żaby zgodnie z moim zamysłem wylądował bliżej gumy a z tylnym pobawię się w zmiany i będę sobie na bieżąco przymierzał do zmontowanego motorku żeby uzyskać satysfakcjonujący mnie wygląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli zbliżam się ku końcowi.

Teraz parę fotek detali już złożonych w całość.

Tarcze hamulcowe nawiercone i fuknięte chrom silver Gunze SM na czarny kolorek. Tuż przed zamontowaniem skusiło mnie zapiąłem je na wiertareczkę i dotknąłem je parę razy papierem 400. Obawiałem się czy nie zbiorę za dużo metalizera. Ale wyszło całkiem znośnie.

 

night_196.jpg

 

night_197.jpg

 

Korek wlewu paliwa świecił się jak psu.. Zrobiłem próbę z przyciemnieniem czarną transparentną farbką z Gaii i ...

 

night_199.jpg

 

... tak mi się spodobał uzyskany efekt że zrobiłem w ten sposób jeszcze kilka innych elementów.

Przewody, które pierwotnie miał być chromowane

 

night_204.jpg

 

dźwignie przy podnóżkach

 

night_202.jpg

 

i kierownicę

 

night_200.jpg

 

manetki na razie zostawiłem żeby sprawdzić jak to się prezentuje ale najprawdopodobniej też je przyciemnię.

 

Tamiya w tym sprzęcie nie pożałowała śrubek. Jest ich aż 14.

Na szczęście pomyśleli i niektóre są ciemne

 

night_203.jpg

 

najbardziej spodobało mi się że podnóżki są właśnie przykręcane bo już się martwiłem jak się utrzymają na kleju

 

night_198.jpg

 

night_201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmyyyyy…

 

Modelik ładny, ale:

 

Linki i przewody hydrauliczne wyglądają na zbyt grube.

Przednia lampa wygląda jakby nie miała odbłyśnika, jest strasznie ciemna.

Tarcze hamulcowe (zwłaszcza część, na której dociskają klocki do tarczy) powinny się świecić, u Ciebie są matowe.

Na niektórych zdjęciach w ramie widać złote główki śrub, chyba są to śruby, które były w zestawie do połączenia ramy w całość, jakoś nie pasują mi do ogólnego wizerunku tego modelu.

 

Ten lakier…. marzenie każdego modelarza cywilnego…. zazdroszczę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki i przewody hydrauliczne wyglądają na zbyt grube

No cóż, jak już wcześniej wspominałem jest to Tamiyowska seria. Jeszcze zobaczę jak znajdę coś ciut cieńszego do może je wymienię.

 

Przednia lampa wygląda jakby nie miała odbłyśnika, jest strasznie ciemna

Mi osobiście nie podobają się jasne światła/klosze przy czarnym lakierze wygląda to zbyt klasycznie, ale to już kwestia gustu.

Z tym odbłyśnikiem to bym nie przesadzał, coś tam go widać.

 

Tarcze hamulcowe ...u Ciebie są matowe

Czy są matowe? Polemizowałbym. Może nie świeca się aż tak bardzo.

Tak czy inaczej uwagę wziąłem do pamięci i przy kolejnym motorku (już niebawem) zastosuję inny metalizer. Efekt powinien być lepszy.

 

Na niektórych zdjęciach w ramie widać złote główki śrub...

Złote to one nie są. Przy oglądaniu ich nieuzbrojonym okiem wydają się być czarne, ale na fotkach szkłem macro wychodzą lekko rudometaliczne.

Śrubek raczej nie ukryję to w końcu jest model, mogę je jedynie „przelecieć” czarnym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorek bardzo ładnie wyglada

Apropo tarcz, czym polerujecie metalizery aby uzyskac efekt lustra Przyznam się, że kiedys próbowałem ale podczas polerki schodziła mi farbka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado dlatego kładzie się grubszą warstwę i poleruje [farba ma schodzić ]. Ja tak ostatnio zrobiłem z osłoną silnikową, zdjęcie podeśle Ci na gg.

Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.