Skocz do zawartości

Mercedes-Benz 540K (italeri 1:24)


limerick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zachciało mi się modelu auta o którym tylko pomarzyć mogę, jest to mój 2 model po wieloletniej przerwie w sklejaniu, model chciałbym wykonać prosto z pudła, może jak coś się uda w niewielkim stopniu dodać od siebie, to dodam, wiele pytań mam do kolegów fachowców czym to pomalować?, nie mam przelicznika farb, mam dostęp do farbek humbrol, chciałbym też żeby autko było niczym z fabryki, zero brudzenia itp. Oto foto modelu:

7a029641d23b88cb.jpg

Prosiłbym kolegów o podanie zamienników farbek, jak pisałem mam dostęp do humbroli, ale mogę użyć innych, musi autko mieć lakierek cacy, więc proszę czym, czy sprajem bo słyszałem ze takowe modelarskie są, czy aerografem i które będą najlepsze, może też ktoś zasugeruje jakieś malowanie autka.

oto to co było w instrukcji, jak się domyślam symbol farb italeri:

f0cf4643d83fc3e8.jpg

to tyle na razie, relacja do szybkich nie będzie należała.

pozdrawiam limerick

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprajem i aerografem dasz rade. Aerograf ma tą zaletę ze farbka kosztuje taniej niż spraj, a wybór jest całkiem całkiem. Przelicznika nie mam ale na forum gdzieś był trzeba by poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam.

dziękuje tucias, tego mi trzeba było, osobiście dotarłem do sklepu modelarskiego gdzie mogłem uzyskać pomoc, i będę malował farbkami valejo air, niebawem będzie aktualizacja, bo mam problemy z kompresorkiem mar-1000, spalił się silnik, adoptuje coś z grubszej rury, czyli normalny kompresor lakierniczy, cdn, niebawem.

pozdrawiam limerick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że w kompresorku spalił się silnik ? Mam taki sam jak Ty i kiedyś też myślałem, że jest już po silniku (wogóle nie załączał się). Jednak wystarczyło wymienić kondensatorek kupiony w sklepie elektrycznym za 5 złociszy i kompresor hula do tej pory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

kondensator kupiłem i wymieniłem, silniczek ani drgnie, jutro jadę po farbki, mam u rodziców mały kompresorek, więc go za adoptuję, muszę tylko porobić jakieś przejściówki, wstępnie może coś sie do soboty urodzi, więc pokażę.

pozdrawiam

limerick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym kolegów o podanie zamienników farbek, jak pisałem mam dostęp do humbroli, ale mogę użyć innych

 

Black Flat

Humbrol=33 Vallejo Model Color=950 Tamiya=XF01 Gunze H=12 C=33

 

Military Brown Flat

Humbrol=186 Vallejo=983

 

Sand Flat

Humbrol=121 Vallejo=819 Tamiya=XF59 Gunze H i C=313

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Niestety prześladuje mnie pech, nabyłem farbki valejo, uruchomiłem kompresor, i lipa, mój poczciwy aero ab1004, odmówił posłuszeństwa, nie mam pojęcia czemu, wiele prób i kombinacji i nie chce malować.

Niestety jestem zmuszony zawiesić relację do czasu kupna nowego aerografu.

pozdrawiam limerick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie Vallejo posiadasz?

Są 2 rodzaje - Model Color i Model Air

Pierwsze trzeba rozcieńczać do malowania aerografem, drugie są już rozcieńczone

Jeśli masz nierozcieńczone Model Color to pewnie są za gęste i dlatego zatykają dyszę aero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam valleo air, mam też do nich oryginalny rozcieńczalnik, nie wiem co sie stało bo nawet psikać zwykłym rozpucholem nie chce, nie wiem pożyczałem go, może mi go popsuli, ale przecież nie ma tam sie co popsuć, możesz doradzić jakiś aero do 200 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.