Skocz do zawartości

[HUMVEE] M998 HMMWV z działem bezodrzutowym M40 105mm - 1:35


kubisz

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda końca prac przy M1045 nie widać, ale już teraz zakładam drugi warsztat projektowy. Jego tematem będzie wariant M998 HMMWV z działem bezodrzutowym M40 kalibru 105 mm, a w zasadzie prototyp takiej wersji, która nie weszła jednak do produkcji seryjnej. Poniżej zdjęcia z testów:

th_03-7.jpg th_04-3.jpg

Ja spróbuję zrobić model prototypu pokazowego, który różnił się trochę od wersji ze zdjęć powyżej. Będę się wzorował na tym zdjęciu:

01-7.jpg

Do budowy wykorzystam modele Academy i Italeri, trochę elementów pożyczę też od Tamiyi. Działo będzie z tego zestawu:

th_Acad13003.jpg

Co wyjdzie z tego składaka, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłoby jeszcze lepiej, jakby mnie ktoś zaskoczył jakimiś zdjęciami oryginału, bo oprócz tego co powyżej to mam jeszcze tylko taki rysunek:

05-5.jpg

Niby wszystko widać, na zdjęciu przód, na rysunku tył, ale i tak będzie trochę improwizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że czasu nie marnujesz Ja dołączę w ciagu tygodnia i skończę w ciagu tygodnai :P

Trzymam Cię za słowo :P

 

A tymczasem...

Mam takie trzy modele, wszystkie już trochę zdekompletowane:

DSCF1853.jpg

przy użyciu części z tego modelu Tamiyi (też niekompletnego):

Tamiya-35263-M1025HumveeArmamentCar.jpg

oraz części wygrzebanych z tego:

DSCF1850.jpg

mam zamiar zrobić to, co sobie zaplanowałem

Na razie wygrzebałem tyle:

DSCF1852.jpg

Czyli kółka z zestawu M998 IED Academy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Toż w tym pudle masz z 10 Humvee

Rozczaruję Cię - nie ma tam ani jednego kompletnego modelu. Sporo tam tego badziewia, racja, ale uskładać do kupy coś sensownego ciężko. Maska widoczna w lewym górnym rogu pudła będzie zamontowana w tym modelu z działem, do wersji tajwańskiej z wyrzutnią już następnej nie znalazłem. Mam sporo dopancerzonych boków z modeli M998 IED Academy (w zestawie są też zwykłe), ale co z tego, jak nie ma ich do czego dokleić. Mnóstwo w tym pudle kółek Italeri, które są podobne zupełnie do niczego. Itd, itp. Co nie zmienia faktu, że jest tam też sporo cennych rzeczy

Ciekawy wariant (lubię nietypowe, nie seryjne pojazdy)

Mam jeszcze kilka takich w planach. Zobaczymy, co z nich uda się zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model w zasadzie sklejony. Brakuje pasów bezpieczeństwa, niektórych poduszek na siedzenia oraz zasobników na dodatkowe pociski, ale to wszystko dojdzie oczywiście po pomalowaniu. W odróżnieniu od oryginału dodałem radio i uchwyt na antenę.

Całość złożona do zdjęć na sucho, więc mogą być tam różne dziwne krzywizny i dziury. Działo będzie docelowo unieruchomione w uchwycie, ale to też po pomalowaniu.

DSCF2127.jpg

DSCF2128.jpg

DSCF2129.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie kolejny fajny model z kolekcji

I oby na zapowiedziach się nie skończyło

Do czego służą te elementy na pokrywie silnika?

Tego do końca nie jestem pewien, ale wymyśliłem sobie, że może to jest jakieś zabezpieczenie maski i chłodnicy przed farfoclami i ogniem pojawiającymi się w momencie strzału. Starałem się zrobić te elementy tak jak na zdjęciu oryginału.

skąd pochodzą takie fajne zestawy radiowe, które montujesz w swoich modelach?

To radio pochodzi z modelu M151 MUTT Academy. W innych modelach, tam gdzie powinno być radio nowego typu, używam żywicznych zestawów SINCGARS (klony Pro Art Models). W przypadku modeli ze starym typem AN/VRC kombinuję różne zestawienia elementów z Humvee Academy i Tamiyi, a także przede wszystkim z modeli M151 MUTT.

Kubisz kolejny super humvee Który numer w Twojej kolekcji?

Numer 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Już super wygląda, a co będzie dalej

A dalej jest to:

DSCF2135.jpg

DSCF2136.jpg

czyli "zielono mi". Jak widać pomalowane także działo, zasobniki na pociski, siedzenia, podwozie i koła. Został kamuflaż i drobiazgi - siedzenia obsługi działa, pasy bezpieczeństwa, kierownica, tabliczki znamionowe, "rdzawienie" układu wydechowego i jeszcze kilka innych. Ogólnie już bliżej niż dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W modelu nie będzie żadnych dodatków. Jak pisałem na początku relacji to ma być model egzemplarza pokazowego (jedyna zmiana to dodane radio, jakoś tam pusto było jak dla mnie). Czyli czysto i goło Chciałem też gdzieś umieścić jeden pocisk, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.