Skocz do zawartości

Churchill Mk. III 1/72


Pfeifer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poniżej zdjęcia Churchilla Mk. III z Italerki. Pierwszy model od jakichś 6-7 lat. Żadnych rewolucyjnych rozwiązań tutaj nie wprowadziłem. Model pudełkowy; jedyne co dodałem to antena (i tak pójdzie do wymiany, bo wyszła za gruba) oraz spawy na łączeniu elementów pancerza (głównie wieży i błotników).

 

Po wstępnym pomalowaniu stwierdziłem, że model prezentuje się za czysto i rozpocząłem brudzenie. Dodałem kilka obić i coś, co moim zdaniem jest logiczne. Doszedłem do wniosku, że po co mam nakładać zacieki pędzlem, czy gąbką, skoro na prawdziwe czołgi nikt takowych nie nakłada. Wziąłem więc rozpylacz do mgiełki (to się chyba na twarz rozpyla, albo włosy. kobiety powinny wiedzieć). w przeciwieństwie do zwykłego rozpylacza do kwiatków, daje on naprawdę delikatny rozprysk, coś, co wygląda na tytułowąmgłę. rozpyliłem kilkakrotnie nad modelem samą wodę na zmianę z rozcieńczoną pactrą A64 + A103 z wodą w stosunku 1:10 (na oko). Na płaskich powierzchniach elegancko zasychało, po innych spływało, czego efekty widać na zdjęciach.

 

link do warsztatu

Zapraszam do oglądania.

 

a117dad3038430d8.jpg

 

f2a06149c52942a6.jpg

kalka się przekrzywiła

 

4159a00e352baf02.jpg

 

b30fe5588cf0c6f0.jpg

 

eba62c46c630bd91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że po co mam nakładać zacieki pędzlem, czy gąbką, skoro na prawdziwe czołgi nikt takowych nie nakłada. Wziąłem więc rozpylacz do mgiełki (to się chyba na twarz rozpyla, albo włosy. kobiety powinny wiedzieć). w przeciwieństwie do zwykłego rozpylacza do kwiatków, daje on naprawdę delikatny rozprysk, coś, co wygląda na tytułowąmgłę. rozpyliłem kilkakrotnie nad modelem samą wodę na zmianę z rozcieńczoną pactrą A64 + A103 z wodą w stosunku 1:10 (na oko). Na płaskich powierzchniach elegancko zasychało, po innych spływało, czego efekty widać na zdjęciach.

No, pomysł ciekawy. Ale "dejże" no jakie zdjęcia, na którym jest cały model .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Russian green z vallejo położony na czarny podkład.

No to wyszło za ciemno, albo to wina zdjęć. Mogłbyś go rozjaśnić na płaskich powierzchniach metodą suchego pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.