Skocz do zawartości

M3 Grant "LULBELLE"


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem w międzyczasie taki oto model. Mam nadzieje że mi pomożecie jakoś go zrobić żeby wyglądał jak czołg a nie jak "paczka gwożdzi" Zdjęcia ramek wrzucę póżniej. Jak to ja od razu pierwsza sprawa. Model jest z wnętrzem do wykonania, wprawdzie mam książkę poświęconą "em trójce" ale nie ma zdjęć jak to wygląda w środku. Jeżeli ktos posiada to bym prosił o wrzucenie. Pozdrawiam

20b0b370319c7bfemed.jpg

 

P.S.

Oczywiście najpierw zakończę prace nad PzKpfw II

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

artoor_k - WoW. Dzięki za link. Nad malowaniem jeszcze nie myślałem, ale na pewno pustynne. Chce połączyć PzKpfw II z ''em trójką", dlatego też dokupiłem figurki angolów i paru szkopów, ale o tym póżniej. Jeszcze raz wielkie dzieki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się zapowiada. Jako miłośnik pokracznych konstrukcji od dłuższego czasu myślę o zakupie Lee albo Granta, więc będę uważnie śledził warsztat.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dłuższego czasu myślę o zakupie Lee albo Granta

 

Wrzucę Ci póżniej zdjęcia ramek żebyś sobie zobaczył jak wyglądają, według mnie nie są złe. Jedyne zastrzeżenie na razie mam do części wnętrza ale tylko do podłogi... płyty ryflowane mogłyby być bardziej wypukłe a są ledwo wyczuwalne. Reszta prezentuje się Oł.Kej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze idzie, musowo trzeba przybrudzić. Ja pewnie bym bez wnętrza robił, za leniwy jestem, jak coś niezbyt widoczne, to rezygnuję Ale może zmienię zdanie. W sumie czeka na mnie w szafie Staghound z wnętrzem. Porównywałeś może jak ma się to odwzorowanie do rzeczywistości? Czy dużo jest błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoglądając na zdjęcia i części zamieszczone w modelu to na razie wszystko jest ok, ale już zauważyłem jeden błąd związany z lewym błotnikiem przednim...mianowicie nie pasuje do wanny w jednym miejscu i będę musiał przyciąć kawałek platiku. No chyba że żle coś chce zrobić ale w to wątpię. O tym błędzie póżniej napisze i pokaże zdjęcie jak do tego dojdę, na razie skupiam się na wnętrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest kolejny błąd ( nie dało rady tak naciągnąć plastiku żeby części przylegały do siebie, a sztukować mi się nie chciało)...

f37b6a89dbebcfe3med.jpg

...i dlatego zrobiłem cos żeby zakryć wadę, a mianowicie... super koszulki . Jeszcze je pomaluję i bardziej "wyżłobię".

3d647e4b8197e22dmed.jpg

Tak wygląda wstępne brudzenie w moim wykonaniu.

f026e1eb2e6ea12dmed.jpg

A tak jak się do czołgu dostanie rdza .

6499afc09a00a4b4med.jpg

0aa00b1bacac631fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tak może byc, ale spytam. Czy w środku oprucz odprysków farby i rdzy nanieś trochę "pisaku" (pigmentu Mig-a)?? W końcu ten czołg ma by na pustyni. I pytanie odnośne do wcześniejszego, jak już nanosic to pigmentem na "sucho(poprzez pędzel, pocierając powierzchnię), czy na "mokro(maczając pędzel w wodzie lub innym środku pigmento-służącym)". Starałęm się to napisac w miarę tak żeby wszystko było zrozumiałe, ale chyba trochę mnie poniosło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innego wątku:

 

No ale co z tym white spirit? Jak za jego pomocą utrwalić? Natrysk z aero?

W moim przypadku zarowno white spirit jak i fixer miga, nakladam pedzlem, tzn zamaczam pedzel w plynie, czekam az sie napije i potem delikatnie dotykam model tak zeby sie rozlal po pigmentach. Jak odparuje to co ma zostac zostaje. Jezeli wydaje sie cie ze jest za duzo lub wyszlo nie ladnie poprostu maczasz pedzel ponownie w plynie i scierasz tego czego nie chcesz. Zabieg mozna powtarzac do skutku. Aero podobno tez mozna, ale ja

jeszcze nie probowalem.

 

sprawdziło się nad wyraz dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mart72 -- Dzięki, skoro u ciebie się udało to i ja spróbuje . A można wiedzie jak się na razie prezentuje model. Może coś Wam nie pasuje...na pewno coś Wam nie pasuje , więc pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Lulubelle. Mam już ten film (Sahara 1943) i faktycznie głównym bohaterem jest "eM trójka" ale... ta na filmie ma inny właz na wieży, tzn jakby większy/wyższy. Nie wiem może uda mi się zrobić podobny, ale nie obiecuję.

0d47a514c835d3edmed.jpg

 

To na czerwono to niby wyższa wieża, powinna być jeszcze troszke większa ale mi zdjęcia brakło . Tak wygląda czołg w pierwszych minutach filmu...obejrzę do końca i zobaczę bo może mu odstrzelili ten właz i zamontowali sobie normalny . Kolejną rzecza którą zauważyłem jest inaczej zamieszczone skrzynki z narzędziami, tzn na odwrót (zdjęcie ze strony Moje Hobby) :

3df5561ba78ccc53med.jpg

Na niebiesko zaznaczyłem jak powinno być według instrukcji a na czerwono jak wygląda na czołgu z filmu.

 

 

P.S.

W tym włazie jest zamieszczony dodatkowy "ka-em". Tylko że jest w środku a nie na zewnątrz jak w np Shermanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zmiany wprowadzone. Skrzynki są jeszcze inne niż podałem w poście wyżej, mianowicie są takiej samej wielkości a nie różnej, więc nie trzeba ich zamieniać. Po prostu ich nie wkleję w ogóle.

Wszystkie zmany robie według czołgu LULUBELLE z filmu "Sahara 1943"(to tak dla ludzi którzy zajrzą tu po raz pierwszy),. Pomysł podrzucił artoor_k .

1) zmiana tylnych błotników(stare na dole)

1962c625de4da205med.jpg

2) zmiana przednich błotników(stare na dole)

5dfcdadb94253b52med.jpg

3)zmiana skrzyń(stare po środku)

1840ad4addf0ca31med.jpg

 

Jak to zrobiłem stwierdziłem że moi czołgiści byli niechlujami (zdjęcie poniżej)

34112192e63ab6e2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, OFICJALNIE MUSZE STWIERDZIĆ ŻE JESTEM ŚLEPY JAK KRET, albo i lepiej.

Oto właz którego rzekomo nie było (Ka-eM też jest dołączony do zestawu). Nie wiem jak go mogłem przeoczyć, dobrze że na razie zbieram dokumentacje a jeszcze nic nie było przyklejone.

7dd07165b77bdf60med.jpg

Jak widać albo firma Academy pomyślała o różnych możliwościach....albo też oglądali film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już wszystko wiem . Wiem już dlaczego mi się tak pogmatwało z tymi zmianami. Na początku opierałem się na zdjęciu Artura(chodzi o ta wieżę), potem obejrzałem film i tam była inna. Mianowicie film Sahara 1943 z Humphrey-em Bogart-em jest filmem oryginalnym i tam jeżdżą na M3 Lee, a potem powstał chyba w 1995 r. remake tego filmu z James-em Belushi-m a za to oni mieli M3 Grant. Ja pie***** ale to nagmatwane. No nic w końcu doszedłem do ładu i składu i wiem na czym stoję. I jeszcze małe foto/plakaty (znalezione na necie):

e1e3ba3d3ec43ca1.jpg

4e3af6a42471e4fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było pisać od razu, bo ja tak sobie tutaj głośno myślę, mało kto w ogóle odpisuje na mój temat, to muszę sam sobie drążyć posty i doszukiwać błędów. Oczywiście nie mówię że to żle, bo człowiek się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.