Skocz do zawartości

Airbus A319 BMI / Revell 1:144


mydlo

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy kolejne postępy. Kadłub już całkowicie pomalowany ze wszystkimi detalami, muszę trochę poćwiczyć lakierowanie sidoluxem i bedę malował Silniki też nabierają wyglądu, dziś pomalowałem obręcze wlotów mieszanką humbrolla 191 i revella 374. Dało to kolor zbliżony do niepolerowanego aluminium. widoczne też już są wloty, pomalowane najpierw revellem 99 następnie zamaskowałem po 3 paski w każdym silniku i na to bialutki jak cała reszta.

dsc0117m.jpg w640.png

dsc0118o.jpg w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc czy nie wielkimi krokami zbiżam się ku końcowi. Kadłub już pokryłem sido i sobie schnie, stateczniki ukończone, nawet mają już kalki. Silniki już w całości pomalowane. Dysza wylotowa i całe łączenie z gondolą pomalowałem 91, następnie sam początek gondoli 191 humbrolla, a ciemniejszy pasek na dyszy wylotowej to 91 revella z odrobiną czarnego. Na zdjęciach zauważyłem że lewe części gondoli w początkowych odcinkach są jakieś ciemniejsze, pomalowałem ten fragment revellem 374, ale z lenistwa już pędzlem

dsc0002x.jpg w640.png

dsc0003zs.jpg w640.png

dsafn.jpg w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za miłe słowa teraz potrzebuje Waszej pomocy drodzy koledzy! Chciałem zapuścić na czarno te linie które sam wystrugałem na samym początku i mam problem farba nie chce się rozlewać próbowałem z pactrą, próbowałem revellem z benzyną lakową i nic, wygląda to tak jakby płyn miał za duże napięcie powierzchniowe, albo coś z tym sido poradźcie coś proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki już zupełnie skończone, kalki pięknie siadły, ogólnie jestem z nich zadowolony, wyszło tak jak chciałem. Niestety jestem poza domem i zdjęcia jedynie mogę robic telefonem a to sensu za wielkiego nie ma, także jak tylko przyjadę w piątek do domu wrzucę ładne fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mamy piątek więc zgodnie z obietnicami dodaję zdjęcia ukończonych silników na kalki 2 razy poszedł sido

dsc0019h.jpg w421.png

dsc0021uz.jpg w426.png

 

a tu jeszcze podwozie

dsc0023fe.jpg w640.png

 

Kadłub jest już okalkowany, jeszcze malutkie poprawi i lakier.

Myślę że jutro samolot wyląduje w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przykryłeś otwory w kadłubie kalkomanią niczym wcześniej ich nie wypełniając?

robiąc antka zauważyłem, że kalka naklejona na otwór całkiem nieźle imituje szybę i fajnie wygląda (jak u Ciebie), zastanawiam się tylko czy czas nie ma na nią złego wpływu (np. w miejscu otworów zacznie zółknąć, kruszeć albo coś w tym stylu )

 

bardzo fajny wyszedł Tobie modelik więc jeszcze jedno pytanie, jakiego niebieskiego użyłeś?

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, gołe otwory przykryłem kalkami:) co do efektów czasu to mam nadzieje, że kalki skutecznie zabezpieczył lakier. Niebieski to 52 revella, z leciutką domieszką białego 04, w proporcjach takich aby dały jak najbardziej zbliżony do niebieskiego na kalkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.