Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G-10 (Chorwacki) 1/72


James

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Po dłuższej przerwie prezentuje mój kolejny model, tym razem chorwacki Me 109 G10 Josipa Cewkovica.

 

Co do samego modelu jest to Revellek w 72. Ogólnie model nie najgorszy, jednak formy już troszkę zużyte i trafiają się nadlewki i przesunięcia. Modelik poza zapuszczonymi liniami jest troszkę okopcony, pocieniowany, poobijany i z paroma zaciekami - zresztą jak widać na załączonych obrazkach

 

Miłego oglądania i krytykowania

 

p9250001.jpg

 

p9250002.jpg

 

p9250004.jpg

 

p9250005.jpg

 

p9250007.jpg

 

p9250008.jpg

 

p9250010.jpg

 

p9250012.jpg

 

p9250013.jpg

 

p9250015.jpg

 

Pozdrawiam Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ładny modelik. Też chce kupić takiego z revella. Narazie mam 2 ale to z italeri. Wypowiadać na temat modelu sie nie bede, ponieważ sam lepiej nie robie.

 

Pozd:Arek17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny Messerek, ale przy malowaniu owiewki mogłeś się trochę bardziej postarać Jaką techniką zrobiłeś obicia? Podobają mi się Kalka eksploatacyjna pod lewym wydechem trochę się srebrzy, ale to nie wpływa na generalną ocenę. Ode mnie pełne 5

 

pzdr.

 

P.S.: Postaraj się robić fotki na równym podłożu, wtedy będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny Messerek, ale przy malowaniu owiewki mogłeś się trochę bardziej postarać Jaką techniką zrobiłeś obicia? Podobają mi się Kalka eksploatacyjna pod lewym wydechem trochę się srebrzy, ale to nie wpływa na generalną ocenę. Ode mnie pełne 5

 

pzdr.

 

P.S.: Postaraj się robić fotki na równym podłożu, wtedy będzie super

 

Co do owiewki...miałem dość walki i się poddałem. Może któregoś dnia ją poprawie na cacy Co do obić to pędzelek i gąbka no i oczywiście farba, kolor aluminium A co do podłoża to zdjęcia robione były na szybko na suszarce do ubrań na balkonie bo było świetne słońce, a nie miałem nic twardego o jasnym kolorze pod ręką. Co do tego srebrzenia, to kalki są dość grube i wydaje mi się, że ten efekt mogło spowodować mocno operujące słońce, gdyż normalnie tego srebrzenia nie widać

 

Pozdrawiam Jakub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny... zawsze miałem słabość do tego malowania - i Tobie w 72 wyszedł lepiej niż mnie kiedyś w 48 ===> MÓJ

 

 

Bez przesady, Twój tez jest niezły, zwłaszcza, że jak sam pisałem robiony kawał czasu temu

 

Elegancki... Jak zrobiłeś tą serpentynę na kołpaku śmigła??

 

Akurat to jest kalka z zestawu Revella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.