Skocz do zawartości

[HUMVEE] /Zakończony/ M998 IED, czyli I See You Boy


Tysiuniek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć Peter. Widziałem Twój model, a nawet oglądałem go "ze wszystkich stron". W tym modelu plandeki nie będzie w ogóle, jedynie zasłona pomiędzy kabiną, a częścią ładunkową, a dach? Chyba się tego jeszcze długo nie nauczę...Zostawię, tak jak jest, może go jeszcze po raz kolejny wycieniuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ta zwinięta plandeka jest strasznie płaska (chodzi mi o sam odlew elementu). Jakby jej pogłębić istniejące i dorobić nowe fałdy, to może przy wycieniowaniu rożnymi sposobami coś by z tego było. Albo zrób tak, jak doradza Peter. Ewentualnie powieś kilka kanistrów, jeżeli masz, tak żeby zasłonić niepotrzebny napis "AM General". Model coraz bardziej mi się podoba, dajesz dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz, jak juz wybierzemy się na to piwo, to chyba Cię tam czymś otruję! Juz chyba trzeci raz, dzięki Tobie, będę niszczył i ponownie uzdrawiał swoje dzieło! Przecież popadnę w schizofrenię! Ale chyba jednak tak zrobię...Kurcze, kanistry US posiadam, ale chciałem zostawić dla Dumvee, który prawdopodobnie będzie następny w projekcie. Jak tak dalej pójdzie, będę musiał rozebrać mojego IED, aby zbudować Dumvee, potem rozebrać Dumvee, aby zbudować ...coś tam, a potem od nowa przy następnym modelu ten sam proces , i tak dalej, i tak dalej. I w efekcie zawsze będę posiadał tylko jeden model HUMVEE, ale za to jak wypasiony! A niech to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo.... np z wymianą dachu to się powstrzymywałem i tylko w privach z Kubiszem pisałem....

Wiesz..... jak chcesz mieć namieszane w głowie - to pare pomysłów mogę podrzucić - dzięki wymianie fotek z Kubą to mamy >12000 pliczków

 

A model wyglada coraz ładniej -

Humvee są tak brzydkie że aż piękne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiuniek - z własnego doświadczenia wiem, że kanistry są towarem deficytowym, w 1:35 współczesne USA na wodę trudno dostać, na paliwo jeszcze trudniej. Może jakieś żywice Legenda? Ale nie widziałem osobnego zestawu samych kanistrów, więc swoje zostaw do Dumvee. Tutaj może jakiś plecak albo tablica. Albo popracuj nad tą plandeką. I nie rozwalaj broń Boże modelu A jak już rozwalisz, nie zwalaj na mnie

A model wyglada coraz ładniej -

Humvee są tak brzydkie że aż piękne

Racja, I jedno, i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BaldPuma. Podrzucaj pomysły, podrzucaj...Dla mnie wejście w świat Humvee to coś nowego, właśnie dzięki Kubiszowi. Jest to naprawdę świetny temat modelarski, możliwości (o ile pozwolą wiedza i umiejętności) są wręcz nieograniczone. Mnóstwo typów, wersji, rozwiązań doraźnych, dużo materiałów poglądowych no i to...forum, a właściwie osobne poletko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubisz - pomyślę, mam znowu temat do przemyśleń. Faktycznie, może jakaś tablica ostrzegawcza, może kanistry. Mam troche US kanistrów, ale tylko na paliwo, zobaczymy co da sie z tego zrobić. Kiedyś widziałem na Allegro zestaw takich kanistrów, ale nie pamietam firmy, coś ok. 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, na dzień dzisiejszy sprawy zaszły mniej więcej do tego momentu:

 

IEDwarsztat046.jpg

 

IEDwarsztat040.jpg

 

IEDwarsztat043.jpg

 

IEDwarsztat041.jpg

 

IEDwarsztat047.jpg

 

Mniej, więcej w 70% został wykonany, zobaczymy co dalej...O kanistrach pamiętam, chyba już coś wymyśliłem, ale to już jak Opatrzność pozwoli...Wybaczcie, że "podaję" tyle fotek, ale bardzo zależy mi na Waszej ocenie, jako że jest to dla mnie nowy temat, który...mnie wciągnął. Jestem dopiero na etapie bardzo wczesnego uczenia się tematu Humvee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaraj się rozwiercić trochę bardziej wylot rury wydechowej i pomaluj go od wewnątrz na czarno. To samo tyczy sie lufy granatnika.

Poza tym ślady po wypychaczach: o ile od spodu na ramie nie będą raczej widoczne, to na osłonie granatnika ten wielki ślad mógłbyś zaszpachlować, ewentualnie zalać CA.

Jeśli już urealniamy ten pojazd, to spróbuj jeszcze zrobić obejmy mocujące płyty pancerza do pionowych belek ławek. z zewnątrz są główki śrub/nitów, a od wewnątrz płyta lewituje. Dobrym materiałem będzie tu cienka płytka plastikowa lub kawałek puszki od Coli.

 

Poza tym model wygląda bardzo dobrze.

 

EDIT:

 

Nie wiem czy teraz dasz radę, ale pomaluj jeszcze pedały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Qudłaty. Faktycznie. Muszę gdzieś zobaczyć, jak wyglądały takie obejmy.Na pewno poprawię. Na osłonie granatnika chyba zrobię imitację tzw. nadspawu, czyli łaty spawalniczej. Rurę wydechową też trochę rozwiercę i pomaluję. O lufie granatnika pamiętałem, czeka na rozwiercenie, dlatego nie jest jeszcze pomalowana. O pedałach zapomniałem, na szczęście nie będzie ich widać, drzwi będą lekko uchylone, a w środku prawdopodobnie kierowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 uwagi - 1-sza do producenta zestawu

1. Okropnie gruby ten "komin" - wg fotki "zimowego" oryginału u Kubisza - "kapelusz" do "rury" to ~7:5; a tu rura jest znacznie grubsza - taka jak na niszczycielach z I wś - ale może to złudzenie bo fotki są pod innym kątem - jeśli jest za gruba - obciąłbym kapelusik i dołożył rurkę nawet z papieru

2. "zmetalizuj" fragmenty uchwytów (do otwierania) maski i dodaj jakiego "waszka" bo tak plastikowo wyglądają - pewnie masz to w planach - ale nie zapomnij

 

ps - nie wiem czy nie za gruby ten łańcuch z tyłu, może zastąp go splecioną linką z "uszkami". Linka może być w koszulce - czyli ideał - pojedynczy kabelek z przewodu telefonicznego - zdejmujesz izolację na końcówkach, robisz oczka i finisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki BaldPuma.

1. Rura - zamontowałem taką, jaka była w zestawie.Może faktycznie jest trochę za gruba, ale tu już nic nie będę zmieniał.

2. Uchwyty - pamiętam. Spinacze pomaluję na czarno, dodam waszka.

3. Łańcuch - widziałem gdzieś fotkę IED, właśnie z takim, mniej więcej, łańcuchem, tak powieszonym. Z kabelkiem telefonicznym- niezły pomysł.

 

PS. Dosyć długo szukałem takiego łańcuszka, w końcu zauważyłem, że coś takiego wystaje z takiego ozdobnego pudełeczka, w sypialni. Więc odciąłem kawałeczek, do własnego użytku. Niestety, okazało się, że stanowi część całości, jakim był jakiś tam łańcuszek mojej małżonki. Małżonka, w dość brutalny sposób naruszyła moją nietykalność cielesną, wstrząsnęła ducha, podała w wątpliwość moją osobowość, podważyła prowadzenie się, oraz pogwałciła wszelkie niezbywalne prawa człowieka.I łańcuszek skonfiskowała. Okazało się, że w dodatku był srebrny. Ale, stosując fortel, zdobyłem go ponownie, pomalowałem i zamontowałem. I jest...na razie. Dlatego model stoi na półce-tyłem. Tak na wszelki wypadek. Wybacz, ten przydługi tekst, ale chciałbym, abyś zrozumiał, ile on dla mnie znaczy. Zwłaszcza teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba ostatnie zdjęcia wydają mi się dziwnie znajome.

A tak na serio, to na drugim faktycznie obejm nie ma, natomiast na pierwszym są zakładki które są nasunięta na górna belkę ławki. Ja natomiast widziałem gdzieś tu w projekcie zdjęcie, na którym płyty były obejmami (wygięty płaskownik w kształt: _/\_ ) do słupka ławki.

Tysiuniek, jak widzisz masz różne wersje do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabieram przekonania, po obejrzeniu fotek, że w modelu Academy, w tej wersji, powinny jednak być takie obejmy, jakie sa na ostatnim zdjęciu - przynajmniej na to wskazuje rozstaw imitacji śrub zewnetrznych na elementach opancerzenia. Inny rodzaj mocowania nie bardzo pasuje. Przynajmniej tak mnie się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.