Skocz do zawartości

1957 Chrysler 300C Custom - AMT/ERTL


lajdak83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Będziesz musiał poświecić trochę czasu na model ,z wiadomych względów -nadlewki i innego typu niespodzianki od firmy Amt-Erlt Ale wieże że dasz radę i model wyjdzie konkretny

 

Oczywiście powodzonka przy budowie

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Teraz pytanie. Chciałem przymierzyć pokrywę cylindrów która jest z chromowana. Gdy odciąłem z ramki, wyrównałem niestety na tym miejscu pozostał plastik bez chromu. Jak to naprawiacie?? Czy wymaga to malowanie całej części czy może mała korekta pędzlem????

 

P9297057.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce pomalować podkładem silnik. Czy silnik powinien być błyszczący czy matowy to zależy jakiego podkładu użyję.

 

PA017058.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

 

 

Malowanie silnika coś w tym stylu pewnie będzie srebrny(myślałem o Gun Metal, ale chyba nie będzie pasował) to nie jest dokładnie ten sam silnikl, ale podobny. Jeszcze co do malowania skrzyni biegów, też w tym samym kolorze czy na jakiś inny np. czarny??? Na zdjęciach które mam skrzynia jest srebrna.

 

P9297044.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób kolorki jakie Tobie się spodobały, a co do podkładu to on zawsze jest matowy i nie ma nic do późniejszych warstw. Ponieważ farba kolejna czyli baza może być matowa, bądź błyszcząca, ale na to też mozesz położyć bezbarwny matowy/błyszczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako, że rury są stalowe, to jakiś srebrny w odcieniu stali by się nadał Jak będziesz bardziej zaawansowany w modelarstwie, to zaczniesz udziwniać Na razie jakiś srebrny kolorek weź i malnij te wydechy

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Kasta jak i większość części dostała już podkład. Jest na niej pare paprochów, ale to się przetrze papierem wodnym będzie ok.

 

PA117085.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Rama.

 

PA117088.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Silnik dostał kolor.

 

PA117092.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Na zdjęciu poniżej są widoczne jakieś nadlewki od uszczelki szyby. Czy ma to zostać, czy mam to odciąć bo już sam nie wiem. Ta nadlewka jest tylko na dolnej uszczelce na górnej już tego nie ma.

Co do rur to mogą być w kolorze silnika???[/b]

 

PA117096.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Chciałem się zająć na dniach malowaniem kasty. Co to jest klar, clear bądź jakoś inaczej, do czego służy gdzie to kupić, kiedy nakładać? Kolor kasty będzie czerwony. Nałożyć go na tą warstwę podkładu już czy może coś trzeba zrobić przed tym??? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klar to jest lakier bezbarwny malujesz nim juz po pomalowaniu lakierem bazowym najprosciej zwanym baza. Na pytanie gdzie kupic to musisz powiedziec jakiego bedziesz chcial urzyc czy w sprayu czy do aero modelarskiego klaru czy moze tez samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne Sido Sodo to jest dobre, ale na samoloty i czołgi, a nie na cywile Jeżeli chcesz malować farbami modelarskimi to zaopatrz się w bezbarwny lakier z Gunze albo z Tamiya. Jeżeli chcesz malować samochodowym, to albo spray'e albo dwuskładnikowy do samochodów (kupisz w sklepach z farbami dla lakierników).

Kolego poświęć troszkę czasu i przeczytaj kilka wątków warsztatowych to znajdziesz tam odpowiedzi na wiele z Twoich pytań

 

 

 

Pozdrawiam

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam na forum każdy wątek cywili, ale nie zawsze jest wszystko wyjaśnione jak się spotykasz z tematem pierwszy raz. Czasami ciężko szukać w wątku który ma 30 stron co mnie interesuje, więc pytam. Dlatego utworzyłem ten temat w którym zaznaczyłem na początku, że będę potrzebował pomocy.Wielkie dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się Pytaj pytaj - pomożemy Zgadzam się z tym, że lepiej się zapytać i zrobić dobrze, a nie 3 zepsuć i potem się dopiero pytać Po prostu sugeruję, że dobrze jest poczytać sobie pomiędzy sesjami z modelem kilka stron warsztatu. Najlepiej od jakiegoś doświadczonego modelarza

 

KLIK , KLIK , KLIK , KLIK , KLIK

(Kilka wątków z pierwszej strony warsztatu - brałem "za krajem" )

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie dostało pierwszą warstwę koloru, ale trochę za bardzo się świeci(na fotkach z remontu tego autka podwozie się świeciło ale nie aż tak) więc chyba następną prysnę czarnym matem.

 

PA167112.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Siedzenia dostały już dwie warstwy koloru. Trzeba będzie psiknąć jeszcze na inny kolorek głośniki. Czy dajecie lakier bezbarwny matowy na elementy w środku samochodu????

 

PA167117.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dajecie lakier bezbarwny matowy na elementy w środku samochodu????

 

Nie ma sensu dawać matowego lakieru bezbarwnego na matowe elementy. Jeżeli zastosujesz jakieś farby satynowe albo błyszczące to na koniec bezbarwnym matem możesz ujednolicić matowość wszystkich elementów

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama i podwozie dostało z matu zdecydowanie lepiej to wygląda.

 

PA187128.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Środek kasty dostał kolorek.

 

PA187129.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Robię maskowanie drzwi tutaj na fotce nie jest jeszcze skończone. Będzie malowane na chrom metalizerem. Co się z tym wiąże będę musiał psiknąć czarnym błyszczącym i na to chrom. Czy po psiknięciu czarnym zdjąć to maskowanie i jak wyschnie na zero założyć nowe maskowanie. Czy na jednym zrobić dwa kolory??

 

 

PA187124.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Pomalowałem rury chromem bo chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądało, gdyż mam sporo części do chromowania które wcześniej wyczyścił kret z tego zabawkowego sreberka. Na rurach jedna warstwa chromu. Widać tam małe niedociągnięcia w postaci małych kropek. Czy jest to wina tylko jeden warstwy chromu czy może miernych umiejętności malującego. Mam pastę polerską Tamiya Compound Fine planuję wypolerować rury. Dobry to pomysł?? Później można psiknąć jeszcze bezbarwnym błyszczącym???

 

PA187121.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka to farba, producent oznaczenie itp? Ogólnie takich farb się nie poleruje pastami. Możesz je troszkę przetrzeć szmatką wtedy nada to lepszego połysku. Maskowanie pozostaw na 2 warstwy farby ale uważaj później przy odklejaniu, a podwozie wygląda znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.