Skocz do zawartości

1957 Chrysler 300C Custom - AMT/ERTL


lajdak83

Rekomendowane odpowiedzi

Zostaw Alclad'a w spokoju. Tych farb się nie powinno pokrywać bezbarwnym. Po położeniu chromu dobrze jest go przetrzeć miękką szmatką delikatnie... zbierzesz z niego wtedy tzw. "odkurz" czyli wyschnięte drobinki farby, które siadły na powierzchnię i się nie związały. Nie uszkodzisz tym farby, a farba zacznie się ładnie błyszczeć

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. Się porobiło trochę. Moje maskowanie nie wytrzymało naporu farby. Jakie mam teraz możliwości??? Wrzucić do kreta czy do czegoś innego?? Czy pędzel przy krawędziach, a reszta gdzie się da to maskowanie i aerograf. Może jakieś wskazówki jak uniknąć takich błędów na przyszłość. Wydaje mi się że za dużo psikałem na jeden raz trzeba było podzielić to na dwa lub trzy razy i było by ok.

 

PA267180.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przed lepieniem taśmy w takie zakamarki trzeba dokładnie odtłuścić elementy które będą lakierowane i przestrzeń wkoło nich.

 

Po drugie na wszystko co masz zamaskowane psikaj cienkimi warstwami i bazę wypylaj, a nie wylewaj. Jak bazę wylejesz, to na 99% będziesz miał wyraźną krawędź lub farba wleje Ci się pod taśmę. Także podstawa to delikatne warstwy w dość krótkim odstępie czasowym.

 

 

Teraz możesz to śmiało poprawić pędzlem dość rozcieńczoną farbą lub zakleić to srebrne taśmą i psiknąć delikatnie tak, żeby to choćby zamaskować.

 

W ogóle to ja bym się zastanowił, czy nie lepiej byłoby właśnie te srebrne elementy najpierw pomalować, a potem resztę boczków.

 

 

A jeśli chcesz zdjąć farbę i polakierować od nowa, to kret lub DOT-3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypylenie polega na tym, że psikasz farbą z trochę dalszej odległości, tak aby pokrywać element materiałem, aby ten po chwili robił się suchy.

Czyli kładziesz cieniutką warstwę tak, żeby się farba nie świeciła. No i wypyla się właśnie bazę.

 

Wylewa się natomiast podkłady wypełniające i lakiery bezbarwne (ale pamiętaj, że przy tych warstwy kładziemy co raz grubsze- najpierw cieniutka, żeby lakier/podkład związał, potem grubsza i na koniec już wylewasz tak na granicy zacieków).

Polega to na tym, aby położyć mokrą warstwę materiału, czyli ma się świeć przez dłuższą chwilę dopóki nie wyparuje rozpuszczalnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamaskowałem srebrne elementy i psiknąłem resztę. Przetarłem filcem i wyszło chyba ok.

 

PB037224.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

Zabrałem się za malowanie kasty. Na razie tylko dach w białym kolorze. Powyskakiwały białe kropki, ale przetarłem papierem wodnym i polerka. Jest chyba ok ,ale jak powiecie że coś nie tak to będę stał się to poprawić. Zaraz zabieram się za maskowanie dachu i pomaluje resztę kasty na czerwono. Nie wiem czy będzie coś widać na tej fotce próbowałem różnych kombinacji w aparacie ta chyba najlepsza.

 

 

PB037222.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz boczki wyglądają super

 

Dach zdaje się być ładnie polakierowany, ale czemu dawałeś od razu bezbarwny? No chyba, że w ogóle nie dawałeś? Bo łatwiej jest lakierować najpierw jedno bazą, potem drugie bazą, a na koniec całość prysnąć klarem. Teraz może Ci wyjść lekki kant tam, gdzie będziesz oklejał dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem jeszcze bezbarwnego. A pro po clearu. Byłem w sklepie i sprzedawca powiedział mi że ten który mają w słoiczku clear humbrola się nie nadaje bo to jest werniks. Podobno ma być jakiś inny za dwa dni więc czekam. Na humbrola bezbarwny z motipa by nie był????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć... Musiałbyś zrobić próbę na jakimś plastiku, zakrętce od butelki choćby, żeby nie mieć później zonka.

 

Ale ogólnie jak robisz humbrolem, to warto i klar położyć humbrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci nie radził na bazę Humbrola dawać clear Motipa i odwrotnie ... Motip to akryl, Humbrol jest farbą olejną... Momentalnie Ci wejdą w reakcję i się zważą. Wiem, bo kiedyś to testowałem .

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam bezbarwnego Deco Color no i jest git, ale ostatnio wziąłem lakier Śnieżki biały akryl psiknąłem na jakiś plastik po równych 24h, na niego ten bezbarwny no i się zaczął cyrk pana pajęczaka Najlepiej użyj Clear od Tamiyi, chociaż jest drogi, ale na 2, 3 modele starczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym zrobić jakieś kable pod maską. Czy ten drucik na fotce poniżej będzie w sam raz czy nie??? Jak nie to co wzamian????

 

01.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

 

 

Kable miały by iść pewnie jak przy tym silniku. Chyba, że ktoś ma jakieś zastrzeżenia, pomysły.

 

street-hemi.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody wysokiego napięcia mają około 7 - 8 mm średnicy, podziel to przez 25 i będziesz wiedział jakie druciki są ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.