Skocz do zawartości

kv-1 1:35 trumpeter


nibur92

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką techniką :>

A no taką, położyłem pędzlem białą farbę tu gdzie ma być kamo (tak żeby były mazy i farba niestarannie położona) i potem pomalowałem na kolor bazowy wszystkie miejsca w których zrobiły się wytarcia i przebarwienia a na koniec suchy pędzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja z tym napisem, ale były napisy nakładane na zimowe malowanie można go zrobić teraz, a po lekkim tuningu będzie wyglądać na stary...

Ps. nie przesadziłem z tą rdzą? bo ona jest robiona plakatówkami więc nei będzie dużych problemów z jej likwidacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dorobiłem uchwyty do włazów...

 

I chyba niepotrzebnie, bo z tego co się orientuję KW takowych nie posiadał. Od środka było pokrętło typu "okrętowego" do blokowania włazu, z zewnątrz były gładkie.

 

Nie widzę dokładnie bo głębia ostrości na zdjęciach jest znikoma, ale to coś na płycie silnikowej (za wieżą) to chyba nie peryskop??? Bo jeśli tak, to dość ciekawa koncepcja jest.

 

Zimowe kamo jest fajne. Co do rdzy to chyba jest zbyt nachalna. Zrobiłbym ją ciut lżejszą i raczej w miejscach narażonych na otarcia - na błotnikach tam gdzie przeciągane były liny, na przedniej płycie, tam gdzie łazili załoganci, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ostatnio nie mam mam czasu na dłubanie, niestety szkoła

bo z tego co się orientuję KW takowych nie posiadał

to chyba będę musiał je zlikwidować...

to chyba nie peryskop???

to chyba peryskop

Zimowe kamo jest fajne. Co do rdzy to chyba jest zbyt nachalna.

dzięki, nie rozumiem zbytnio o co ci chodzi z tą rdzą:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz radę wywalić te uchwyty i peryskop bez demolowania całej dotychczasowej pracy to to zrób. Jeśli nie - to trudno, niech zostaną, szkoda byłoby psuć ogólnie niezły efekt. Natomiast na przyszłość bazuj na literaturze i zdjęciach - choćby z netu, a nie na wyczuciu Szczególnie z tym peryskopem pojechałeś po bandzie, czemu niby miałby on tam służyć?

 

Jeśli o rdzę idzie to spójrz na swoje fotki od przodu - wyraźnie widać jak i gdzie przykładałeś pędzel. W rzeczywistości zacieki z rdzy są dużo delikatniejsze i bardziej zróżnicowane. Przyjrzyj się np jakiejś wywrotce lub koparce, bo na tym sprzęcie najłatwiej o zadrapania i obicia. Zawsze znajdziesz ognisko rdzy o zdecydowanym kolorze (większa rysa, ślad po uderzeniu, odbicie farby) i idące od niego rdzawe zacieki, tym słabsze im dalej od źródła. U Ciebie są po prostu namalowane wielkie plamy, bez zróżnicowania. Jeśli to plakatówka, to spróbuj ściągnąć nadmiar farby czystym, namoczonym w wodzie pędzlem. Efekt powinien być znacznie lepszy.

 

Ogólnie do tego typu zabaw lepiej nadają się oleje dla artystów i pigmenty. Może warto by było spróbować z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdza w większości usunięta, uchwyty też usunąłem (zostawiłem tylko ten na wieży) no i peryskop uciąłem i spiłowałem wyszło coś takiego

e94d5755c7773f95m.jpgceeb12e1a9b608f4m.jpg

0a1e51de831b9869m.jpg

i myślę nad tym napisem na wieży

 

Ogólnie do tego typu zabaw lepiej nadają się oleje dla artystów i pigmenty. Może warto by było spróbować z nimi?

może i warto ale najpierw bym musiał się w to zaopatrzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie wkleiłes tych malutkich uchwytów

tak jak wcześniej pisałem model po kretowaniu a kleiłem go jak nie miałem żadnego pojęcia (co świadczył przyklejony wizjer na płycie silnikowej) i niestety nie posiadam żadnych części do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem gąski, byłem przekonany że bezproblemowo je założę po zamontowaniu błotników a tu jednak surprise, musiałem je odrywać (chociaż tyle że się nie uszkodziły) i z tego powodu strasznie się w*$!%^m. Zamontowałem gąski i przykleiłem błotniki z powrotem.

Na początku miało nie być śniegu tylko duży mróz ale jak zobaczyłem jak pięknie się prezentuje te gumowe "FRIULE" to stwierdziłem że najlepszy będzie śnieg żeby zamaskować gumowce.

a oto gumowce

2059cda54362fdf2m.jpg

tutaj soda ale jeszcze mokra, gąsiennice z zewnątrz zostaną tak jak są ale wewnętrzna strona, koła i podwozie do roboty.

62ecaeed06c7d6a6m.jpg480023165d80e8cam.jpg

a946c7fb29eac4fbm.jpg47c860a315311a56m.jpg

bfcb81309cc6b830m.jpg16945810c93e14a2m.jpg

1cd272356d7e917em.jpg92bf1ff2661c5122m.jpg

d2ca4e296d21df60m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa, tez robie tego KV wlasnie i mniej wiecej przed chwila zorientowalem sie ze bede mial ten sam problem z zalozeniem tracków >: widze ze u Ciebie na gaskach ostra zima, fajnie tylko niech to troche podeschnie bo narazie przód wyglada jak zaglutowany ale jak mniemam pozniej bedzie cacy, ladnie sie toto prezentuje na tych fotkach, mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.