Skocz do zawartości

[in-box] Italeri FA 1/72 - Sherman III i M3 75mm GMC


El Commendante

Rekomendowane odpowiedzi

Przechadzając się po internecie zauważyłem takowe modele:

- Sherman III M4A2

- M3 GMC 75mm

 

Oba zawierają, co ciekawe, kalki. Wcześniejsze wydania chyba ich nie miały. Co mnie zaintrygowało, to fakt ż

Wg "ekspertów" shermany te wyglądają na skopiowane Dragony, co raczej dobrze wróży dokładności.

 

galeria pod tym linkiem, razem z inboxem:

http://photosbymay.fotopic.net/c1767784.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg "ekspertów" shermany te wyglądają na skopiowane Dragony, co raczej dobrze wróży dokładności.

 

Hmmm, obejrzałeś te fotki z linka? Coś mi się wydaje, że nie....

Według mnie ten sherman nadaje się co najwyżej na testera modelarskich sztuczek i kruczków w zaciszu warsztatu. Na pewno nie na "normalny" model....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to FA, ale taki IS2 na przykład był chyba odrobinę bardziej przemyślany (poza podwoziem cała reszta była nienajgorsza). Reggi kiedyś całkiem ładną scenkę z nich wykrzesał...

 

Wracając do sedna, nie chodziło mi o to co można z nich zrobić, tylko o nakład pracy i środków. Na dobra sprawę trzeba by było kadłub ogolić do zera i wszystko robić od podstaw. Po co się tak męczyć jak można kupić lepszy model.

 

Oczywiście można w nich postawić tylko na malowanie (to miałem mniej więcej na myśli mówiąc o treningu) lub traktować jak zabawkę. Dla mnie "model" to model, powinien w miarę możliwości przypominać oryginał.

 

Całe moje wypociny odnoszą się do pierwszego postu w którym kolega sugerował "dokładność" tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odesłać do źródła tego stwierdzenia (i tak doszło do mnie bardzo ale to bardzo pośrednio):

http://www.network54.com/Forum/47210/message/1255507541/Copy+of+Dragon+Sherman+III+in+many+respects

 

"As I said in a earlier post, I have them and really are a simplified copy of Dragon Sherman III in many respects. Indeed, the lower hull is almost a clone of Dragon piece, and the upper hull has many of the detail seen in Dragon piece, as the tools, blowers... really is better in the engine grille, as has the corrected style seen in the latter M4A2 releases! Sadly, the crew protusions are a bit thicker, not matching the early style so good captured in Dragon hull. The turret is really nice, despite the shut hatch, and has the goal of drilled gun barrel. Tranny cover is nice, but lack the bolts in the ribs. But, in exchange, the lower rear hull has nice exhausts, beating Hät".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co mistrzowie potrafią wyczarować z takich szybkich modeli, zwłaszcza z o wiele gorszych HaT-ów ;) Zresztą to są głównie z myślą o bitewniakach Alzo Zero stworzone modele.

 

Dawno już nie widziałem jakiś ciekawych malowań takich ulepków, można prosić o podesłanie jakiś linków? Byłbym wdzięczny, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.