Skocz do zawartości

HMS Hood 1941 1/700 Trumpeter


Mrqs

Rekomendowane odpowiedzi

pret ramkowy obracamy (trzymajac oba jego konce) nad plomieniem

jest jeszcze mała modyfikacja tej metody (korzystam z obu sposobów), trzymamy pręcik za jeden koniec nie poziomo a nachylony pod kątem, po ogrzaniu i zmięknięciu plastiku pod własnym ciężarem drugi koniec się zegnie to znaczy, że pastik już się dobrze ogrzał, wtedy lekko obraca się pręcik by nagrzała się równomierniej i ciągniemy

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej! Jak tam z postępami? Może jakieś fotki?

Sam zachęcony relacją zamówiłem Hooda Trumpetera, ale z zestawem Voyager Model (dedykowany co prawda dla Tamiyi), bo mieli akurat taniej w Luckymodel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

Ze swego doświadczenia dodam że po zakończeniu rozciągania (nie puszczając rozciągniętego elementu ale trzymając go lekko naprężonym) należy schłodzić ten element w zimnej wodzie (we wcześniej przygotowanej wannie z małą ilością wody lub pod kranem) co zapobiegnie póżniejszym skurczom i skrzywieniom rozciągniętego elementu w czasie stygnięcia .

 

Dobierając odpowidnie tempo rozciągania możemy dowolnie regulować grubość powstającego elementu.

Rozciągamy wolno - otrzymamy element grubszy . Rozciągamy szybko - otrzymamy element cienki. Czując w rękach zwiększający się opór rozciąganego elementu nie rozciągamy go dalej na siłę bo łatwo zerwiemy element i pracę zaczynamy od nowa. Pamiętać należy o schłodzeniu cały czas lekko naprężonego elementu co zapewni nam jego prostość .

 

Trochę ćwiczeń i łatwo to opanujemy.

Powodzenia "w rozciąganiu"

Pozdrawiam - andreya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po dluuugiej przerwie - po polowie zawinionej i niezawinionej przeze mnie.

Od niedawna powrocilem do modelu ale mam same klopoty.

Bardzo dokladnie obejrzalem sobie zestaw blaszek oraz instrukcje ich uzycia.

Pomijam juz niejednoznaczne (dla mnie) rysunki, ale co gorsza okolo 50%

elementow na blaszkach w ogole jest pominiete w instrukcji. Pewnie producent zalozyl, ze jego blaszek bedzie uzywal powazny modelarz a nie akurat ja

Zdjec poki co nie zamieszczam, bo niewiele sie zmienilo - zdazylem zepsuc poki co niewiele, bo i niewiele robilem - dokleilem waly srub, ster i to wszystko.

Na razie szukam kontaktu w z modelarzem , ktory poswiecilby troche czasu i uswiadomil mnie co do czego, bo inaczej to szkoda modelu

 

Starosc nie radosc

A tym bardziej musze to jakos przejsc, bo w poczekalni mam Nagato z jeszcze wiekszym zestawem blach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.