Skocz do zawartości

CH-53C 1:72 Italerii - model treningowy


Epheli

Rekomendowane odpowiedzi

Sikorsky CH-53C – ciężki śmigłowiec transportowy. Swoimi wymiarami i przeznaczeniem przypomina CH-47 Chinook. Jest on w stanie przenosić np. haubice M198 lub samochody Humvee. Często bywa określany mianem "latającego dźwigu". Stosuje się go również do akcji ratunkowych i desantowych. Posiada rampę załadunkową, dzięki której na jego pokładzie można umieścić np. samochód terenowy M151.

 

Model został wykonany w oparciu o zestaw Italerii "Super Jolly Green Giant", model zrobiony w celu testowania różnych technik modelarskich, inspiracją był podobny helikopter CH-53C używany do operacji specjalnych. Oznaczenia to fantazja, ale Italerka dała ubogie kalki do tego modelu. Dla mnie bardzo owocna wprawka do następnych modeli, opracowałem przy okazji tego helikoptera przyrząd do wyginania łopat . Zdecydowanie lepiej poszło mi maskowanie przedniej szyby, okienka prawie, jedno porażka.

 

Kilka razy mało się nie poddałem, komory silników to była straszliwa walka, ale skoro się powiedziało a trzeba powiedzieć B

 

ggw62.jpg

 

ggw59.jpg

 

ggw58.jpg

 

ggw57.jpg

 

ggw20.jpg

 

ggw16.jpg

 

ggw10.jpg

 

ggw2.jpg

 

ggw1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ten modelik wyszedł Ci znacznie lepiej. Heli iście królewski.

Ładnie czysto sklejony. Mam tylko taki pomysł abyś kalki przykrywał wiekszą ilością farby bezbarwnej i zmiekczał kalki wtedy praktycznie nie widać przejscia model-kalka.

Całościowo za model gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takiego kawału plastiku co jakoś przypomina model w wypraskach...

 

...sam model w budowie jest koszmarny, Dużo pracy wymagane...

 

sądzę że trochę przesadziłeś... fakt, zestaw może nie jest idealny, ma swoje minusy, ale skleja się przyjemnie i ogólną ocenę trzeba mu wystawić pozytywną.

 

co do pokazanego tutaj modelu - wygląda bardzo ładnie i robi wrażnie, tak trzymać drobne niedociągnięcia zawsze można znaleźć, ale efekt całościowy jest jak najbardziej na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zbyt mocno potraktowałem model, niemniej sporo pracy trzeba włożyć w niego. Pasowanie przedniej osłony kabiny pilotów, łączenie połówek kadłuba to istna droga przez mękę. Dużo szpachli trzeba. Wydechy silników a także wloty powietrza także są dalekie od doskonałych.

Nic to, ważne, że MOŻNA zrobić fajny, efektowny model. A można, jak widać na zdjęciach powyżej:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.