Skocz do zawartości

AT-ST Walker - AMT - 1:54


Piotrek W.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomimo swoich wad i prostoty to jest swietny model do przerobek i walorki.

Zgadzam w 100%. Niewielkim kosztem można go rzeczywiście fajnie zwaloryzować i będzie z niego AT-ST jak się patrzy .

Miło, że ktoś coś napisze w moim warsztacie i nie muszę pisać posta pod swoim postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu, kiedy jescze dinozaury chodziły po ziemi - skleiłem coś takiego z kartonu. Pobrany z netu i druknięty na plujce. Sorki za wcinkę ale podoba mi się Twój model i obserwuję temat już dość długo. A nie mogłem się powstrzymać...

4343.jpg

 

4344.jpg

 

4347.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu, kiedy jescze dinozaury chodziły po ziemi - skleiłem coś takiego z kartonu. Pobrany z netu i druknięty na plujce.

Pełen szacunek za zrobienie kurczaka z papieru. Jak dla mnie modelowanie czegoś z papieru to zdecydowanie wyższy poziom wtajemniczenia. Może jakaś galeria ze zdjęciami w lepszej rozdzielczości, bo model wygląda bardzo zachęcająco.

Sorki za wcinkę ale podoba mi się Twój model i obserwuję temat już dość długo. A nie mogłem się powstrzymać...

Nie ma za co przepraszać zawsze to jakiś przerywnik w warsztacie dający trochę akcji a nie tylko "przykleiłem to, zaszpachlowałem tamto" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

czas na kolejną aktualizację wątku. Postępy nieznaczne ale… nie od razu AT-ST zbudowano. Zamknąłem kabinę (wklejony właz) i właściwie jej bryła jest gotowa do malowania. Pozostało zrobić tylko poręcz wokół włazu.

AT-ST_27.jpg

 

Skleiłem i poszpachlowałem również część mieszczącą silnik i żyroskop.

AT-ST_28.jpg

 

Po przeglądnięciu zdjęć referencyjnych postanowiłem dokonać kolejnej modyfikacji (niestety postanowienia żeby już nic nie przerabiać poszły w diabły). Na zdjęciach widać, że AMT skopało część mieszczącą żyroskop i trzeba ją poprzycinać. Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem miejsce przeróbki, jednocześnie będę dorabiał rury od odkurzaczy.

AT-ST_36.jpg

 

Podczas poprzedniego projektu proponowano zamiast samoróbek, wykorzystać na rury struny od gitary. Tak też zapewne zrobię przy klejeniutego kurczaka. Zakupiłem już zestaw strun i najgrubsza o średnicy około 1,5 mm posłuży do wykonania wspomnianych rur. Poniżej zamieszczam regulaminowy inbox

AT-ST_37.jpg AT-ST_34.jpg

 

Rozpocząłem również prace nad udkami kurczaka. Odciąłem plastikowe części. Ich miejsce zajmą, wycięte z miedzianej blaszki części.

AT-ST_35.jpg

AT-ST_32.jpg

 

No i na koniec dwa zdjęcia złożonych „na sucho” kabiny i części silnikowej

AT-ST_30.jpg

AT-ST_31.jpg

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie czuję się jak w fabryce Imperium

...bo Imperialne maszyny coś w sobie mają a te rebelianckie konstrukcje są takie sztampowe .

 

Dlatego tez nigdy nie skleilem Rebelianckiej maszyny, bardzo fajny warsztat, jak juz wczesniej wspomnialem fajnie sie oglada twoje relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

ostatni wpis był dwa tygodnie temu ale w międzyczasie udało mi się trochę podłubać przy modelu. Właściwie to „trochę” to nawet całkiem sporo. Wg mnie na dzień dzisiejszy zakończyłem etap "sklejanie" i czas przejść do etapu "malowanie". No ale po kolei. Dodałem „rury” wykonane ze strun:

AT-ST_38.jpg AT-ST_39.jpg AT-ST_40.jpg

 

Zakończyłem również pracę przy działkach laserowych, które zrobiłem z igieł lekarskich:

AT-ST_41.jpg

 

Zmieniłem również zdanie co nóg kurczaka i postanowiłem nie bawić się w sztukowanie z blaszek ale wykonać przeciwwagi i ich mocowanie od podstaw. Odciąłem plastikowe śruby i w ich miejsce zrobiłem, z kawałków igły, rurki plastikowej, szpachlówki i blaszki miedzianej część, która wg mnie bardziej przypomina oryginał:

AT-ST_42.jpg

AT-ST_43.jpg AT-ST_44.jpg

 

Kolejnym etapem był montaż wszystkich szpargałów (działek, granatnika, sensorów itp.) na wieży. Z drutu wykonałem poręcz wokół włazu. Dołożyłem również od spodu wieży przewody wykonane z drutu. Do działek laserowych dokleiłem, chyba żyroskop (ale któż to może wiedzieć co to tak naprawdę jest) wykonany ze sklejonych i oszlifowanych trzech fragmentów grubszej płytki plastikowej:

AT-ST_45.jpg AT-ST_46.jpg AT-ST_47.jpg

AT-ST_48.jpg AT-ST_64.jpg

 

Ponieważ przy wieży nie było już co robić poskładałem w całość kadłub i nogi kurczaka:

AT-ST_49.jpg AT-ST_50.jpg

 

Dzięki temu można zobaczyć jak wygląda AT-ST zmontowany w całość:

AT-ST_51.jpg AT-ST_52.jpg

AT-ST_53.jpg AT-ST_54.jpg

AT-ST_56.jpg AT-ST_57.jpg

AT-ST_58.jpg

 

Teraz pozostało jeszcze przyklejenie wieży w pozycji docelowej ale to już na sam koniec, po malowaniu. Wieża będzie malowana osobno a nogi osobno.

No i na koniec tego dużego updejtu, trzy zdjęcia z figurantem, który nawet mieści się w skali:

AT-ST_60.jpg AT-ST_62.jpg

AT-ST_63.jpg

 

Tyle na dziś. Teraz czas na podkład a potem malowanie. Cały czas mam nadzieję, że wyrobię się przed końcem konkursu .

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wkładasz w to masę pracy Kurczak już teraz prezentuje się rewelacyjnie...chciałbym by mój polski mech 1939 prezentował się choćby w połowie tak dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyka gatunku, swietnie i bardzo estetycznie wykonany kurczak.

Jedno pytanie. Zamierzasz tak zostawic nogi?, bo ile dobrze pamietam podczas chodzenia, zawsze jedna byla w powietrzu i troche skrzywiona do srodka zeby lapac balans, a jak stal to mial nogi kolo siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komentarze.

Adam, nogi zostają w tej pozycji. Pierwszy pomysł po wyciągnięciu z pudełka był zrobić maszynę w ruchu. A potem przyszła proza życia i ciągłe modyfikacje i poprawki. Zmęczył mnie ten kurczak w sposób okrutny. Jak przyjrzałem się co musiałbym pociąć i pozmieniać to odeszła mnie ochota na jakiekolwiek modyfikacje z tymi nogami i udkami. Obawiam się, że mógłbym go w konkursie nie skończyć. Przeglądnąłem ROTJ (niektóre sceny nawet poklatkowo ) i jest parę momentów, w których AT jest w pozycji jaką ma model. Wiem, że model wygląda może mało atrakcyjnie i statycznie, ale to jest hobby i ma dostarczyć frajdy a nie umęczenia .

 

Kurcze wkładasz w to masę pracy

Widzisz to jest tak. Wyciągasz model z pudełka, cieszysz się ale będzie fajny, jedna z Twoich ulubionych maszyn. A potem patrzysz na zdjęcia i widzisz: płyta pancerna niby jest ale tak naprawdę to lepiej zrobić nową i tak to się toczy. Od jednego elementu do drugiego . Ale kiedyś trzeba powiedzieć "dosyć" i teraz to mówię . Koniec z przeróbkami w kurczaku.

 

SniggerS Też czekam na malowanie

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to jest tak. Wyciągasz model z pudełka, cieszysz się ale będzie fajny, jedna z Twoich ulubionych maszyn. A potem patrzysz na zdjęcia i widzisz: płyta pancerna niby jest ale tak naprawdę to lepiej zrobić nową i tak to się toczy. Od jednego elementu do drugiego . Ale kiedyś trzeba powiedzieć "dosyć" i teraz to mówię . Koniec z przeróbkami w kurczaku.

 

Święte słowa...co za dużo to nawet świnia nie zje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czadzik ;)

Sporo pracy włożyłeś w tego kurczaka.

Do pełni szczęścia brakowałoby mi otwartych okienek. Kit, że w środku nic nie ma. Wyglądałby jeszcze bardziej realistycznie. Przez to może i ja wezmę się za swojego kiedyś, w którym co jak co, ale mam już otwarte okienka ;)

Czekam z niecierpliwością na malowanie i trzymam kciuki za zmieszczenie się w czasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

czas na małą aktualizację wątku. Z jednej strony zrobiłem niewiele. Spędziłem nad modelem łącznie może godzinę. Kurczak dostał szary podkład Tamiyi apotem całość pomalowałem szarą farbą Gunze (H 338).

Na teraz kabina wygląda tak:

AT-ST_65.jpg

AT-ST_66.jpg

 

Udka kurczaka:

AT-ST_67.jpg

AT-ST_68.jpg

AT-ST_69.jpg

 

No i znów zdjęcia złożonej na sucho całości. Nie mogłem się powstrzymać

AT-ST_70.jpg

AT-ST_72.jpg

AT-ST_73.jpg

 

Z tyłu widac jeszcze dwa miejsca do szpachlowania ale całość mi się podoba. Kolejny etap to brudzenie. Mam nadzieję, że wyjdzie jakoś bo to pierwsze w życiu

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że bardzo daleko mi z tym malowaniem do kolegów z pancerki czy samolotów. To mój trzeci model malowany aerografem i boję się, że coś mi pójdzie nie tak z cieniowaniem. Na razie moim celem w ST było czysto położyć farbę i sensownie go ubrudzić. Chociaż nie mówię, że nie spróbuję pocieniować płaskich powierzchni, bo o to chyba chodzi. W końcu do kwietnia zostało jeszcze trochę jeśli się nie uda to zawsze pozostanie opcja „kret”.

jachud nie przewiduję w pobliżu kurczaka żadnych rebeliantów na przyszłej podstawce więc nie powinno być problemu z rosołem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że bardzo daleko mi z tym malowaniem do kolegów z pancerki czy samolotów. To mój trzeci model malowany aerografem i boję się, że coś mi pójdzie nie tak z cieniowaniem. Na razie moim celem w ST było czysto położyć farbę i sensownie go ubrudzić. Chociaż nie mówię, że nie spróbuję pocieniować płaskich powierzchni, bo o to chyba chodzi. W końcu do kwietnia zostało jeszcze trochę jeśli się nie uda to zawsze pozostanie opcja „kret”.

jachud nie przewiduję w pobliżu kurczaka żadnych rebeliantów na przyszłej podstawce więc nie powinno być problemu z rosołem .

 

Mysle ze swietnie by wyszla technika modulacji kolorystycznej na tym modelu, ale skoro nie czujesz sie jeszcze na silach to troche cieniowania nie zaszkodzi. Poprostu dodaj troche bialego to koloru bazowego, tak zeby wyszedl o ton jasniejszy i pomaluj powierchnie plaskie, tak na srodku kazdego panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu dodaj troche bialego to koloru bazowego, tak zeby wyszedl o ton jasniejszy i pomaluj powierchnie plaskie, tak na srodku kazdego panelu.

No właśnie o czymś takim myślałem. Zastanawiam się czy jednocześnie z rozjaśnianiem środków nie przyciemnić lekko krawędzi i zakamarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu dodaj troche bialego to koloru bazowego, tak zeby wyszedl o ton jasniejszy i pomaluj powierchnie plaskie, tak na srodku kazdego panelu.

No właśnie o czymś takim myślałem. Zastanawiam się czy jednocześnie z rozjaśnianiem środków nie przyciemnić lekko krawędzi i zakamarków.

Nawet nie próbuj ! Po rozjaśnieniu środków daj lakier i zrób washa, to da świetny efekt na tym modelu, ja bym tak zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu dodaj troche bialego to koloru bazowego, tak zeby wyszedl o ton jasniejszy i pomaluj powierchnie plaskie, tak na srodku kazdego panelu.

No właśnie o czymś takim myślałem. Zastanawiam się czy jednocześnie z rozjaśnianiem środków nie przyciemnić lekko krawędzi i zakamarków.

Mysle ze to nie jest zly pomysl, podobnie jak z rozjasnianiem wez kolor bazowy i troszke przyciemnij. Szczelina pod plytami kadluba, wszystkie zakamarki pod wieza itp. Powinno wyjsc fajne cieniowanie.

Zasadniczo modulacja kolorystyczna to w teori rzecz prosta, zalozenie jest ze zrodlo swiatla jest nad pojazdem, wiec od gory bedzie jasniejszy i stosunkowo ciemniejszy tam gdzie cien pada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym od nowa wymalował.

Wszystkie zakamarki pokrył preshadingiem, potem kolor bazowy, jednocześnie regulując intensywność cieni. Na koniec rozjaśnić panele, nie jednym kolorem tylko kilkoma odcieniami koloru bazowego, małe ciśnienie i rzadka farba.

Nie wiem jak z kalkami, ale po kalkach do bezbarwnego dodałbym troszkę ciemniejszej farby i całość przemalował, ewentualnie filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Choć przyznam, że nie spodziewałem się aż tak różnych możliwości.

Na razie nie będę zmywał lakieru spróbuję powalczyć z tym co jest. Jak pisałem nie czuję się na razie na siłach by bardzo szaleć z różnicowaniem kolorów. Ponieważ kabina składa się z w miarę płaskich powierzchni na nich spróbuję zrobić rozjaśnienia środków. Nóg raczej nie będę ruszał. Ponieważ mają dużo „zakamarków”, wash plus brudzenie powinny zróżnicować ich wygląd i wyciągnąć trójwymiarowość.

Timi kalek nie ma żadnych w tym modelu.

Aaaa, zapomniałbym są jeszcze do pomalowania „kable” pod kabiną i samo mocowanie kabiny na czarno. Powinno to również złamać monotonię imperialnej szarości. Taką mam przynajmniej nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.