Skocz do zawartości

Kenworth W900 Aerodyne - Monogram 1:16


koniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciał nie chciał przyszedł czas na mój pierwszy wątek warsztatowy. Długo z nim zwlekałem, bo i zrobione na razie tyle co nic, ale narastająca lista wątpliwości skłoniła mnie do założenia wątku, abyście mogli dopomóc co nieco A zatem zapraszam.

01.JPG

 

Model zakupiony za Wielką Wodą, wyprodukowany w ’82 roku.

O jakości modelu napisałem co nieco w in-boxie:>KLIK<

 

Na początek kilka fotek, co by nie było, że temat niepotrzebny (z jakości fotek nie do końca jestem zadowolony, ale to max, co udało mi się wycisnąć przy sztucznym świetle ):

 

Sklejone, zaszpachlowane i wstępnie zmatowione do malowania elementy:

 

„sypialnia”

002.JPG

 

Nadbudówka sleepera

001.JPG

 

Tak to wygląda razem:

003.JPG

 

I tu pierwszy przystanek na refleksje. Mocno zastanawiam się nad dorobieniem wnętrza sleepera, producent niestety takowego nie przewidział, a skala aż sama się prosi o podłubanie przy mebelkach itd. Z drugiej jednak strony, po złożeniu wszystkiego do kupy, wnętrze będzie niemalże niewidoczne. Rozwiązaniem mogłoby być pozostawienie nie sklejonej nadbudówki, ale spasowanie tych części jest dość słabe, tj. bardzo ciasno na siebie zachodzą i obawiam się, że zakładanie jej przy zbudowanym modelu mogłoby przynieść więcej szkody niż pożytku. Temat pozostaje otwarty...do przedyskutowania.

 

Dalej kilka elementów wstępnie sklejonych, pozbawionych fabrycznego chromu (niech nam żyje kret ) lecz jeszcze nie obrobionych po sklejeniu.

 

Wydechy z tłumikami – pozostaje jeszcze m.in. syzyfowa praca wywiercenia otworów w tłumikach

004.JPG

I kilka drobiazgów

005.JPG

 

Na koniec sesji zdjęciowej dwie fotki zajawkowe, jak mniej więcej będzie wyglądać złożona kabina. (dla porównania Scania w 1:24)

006.JPG

007.JPG

 

Na razie tyle.

Chyba nie muszę pisać, że prace będą się toczyć na pewno wolno, oczywiście z braku czasu.

Do napisania...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde czekałem kiedy się pojawi coś w tej skali, podziwiałem w Paryżu w sklepie koło Luwru modele w tej skali coś pięknego.

 

PS> Mogę dać namiar jak ktoś się do Luwru będzie wybierał

081994ad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydechy z tłumikami – pozostaje jeszcze m.in. syzyfowa praca wywiercenia otworów w tłumikach

004.JPG

Długo żałowałem, ze nie zrobiłem tego w swoich truckach w tej skali, ale teraz gdybym miał wiercić otworki (plastik jest dosć gruby i może kiepsko to wyglądać), to wolał bym obciąć końcówki tłumików i okleić je dziurkowaną blaszką - o ile nie mylę sie jest taka w ofercie Abera

 

Co do wnętrza sleepera, nawet jak je zrobisz to i tak nie będzie go widać (ciemne szyby, no i te spasowanie dachu). W moim keniu w przejściu z kabiny do sleepera zamontowałem zasłonki i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zacząłeś Kenia, będę tu często zaglądał. Patrząc na Twojego In-boxa, dostrzegam bardzo wiele podobieństw do mojego Petka, niektóre wypraski wręcz takie same. Mój jest w podobnym stanie, choć chyba trochę mniej elementów wypadło z wyprasek. Podobnie, jak Ty, porysowaną mam przednią szybę oraz brakuje kloszy lampek dachowych. Co w tej kwestii chcesz zrobić?

Czym będziesz malował chromy?

Będziesz robił jakąś instalację (pneumatykę) lub skręcane koła?

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chwilowo zaniedbałem temat, ponieważ zrobiłem sobie mały urlop, ale dziękuję Panowie za wpisy.

 

Tornado bardzo dziękuję za podsunięcie pomysłu z tłumikami! Też obawiam się tej grubości plastiku, a na Twój pomysł jakoś nie wpadłem. Muszę rozejrzeć się w takim razie w ofercie Abera, a jak nic nie znajdę, może pokuszę się o zrobienie czegoś takiego samemu.

 

Jarku, jeśli chodzi o przednią szybę, to tak jak pisałeś w temacie "zakupów", ma ona dosyć prosty kształt, więc nie powinno być problemu ze spreparowaniem takiej, jeśli oczywiście próby odnowienia oryginalnej nie przyniosą rezultatu (chociaż nie wiem, czy warto tak naprawdę próbować, bo oryginał jest ze strasznie grubego plastiku zrobiony )

 

Jeśli chodzi o klosze lamp (ale to są drobiny ) u mnie również ich brakuję i to niestety dość sporo, planuje spróbować odlać je z przezroczystej żywicy (z racji ich rozmiarów zapewne razem z obudową lamp). Zobaczymy jak to się uda.

 

Chromy planuje malować specyfikami Alclada II.

 

Instalacje zarówno pneumatyczną jak i elektryczną jak najbardziej mam w planie. Tym bardziej, że znalazłem ciekawe artykuły przedstawiające jak zrobić takie instalacje właśnie na przykładzie modeli Monograma w 1:16. Natomiast skręcane koła sobie podaruje.

 

truckman czy ten sklep o którym piszesz ma jakąś stronkę www? A może masz więcej fotek z wizyty w sklepie? Chętnie przejrzę, także jak masz i możesz to podeślij mi na PW.

 

Na razie chyba tyle. Wieczorkiem jak znajdę chwile czasu, przedstawię Wam pod dyskusję moje plany co do malowania.

 

P.S. Zmniejszyłem troszkę rozmiary fotek, tak chyba troszkę wygodniej się je ogląda.

 

Pozdrowienia z Podkarpacia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze wolne miejsca ?

 

Jeśli tak to z chęcią przyłącze się do oglądania ,bo uważam że będzie na co popatrzeć

 

Powodzenia!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.eol-model.fr/ strona tego sklepu, a co do zdjęć z wizyty to ma 4 zdjęcia. Wizyta tam była krótka bo miałem 15 minut by od wejścia do Luwru do sklepu skoczyć i z powrotem. Jedna z bardziej zwariowanych rzeczy jakie mnie spotkały we francji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Petka w tej skali, jak pomalujesz go w fajne barwy, To ja swojego tez tak pomaluje.

Witam!

No właśnie...Truckerek93 poruszył dobry temat. Jak obiecałem wcześniej, czeka Was teraz mały esej na temat malowania

 

A więc, opcja pierwsza, najpierwsza, jedyna słuszna i tylko taka Uważniejsi czytelnicy Forum na pewno natknęli się już na tą fotkę.

008.jpg

Natknąłem się na to zdjęcie zupełnie przypadkiem i strasznie mi się spodobało. Jestem w 99% pewien, że właśnie tak chce pomalować swojego Kenia. Ale - jak to zwykle jest jedno ale. Jak widzicie koń na zdjęciu jest sporo nowszym modelem niż ten który ja posiadam.

 

Potrzebuje Waszej obiektywnej oceny, czy ten stareńki Kenio również tak samo rewelacyjnie będzie wyglądał w barwach CATa. Oczywiście wiązałoby się to z kilkoma przeróbkami jak np przedłużenie baków, ale generalnie aż tak mocno to ja go nie odmłodzę

 

Drugą opcją (a właściwie ostatecznym planem awaryjnym, gdybyście kategorycznie odradzili, a wręcz zabronili malować Kenia w barwy CAT ) jest koncepcja typowego oldschool'owego Amerykańskiego trucka z '82 roku:

009.jpg

To też piękny i dostojny egzemplarz, ale jednak ten CAT...

Podpowiedzcie coś Panowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczyna to czego się obawiałem

 

A tak poważnie, Panowie żebyśmy się dobrze zrozumieli:

Pytanie nie brzmiało nr 1 czy nr 2, ale czy nr 1 TAK. Bo jeśli NA PEWNO NIE - to ewentualnie nr.2

 

Pytanie prawie jak na logice na studiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pomalujesz go w fajne barwy, To ja swojego tez tak pomaluje.

To zrobisz plagiat

 

koniu, poprosiłem o pomoc jednego z kolegów z Modelworka i również będę miał odlewy brakujących kloszy (chyba samych). Możemy się dogadać, co do zakupu żywicy i/lub odlewów.

Kiedyś reanimowałem szybę w Magni, zalaną klejem i efekt był całkiem niezły przy użyciu specjalnej pasty polerskiej. Ale zobaczymy, chyba też dorobię nową.

 

Schemat malowania wybierz, jaki Ci bardziej odpowiada. Może być całkiem fikcyjny, przecież nikt nie każe Ci odwzorować konkretnego trucka.

 

Daj jakieś namiary na te instalacje, o których piszesz.

 

Trzymam kciuki.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do Ciebie taką jeszcze propozycję:

df8e137e.jpg

albo:

9bc6bf9e.jpg

 

Chociaż te malowanie CAT jest świetne, nie szkodzi że nie ta wersja, przypuszczam że gdzieś jeździ taki w barwach CATa taki :P

 

Tu jeszcze wrzucam kilka zdjęć od siebie możę się przydają.

6bea06bd.jpg 26283e6a.jpg e9d697a2.jpg 91b78277.jpg ace5a917.jpg 1fe5eef9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małych wakacjach

 

Dzięki wszystkim za propozycje malowań, wszystkie są ciekawe, ale raczej pozostanę przy swoim "żółtku"

Nawiasem mówiąc, znalazłem jeszcze jedno ciekawe malowanie, ale to już wymagałoby dużych umiejętności "malarsko-kalkomaniowych" Może kiedyś, któryś z kolei model będzie wyglądał właśnie tak.

10.jpeg

 

Jarku bardzo chętnie podłącze się pod Twoje zamówienie na te klosze.

Ponieważ było by to moje pierwsze odlewanie, chętnie skorzystam z łatwiejszego rozwiązania. Kwestia podziału kosztów żywicy, bądź po prostu kupna odlewów jest jak najbardziej do uzgodnienia. Mnie osobiście nie robi większej różnicy która opcja. Gdybyś znał więcej szczegółów, daj proszę znać na PW.

 

A tutaj link do artykułów o których pisałem:

http://public.fotki.com/modeltrucks25thscale/model_magazine_articles/car_modeller/

 

Wśród nich znajdują się m.in tutoriale odnośnie instalacji, okablowania silnika CAT3408, skrzyni biegów, siodła, pneumatycznych siedzeń w kabinie - właśnie na przykładzie modeli Monograma w 1:16.

 

Do następnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Obowiązkowo do tego lawetka a na niej czołg !!

Jak najbardziej jest mniej więcej coś takiego w planie. Aczkolwiek z racji tego, że pancerka dla mnie jakoś tak nie teges no i wybrane malowanie zobowiązuje, planowałem na lawecie jakiś sprzęt ciężki wiadomej firmy . Z drugiej strony jednak, skąd ja jaką koparkę czy cuś wezmę w 1:16

 

Pożyjemy zobaczymy. Na razie koń do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.