Skocz do zawartości

CH-53 z Academy -zapowiedz


Majek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Hmmmmm...zobaczymy ile to cudo bedzie kosztowalo Ja mam Revella i kiedys pewnie go popelnie . Ja go dorwiesz to mozemy zrobic dwie ciekawe porownawcze relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm...zobaczymy ile to cudo bedzie kosztowalo Ja mam Revella i kiedys pewnie go popelnie . Ja go dorwiesz to mozemy zrobic dwie ciekawe porownawcze relacje

 

Zastanawia mnie tylko, kiedy w ogole ten model bedzie dostepny w naszym pieknym kraju. Co do ceny, to tak dla porownania academy'owski CH-46 kosztuje okolo 140 PLNow - KLIK. Mysle ze cena tego CH-53 bedzie tez gdzies w tych granicach albo nawet wyzsza. Kiedys trzymalem pudlo ze Stalionem i mialem go nawet kupowac, ale juz nie pamietam, czy to byl Revell, czy cos innego. Cos mi nie pasuje to malowanie. Czy ja dobrze roumiem, ze to jest wersja dla GSG-9? Ten, ktorego ja widzialem byl chyba raczej malowany jansym Ghost Grey jak w USAF, sam juz nie wiem... W kazdym razie, znowu dla porownania, Revell 04446 (co ciekawe, nie ma go w aktualnym katalogu) kosztuje kolo 110 PLNow. Ciekawe jaka jest roznica w szczegolowosci i jakosci wyprasek miedzy Revellem i Academy.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Jako ciekawostke, zobaczcie to: http://www.revell.com/catalog/products/AH_64_Apache_Helicopter-641-7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi nie pasuje to malowanie. Czy ja dobrze roumiem, ze to jest wersja dla GSG-9?

 

O malowaniu jakiego modelu mowisz ? Luknolem na strone Revella i fakt nie ma go w katalogu Co ciekawe maja nowy wyglad strony i chyba nie do konca uzupelniony jest ten katalog . Wazne jest natomiast to, ze niemiecki Revell swietuje w tym roku swoje 50-cio lecie i pewnie zaskoczy nas nie jednym, nie zapowiadanym wznowieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wypraski pochodza jeszcze z lat 80-ych. Model kupilem na ebayu pare lat temu, gdy uchodzil za rarytas bez kalek i chyba nawet instrukcji. Po wznowieniu modelu przez Revella zamowilem u nich nowe kalki i instrukcje no i mam komplet. Musze w nia luknac ale o ile pamietam schematy malowan w kamo sa identyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kochani... to są zupełnie różne śmigłowce!

Ten z Academy to trzysilnikowy CH-53E/MH-53E SUPER STALION

A ten Revellowski to dwusilnikowy CH-53 SEA STALION.

Tego drugiego kiedyś wypuściła Fujimi ( pamiętacie tą firmę...? ) - miałem, skleiłem i... wydałem młodemu człowiekowi.

Ciekaw jestem tego pierwszego - to naprawdę KAWAŁ HELIKOPTERA.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani... to są zupełnie różne śmigłowce!

Ten z Academy to trzysilnikowy CH-53E/MH-53E SUPER STALION

A ten Revellowski to dwusilnikowy CH-53 SEA STALION.

Normalnie wstyd mi... W calym tym moim podnieceniu nie zwrocilem w ogole uwagi, jaki model zostal wydany przez Revella. I w tym momencie jestem utwierdzoeny co do tego, ze jak tylko ukaze sie ten academy'owski CH-53, od razu go lykam i nie zawracam sobie glowy Revellem.

 

Czemu na tej stronie revella jest opisany apache a jest na fotce cobra

Sam chcialbym to wiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak sie zastanawiam, kiedy ten Academy'owski Super Stalion bedzie do kupienia w naszym pieknym kraju... W Stanach juz go mozna kupic za 67$ KLIK. Dziwne jest jednak to, ze zagladam regularnie na strone Academy, a tam narazie jak makiem zasial na jego temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani... to są zupełnie różne śmigłowce!

Ten z Academy to trzysilnikowy CH-53E/MH-53E SUPER STALION

A ten Revellowski to dwusilnikowy CH-53 SEA STALION.

 

Dokladnie to z Revella zrobisz CH-53G lub HH-53C i to wersje z czystymi wlotami lub z filtrami. A ten jeden silnik wiecej i tak poza wydechem go nie widac I mozna go dorobic Polukalem raz jeszcze na fotki tego modelu i zastanawia mnie jak mozna cos takiego pokazac na targach

 

http://data3.primeportal.net/models/thomas_voigt/academy_ch-53/images/academy_ch-53_13_of_15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... szpachla by się przydała - pewnie się spieszyli

Z tymi różnica to nie tylko ilość silników.

Jest ich więcej i są spore np. kadłub w części ogonowej czy boczne sponsony...

Wymiary obu maszyn też się znacznie różnią - prostego upgrade'a na revella się nie nałoży...

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

http://www.academy.co.kr/eng/ssCartimate/itemDetail.jsp?cid=0&iid=348&orderBy=iid%20DESC&imgMode=N

 

Skoro juz jest w oficjalnym katalogu, to pewnie niedlugo pojawi sie u nas w sprzedazy. Po swietach zaczynam nekac sklepy modelarskie .

A swoja droga, jakby komus z Was rzucil sie gdzies w oczy ten model, dajcie natychmiast znac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam oba revellowskie CH-53. Wersję starą, w białym malowaniu ONZ i obecnie dostepną w sprzedaży. Róznia się tym, że nowsza wersja ma dodane inne łopaty wirnika, tzn ma stare łopaty i nowe. To bardzo dobry model mimo ze stary. Swietnie wykonana faktura z wypukłymi nitami. Co prawda zmorą są tu wciągniecia i koniecznosc szpachlowania ale da się zrobić z tego zestawu pożadny model. Wnetrze nieco ubogie ale cóz... W nowszym zestawie sa też wszystkie czesci do wykonania ratowniczej wersji HH-53 uzywanej przez USAF do ratowania zestrzelonych pilotów z terytorium DRW. Brakuje do tej wersji tylko podwieszanych zbiorników paliwa bo te które są, odpowiadają tym stosowanym od lat 80-tych.

Ciała tu dał edek bo nie ma zadnej blaszki do tego modelu. A do SH-60 zrobili wypas zestaw.

 

Model Academy to na pewno bardzo ciekawa pozycja,ale zapewne bedzie gładki jak CH-46 i bedzie miał wgłebne linie podziałowe co jest błędem.

A w tym roku ma się ukazać także Chinook w 1/48 z Italerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wglebne linie podzialowe sa bledem? Chyba wlasnie takie powinny byc?

 

Ponieważ smiglowce są kryte na zakładkę. Blachy poszycia zachodza na sienie wzajemnie zazwyczaj. I sa nitowane nitami z łbami na zewnątrz a nie wpuszczanymi. Smiglowce latają zbyt wolno by to mialo wpływ na aerodynamikę. Aby w modelu odwzorować dobrze taką fakturę trzba by go oklejac foliami tak jak oryginalny smiglowiec był kryty blachami. Ale to już wyższa szkołą jazdy. Najlepiej chyba bedą wyglądac delikatne wypukłe linie lub delikatne wgłebne. Z daleka moze to wygladac jak w prawdziwym smiglowcu.

 

Wgłębne linie podziałowe na modelach są poprawne tylko wtedy gdy na oryginalnym samolocie blachy poszycia łączone były na styk, co pozostawiało niewielką szczelinę którą właśnie imitować ma linia wgłębna.

 

Tak kryta jest Puma:

 

puma_118_full.jpg

puma_103_full.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie szczerze, ze nigdy uwagi na to nie zwrocilem, ale masz racje. Co do Stalliona, to jak tylko sie pojawi, to go kupie, tak czy innaczej. Wtedy sie wypowiem co do jego jakosci a i in-boxa moze zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
(...) Jezeli ktos sobie zyczy inboxa, to sie da zrobic.(...)

 

To ja bym poprosił

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano coś mnie tak nosi, i to już od dawien dawna. Wizja skończenia modelu w czasie o wiele krótszym niż rok jest dla mnie bardzo kusząca

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.