Skocz do zawartości

Harbour Tug [Revell] 1:108


bostap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy.

Zacząłem przygodę z pierwszym plasitkowym modelem (jako że mam sporo czasu z racji złamanej nogi i zwolenia L4..). Na warsztat poszedł holownik portowy firmy Revell. Problem polega z malowaniem... Nie wiem czy to wina farby, czy pędzli, czy może techniki malowania. Pędzle są z naturalnego wlosia, farba jest firmy revell. Zobaczcie na zdjęciu o co mi chodzi, farba się rozmazuje, duzo czasu (tak mi się przynajmniej wydaje) spędzam na obrabaniu kolejnych części, jednakże malowania psuje efekt, który chciałbym osiągnąć z pierwszym modelem. Jak tylko rozwiążę problem z malowaniem, wrzucę kilka fotek z budowy.

P1070243.JPG

P1070267.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę masz problem z białą farbą - najbardziej niewdzięcznym kolorem w malowaniu pędzlem.

Dobrze rozmieszaj, następnie rozcieńcz farbę oraz maluj wieloma warstwami, kładąc kolejną dopiero gdy poprzednia wyschnie (najlepiej po 24h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biała być może jest rzeczywiście niewdzięczna tym bardziej że plastik jest czerwony, jednakże z brązem malując inne części było bardzo podobnie, aby powierzchnia była jednolita, bez przetarć, muszę nałożyć dośc grubą warstwę farby. Być może malowanie dwa trzy razy poprawi wygląd elementów, jednakże nie mam doświadczenia, czy raczej powinienem dojść do sytuacji nakładania jednej warstwy, czy kilku w odstępach czasowych (do wyschniecia poprzedniej warstwy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farbę musisz przede wszystkim dokładnie wymieszać, potem rozcieńczyć* i malować kilkoma warstwami po wyschnięciu każdej wcześniejszej, każdą kolejną warstwę możesz kłaść w poprzek wcześniejszej, nie mocz też całego pędzla w farbie ale np. 1/3 pozwoli to Tobie kontrolować ilość nakładanej farby

 

Jędrek

*nie rozcieńczaj w puszce, przenieś rozmieszaną porcję np. do wytłoczki po tabletkach i wtedy rozcieńcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z odtłuszczaniem powierzchni przed malowaniem? z dużymi i prostymi kawałkami nie ma problemu żeby przetrzeć ludwikiem a potem wytrzeć do sucha, jednakże jest problem z małymi elementami, które b. cieżako odtłuścić. Być może dlatego farba się tak rozmazuje? czym rozcieńszyć farby? i w jakiej proporcji? używać do tego zwykłego rozczeńczalnika do farb emaliowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.