Skocz do zawartości

Podkarpacie 1995


Brat Prytt

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

Wagonami takimi wozi się zazwyczaj wyroby stalowe walcowane - najczęściej należą do hut, ale nie dam głowy, że i inne rzeczy nimi jeżdżą.

Blachy to projekt własny, wykonanie to jaskółcze jajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

No na razie tylko wiatr wyje w kominie, nikt nie daje do pieca.

Przeprojektowałem uklad torowy pod inne (pod względem producenta i geometrii) zwrotnice (zwane przez mądrych rozjazdami), wróciłem potem do pierwotnego stanu a następnie przeprojektowałem plan całości pod inne zwrotnice (uwaga jak wyżej). I tak zostało. Obecne zwrotnice mają po 40cm długości co podobno bardziej odpowiada orginałowi. Sprzedałem zatem te z pierwotnej opcji co starczyło na zkup dwóch tych wypasionych.

Czasem trzeba zrobić coś nierozsądnego.

Poza tym z objęć Morfeusza wyrywa mnie regularnie myśl o zastapieniu na stacji semaforów kształtowych świetlnymi. Te pierwsze są do zdobycia po trudach na poziomie drużyny pierścienia, te drugie stopniem komplikacji pozyskania dorównują najwyżej 4-rem pancernym.

Letki przestój dlatemu, iże za tydzień i dwa dni norymberga i muszę przegryźć to:

IMG_7951.jpg

Albo będę musiał dużo rzeczy sprzedać przed wizytą egzekutora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No trochę mało się robi dioramowo, bardziej modelowo.

Co do Czudca to czekam czkając na cud finansowy - brakuje mi 1 zwrotnicy. Ponadto ciągle kombinuję gdzie przyciąć pierwotny plan i takie tam etcetery kolidujące z dobrym snem.

Za to spływają wagony stanowiące o charakterze linii Rzeszów-Jasło.

Beczki! Fajnie by było zrobić ich całą masę, niestety wyżebrałem budżet na 4 sztuki. Na szczęście ten model opracowuję w pracy - może coś się jeszcze doczepi do tego samoróbnego kwartetu... Wersja firmowa będzie w całości metalowa. Ja bazuję na modelu PIKO.

No to ciach:

a11.JPG

I z półobrotu:

a14.JPG

Dekielek do wlewania ropy wyszedł misterny

a12.JPG

A tu w duecie z Gbs-em (wozi meble z Frysztaka - 2 stacje dalej)

a13.JPG

No i kropka: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.