Skocz do zawartości

Podkarpacie 1995


Brat Prytt

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam budowę dioramy kolejowej przedstawiającej stację kolejową w Czudcu. Na razie zajmuję się budowlanką, czekam na jakiś spadek, żeby zacząć i prace nad terenem. Poniżej:

CK dworzec:

b.JPG

c.JPG

Kompletna klapa

d.JPG

e.JPG

I wagon mieszkalny których miłe stadko ma bytować na stacyjce:

a.JPG

Jak widać, wszystko w powijakach ale może relacja mnie zmobilizuje...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jak na 72

przeciek jakiś? w relacji ani słowa o skali

 

Kompletna klapa

bardzo fajne pokrywy skąd takowe?

 

napisz coś więcej o tym co ma być na dioramie, zapowiada się bardzo interesująco

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak się nakręciłem tym, że wreszcie uzewnętrznię się na forum, iże zapomniałem o podstawach. Skala 1:87, ale strzał z 1:72 był bliski. Wprawne oko porównało z rzeczami w tle a do tego jeszcze szczerząc się powiem jako początkowo myślałem o siedem-dwa, niestety o ile sama diorama to pikuś to zdobycie wagonów i lokomotyw graniczy z cudem i to od strony wewnętrznej tego ostatniego. Jedynie pociotek Trumpetera, zdajsie Hobby Boss wypuścił parowóz w tej skali. Owszem jest trochę dział kolejowych i związanych z pancerką modeli ale to wszystko.

Klapy są trawione, mariaż fascynacji takimi rzeczami zrobionymi przez mojego kolegę i oblotu okolicznych asfaltów (na osiedlu i tak uchodzę za psychola bo na przykład w zieleniaku proszę o ziemię która notorycznie gromadzi się na dnie skrzynki zajętej przez rośliny bulwiaste albo wykopuję korzonki na drzewka ale co tam, fotografowanie dekli od szamba to miki).

Uwiecznione, wspaniałą skośnooką nielustrzanką o spazmatycznym zapisie cyfrowym, najpopularniejsze (względem obilczeń) wzory przerzuciłem na blaszkę.

Dworzec jest z kartonu, marzę o plastiku ale nie jest to łatwe - nie mogę znaleźć ploterowni która by mnie nie wykiwała (a bo wie pan takie duże zlecenie dostaliśmy i nie mogę jak obiecałem etc.). Okna muszę mieć cięte maszynowo - z uwagi na tremens prowadzący do delirium tylu oczodołów nie wytnę równo. Niestety należę do tych, których potem wkurcza wiedza o czymś poprawionym (nawet zgrabnie) szpachlówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, tak właśnie podejrzewałem, że skoro kolejowa to 1:87 (stąd wątpliwość i pytanie), w 1:72 faktycznie z taborem kolejowym byłoby ciężko

 

ciekawi mnie jeszcze jaki jest zamysł dioramy, co ma się na niej znaleźć, jaka duża będzie itp.

 

a zapowiada się interesująco

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo chciałbym zrobić otoczenie budynku stacyjnego a potem rozjeżdżać się na obie strony do powstania całej stacji. Ogólnie rzecz ujmując to wariant optymistyczny przewiduje pół na sześć metrów, wariant pesymistyczny zwiększa to sześć do siedmiu. Miaszkanie mam 4x4,5, metr przedpokoju... Może nikt nie zauważy że klatka schodowa została zabudowana

Jutro wrzucę prt scr z ogólniejszym opisem.

Najbardziej kręci mnie fakt satnowiący, iż na tej stacji jest... stalowy elewator zbożowy - do: woda, z: rurka, pod: ognisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciek jakiś? w relacji ani słowa o skali
Skala 1:87, ale strzał z 1:72 był bliski.

 

Zmyliło mnie porównanie okien i drzwi do palców ręki, która trzyma całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to aparat, jakoś takie to wielkie jakbym 1:35 robił. Ale strzał dobry. Baaardzo blisko!

sześć metrów?! ło rety! będę tu zaglądał

No, konserwatyści robią stacje "1:1" w 1:87 co lepsi to nawet szyny do drewnianych podkładów przybijają minigwoździkami albo łączą lutowanymi imitacjami śrub... Dla mnie to wycieczki w stylu Tworki-Kobierzyn-Jarosław. Dla nich kilkanaście metrów desek.A właściciel kastroramy zaciera rączki

 

Tak to widzę:

abc.jpg

Trochę nie pasują pojedyncze odstępy miedzy torami - muszę jednak użyć torów gotowych a te geometrycznie odstają na tyle, że całośc "puchnie" w szerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dworzec jest z kartonu, marzę o plastiku ale nie jest to łatwe

Próbowałeś spienione PCV? Bardzo wdzięczny materiał do obróbki.

Robisz to w standardzie modułowym?

Będę temat obserwował bo choć makiet kolejowych nie robię to coś tam o nich wiem (h0 jak i TT). Służę więc pomocą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś spienione PCV

Wybrałem polistyren, mam tego trochę odliczając to co zostawiłem w różnych usługowniach szerzących wizję wycięcia. Jakoś tak wolę zapach agresywnego kleju o poranku.

Robisz to w standardzie modułowym?

I tak i nie - na pewno cholerstwo będzie dzielone bo w całości nie wejdzie do mojego żelbetowego M0,4. Ale wolał bym nie wpaść w wir modularstwa. Ciężko by było poćwiartować to na równe kawałki - a chodzi o to, iże tam gdzie są zwrotnice nie można ciąć. Tu będę musiał wysilić przysadki i zwoje...

Myślałem na takim rozwiązaniem aby części skłądowe były półkami w szafie - mógłbym sobie tam eksponować przed własnym ego modele które w końcu wykończę (albo one mnie - strasznie dużo zaczynam a potem... trudno mnie poznać jak powiedziano o jednym niemieckobrzmiącym młynarzu).

Tylko szafa na 50 cm głębokości...

wygląda ambitnie

Oj tak... Trochę już to skróciłem jak się dobrze przyjżeć. Plac ładunkowy przyciachałem o jedną latarnię a dwa odstępy między owymi. Pół metra zostaje w kieszeni. Dalej będzie ciężko...

 

Tu można zaniuchać klimat stacji:

http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial=stacje&id=4566&okno=galeria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się! Czudec wygrał z innymi stacjami Rudną i Głogowem Mpł. To mój trójkąt wagarowy

Salut dla Jethro Tull! Już wiem co sobie dziś zapuszczę przy robótkach ręcznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było "Thick as a Brick" no i kolor ceglany rzeczywiście dominował, już objaśniam. Kolej to nie tylko otoczenie ale i wagony. Na linii 106 czyli przez Czudec często mkną 30 na godzinę wagony "płachciaki". No to zadbałem o wystrój. Kupiłem se trzy. Problem taki, że taniemu koniu się nie zagląda - były tanie ale i... obleśnie czerwone z napisem: "DB CARGO". No to najpierw granat Motip do słoika, ze słoika do chińskiego miecza marki iłata (nawet skserowali japońską instrukcję na ile rozróżniam katalońskie krzaczki od krzaczków kwitnących wiśni ). Potem znalazłem resztkę ciemnego błękitu gunze i podcieniowałem. Potem rdzawienie. Wagony popieprzają pod drutami, po szynach, pod wiaduktami. Jak zauważyłem sporo się na nich rdzy osadza. Udało mi się zmieszać bezbarwniak gunze z signalrotem pactry i brązem tejże kompanii (przy tym aero i w połączeniu z pekińskim termojądrowym akceleratorem powietrza - czyli taki niebieski kompresorek do podgrzewania pomieszczeń) można zapomnieć o cieniowaniu czystym kolorem i trzeba robić cienkie zupki (w każdym razie najlepiej mi się ta metoda sprawdza).

No i jak? Ujdzie?

IMG1.JPG

IMG2.JPG

IMG3.JPG

IMG5.JPG

IMG6.JPG

No to tile. Podrobiłem jeszcze wagony mieszkalne jak już wyciągałem dmuchający kramik ale to na następny odcinek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pierwsza klasa, dworzec znam, piękna architektura ,prawie co roku będąc w tych okolicach widziałem jak jego stan pogarsza się z roku na rok, ciekawe jak wygląda teraz.

A swoją drogą ciekawe dlaczego tak mało tu na forum modelarstwa kolejowego a przecież moduły czy torty wykonywane przez modelarzy kolejowych to duże dioramy, a techniki wykonawcze takie same.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe dlaczego tak mało tu na forum modelarstwa kolejowego

Wierz mi, że tak ciszej i lepiej...

jak się pojawiły te wszystkie napisy?

Napisy są na tablicach - uało się je wymaskować do głównego szprycowania. Usunąłem tylko te wielkie reklamy w dialekcie Kloss'a - były na "płótnie" opończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Staram się przytrzymywać niektóre klawisze poparzonym z lekka paluchem - efekt to montażu paści do uzdatniania całości. Tor boczny w stacji służył do odstawiania maszyn roboczych. I tu taka maszyna do tego odstawiania stosowna:

IMG_7349.JPG

IMG_7351.JPG

WM15A. Walk around the orginał maszin:

KLiK!

A! Jeszcze drzwi! (na tle braków w manikiurze )

IMG_7352.JPG

IMG_7353.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łał! niezła blacharka

Nie tylko ona [ tak przy okazji- wszystkie te blachy to produkt własny?] ... W ogóle wszystko jest niezłe, a nawet bardziej niż niezłe! Zaintrygowały mnie te wagony przerobione z dojczebanu. Co się nimi przewozi? Jakieś materiały sypkie?

Manikiur ujdzie

No i powodzenia zmieszanego z wytrwałością życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.