Skocz do zawartości

Czołgista z Besą (SKP 1/35)


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie, nareszcie zmobilizowałem się i dokończyłem figurkę polskiego czołgisty z 1. Dywizji Pancernej. Wątek warsztatowy znajduje się tutaj. Jest to moja pierwsza w życiu żywica i pierwsza podstawka pod figurkę.

Wiem, że w niektórych miejscach mundur świeci się, ale za nic nie mogłem dojść do porozumienia z bezbarwnym matem Pactry. Pomimo 5-minutowego mieszania w buteleczce, ciągle wychodził mi mniej lub bardziej błyszczący. Dałem go tyle warstw, że zaczynało już zanikać cieniowanie i pojawił się biały osad. W rezultacie musiałem popoprawiać cieniowanie.

Nieźle też w kość dało mi malowanie pędzlem boków podstawki. W końcu się poddałem i pomalowałem ją gąbką. Może efekt nie jest w pełni zadowalający, ale i tak jest duuużo lepiej niż przy pędzlu. Czyżby nadszedł wreszcie ten moment, by o aerografie zacząć myśleć?

A teraz zapraszam do oglądania i opinii wyrażania.

 

Besa14.jpg

Besa15.jpg

Besa16.jpg

Besa17.jpg

Besa18.jpg

Besa19.jpg

 

Na koniec jeszcze fotka pseudo-plenerowa.

Besa20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Podoba mi się wykonanie figurki,widać że włożyłeś sporo pracy w doprowadzenie jej do odpowiedniego stanu (widziałem wątek warsztatowy i w stanie "pudełkowym" wyglądała-przyznam-niezbyt zachęcająco

Co do podstawki to też ok,choć może troszkę zbyt równe,boiskowe podłoże.Może jakiś krzaczek lub kępy trawy tu i tam?

Malowałeś oczy za pomocą różnych przyrządów-naprawdę nowy cieniutki pędzelek jest lepszy i pewniejszy niż wykałaczka.

Ja używam Renesans 1001R nr 0 i spokojnie można wymalować nim każde oczko.Z tym że mam taki sposób:maluję całą buźkę akrylem (ciemny piaskowy),następnie miejsca gałek ocznych (akryl biały złamany szarym),na to obwódki "rzęsy" akryl ciemnoszary,następnie stawiam punkciki źrenic (akryl ciemnoniebieski,czarnoszary różnie) i po dokładnym wyschnięciu zaczynam nadawać twarzy "życia" olejami dla plastyków przy okazji poprawiając kontury i kształt oczu.Sorry za długi tekst ale może spróbujesz,skorzystasz.Powodzenia i czekam na kolejne udane figurki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.