Skocz do zawartości

Sanki 1/35


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś udało mi się wykreować przez około godzinę takie coś na dioramę zimową. Balsa+drut

Kaliber bliżej nieznany. Prędkość początkowa w zależności od ruchu ludzkich mięśni.

FRONT WSCHODNI 1942

Wszystkie wasze pantery i tygrysy lepiej schowajcie do szuflady

c4e3228011f0e13e.jpg

85880f503f19bec9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to front wschodni '42 to płozy powinny być drewniane. Te sanki nadają się ew. do dioramy ze stanu wojennego. I dlaczego te deski są tak niemiłosiernie pofalowane? Jak ruskie to na stolarstwie się nie znali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to front wschodni '42 to płozy powinny być drewniane. Te sanki nadają się ew. do dioramy ze stanu wojennego. I dlaczego te deski są tak niemiłosiernie pofalowane? Jak ruskie to na stolarstwie się nie znali ?

 

Tak myślałem ,że ktoś wspomni o drewnianych płozach. Dlatego podkreśliłem FRONT WSCHODNI 1942

 

-Niekoniecznie były różne wynalazki. Po za tym balsy nie udało mi się wygiąć.

 

1940

http://www.tripodgirl.com/memories/uploaded_images/sledding-727610.jpg

 

Winter 1936-1937

https://blogs.libraries.iub.edu/iubarchives/files/2011/10/SleddingWinter1936-37Accn1267.jpg

 

Rosja 1986

c2bc430c165400bd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym linku widać w tle wózek RadioFlyer - produkt stricte amerykański. Co to ma do frontu wschodniego ?

Drugi link - Indiana?

Ostatnia fotka z Czarnobyla. Owszem wschód, ale kilkadziesiąt lat później. Po prostu kiedyś żelazo bardziej się szanowało i jeśli coś dało się zrobić z ogólnie dostępnego drewna to robiło się to z drewna właśnie.

Po co wyginać płozy? W tej skali wystarczy wypiłować łuk z klocka. Jeśli się upierasz jednak nad żelazem to brak jest połączenia między nogami. Konstrukcja by się rozjechała.

Wzorców poszukaj raczej w polskim skansenie

540x405_sanie-konne-podwojne-przod-tyl-d-42184207.jpg

15609745-stare-drewniane-sanki-handmade-oparty-o-%C5%9Bcian%C4%99-domu.jpg

102_0838.JPG

Do Twoich Niemców pasują raczej te pierwsze sanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dobrze by było pokazać te sanki obok jakiejś figurki. Te krótsze wyglądają mi jakoś tak pokracznie, więc chyba głosuje za dłuższymi.

No i uważam że lepiej by było gdybyś założył jeden warsztat ze swoją dioramą i tam pokazywał wszystkie jej elementy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal powielasz błąd konstrukcyjny - czyli brak łącznika między nóżkami sanek. Te łączniki umieściłeś na końcach sań. Całą siłę ciężaru ładunku muszą więc przenosić skrajne deski.

Zgadzam się z przedmówcą, że dobrze było by zobaczyć sanie z figurką. Jeden warsztat też by wiele uprościł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tematów nowych nie będę zakładał. Sanki to ostatnia konstrukcja przed ukończeniem dioramy.

Sznur będzie oczywiście naciągnięty i krótszy.

Na razie tak tylko do zdjęć bez lakieru matowego.

 

a37f18e560a76852.jpg

9f7cb94ede9c1b62.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.