Skocz do zawartości

Waffen SS - Winter 1943


damien77

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 6 - Figurki i Popiersia

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Witam

 

Poniewaz nie dostalem figurek z ktorymi mialem zamiar wystartowac w konkursie zdecydowalem sie na pomalowanie tego malego popiersia w skali 1:9.

Popiersie kupilem na konkursie modelarskim w Wiedniu,nie jest to oryginalny produkt firmy Pegaso Models tylko wlasny odlew.Bede musial pouzupelniac pare niedociagniec,usunac nadlewki i dorobic w jednym miejscu pasek od lornetki.Jezeli administracja nie ma nic przeciwko temu nie bede prowadzil warsztatu poniewaz malowanie zajmie mi kilka dni i nie ma sensu wstawiac codziennie zdjec,poza tym w przypadku figurek liczy sie pierwsze wrazenie,jezeli bede wstawial zdjecia z postepow pracy efekt koncowy nie bedzie robil juz takiego efektu .

 

 

6d0725a00322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu wstawiac codziennie zdjec,poza tym w przypadku figurek liczy sie pierwsze wrazenie,jezeli bede wstawial zdjecia z postepow pracy efekt koncowy nie bedzie robil juz takiego efektu .

 

Polemizowałbym. Obejrzałem popiersie Cezara i bardzo bym chciał prześledzić proces malowania. Chciałbym też kiedyś malować figurki, wprawdzie w 1:35, ale zasada jest ta sama.

Więc... etap podkładu możesz pominąć, to umiem

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co on ma na sobie? Parke "Charkow"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam,

Mimo wszystko warsztat z kluczowymi postępami bedzie niezbędny, nie musisz pokazywać wszystkich kroków, ale te najważniejsze bedą wymagalne aby zaliczyć Twoje zgłoszenie w konkursie. Mam nadzieję, ze nie bedzie to wielki problem.

 

Pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly kurtek zimowy... To futro masz z glowy Bo zakladam ze nielatwo takie futerka malowac. Takiego to machniesz raz dwa i uslyszysz brawa. Jak mozesz troche ambitniej, to trzepnij mu jakies szczatki kamo na wewnetrznej stronie. Juz pokazales ze to dla Ciebie pestka. Bo ta szarosc to taka jak na elektrownie jakas nienaturalna jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, pomijajac moja wciz bardzo niedoskonala wiedze na temat SS nie do konca jestem pewien czy mieli kurtki bez kamo... Luftwaffe mialo na potege, Heer tez jakies (nawet krotka serie pikowanych podobnych do tych Luftwaffowskich) ale czy SS? Nie jestem tego pewien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrob mu jesienne deby od srodka. Zawsze podobal mi sie w tych kurtkach ten kontrast pomiedzy bialym a wersja jesienna

deba.

 

1206u4-2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie cos dziac,przygotowalem mini popiersie do malowania,dorobilem brakujace paski,uzupelnilem ubytki,zamocowalem je juz na podstawke aby latwiej sie malowalo.Podstawka bedzie czarna co stworzy fajny kontrast z biala figurka.Tym razem dam szary podklad,malowanie tak jak w boxarcie wzbogacone o sugestie kolegi 7urgen.No to do dziela ,moze dzisiaj dam juz jakies zdjecia z progresu o ile bede zadowolony z odcieniu skory.

 

0d66527609ac.jpg

 

ffceb2e694ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje z wypiekami na policzkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,chcieliscie warsztat to teraz bede spamowal kilka razy dziennie.

 

Figurek przygotowany do malowania i w tle farby ktorych chcialem uzyc,w trakcie wyszlo jednak cos innego.

 

14848e66590c.jpg

 

Tutaj widac pierwsze malowanie,ja na poczatek daje po calosci najciemniejszy cien oraz najmocniejsze rozjasnienie.

 

2d73c55c8eb0.jpg

 

Tutaj mamy juz pomalowana twarz,dlaczego nie robilem zdjec pomiedzy? poniewaz to byla wolna amerykanka.Mniej wiecej wyglada to tak ze pomiedzy tymi dwoma pierwszymi kolorami daje midtony i baze,potem glazy.

 

6e33b797b443.jpg

 

Nie sugerujcie sie tymi fotami bo to z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozyles mu gustowna pelerynke, jak u fryzjera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzylem farb z zestawu Vallejo: S=Shadow L= light

 

Baza = 72.769+70.835 Salmon rose

1L = B + Pale Flesh 75.703 50% - 50%

2L = Pale flesh

1S = B + Barbarian Flesh 72.711 tym kolorem malowalem po calosci

2S = red terracota 72.772 bardzo rozrzedzonym podkreslilem kosci policzkowe

 

Po wstepnym malowaniu rozrzedzam jeszcze mocniej baze i tym zespalam wszystko.

Potem bardzo rozrzedzonymi salmon rose i czekbone glaze od ak interactive zespajalem calosc.

Tak mniej wiecej to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.