Skocz do zawartości

Letnie trasy wokół komina z Man-em tga


oltrans

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 3 - Pojazdy cywilne

Specjalna 1 - Najlepszy model w barwach Polski

Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

Witam panów.

Postanowiłem że do konkursu przygotuję model Man-a tga +naczepa(firanka albo ruchoma podłogo).Jako bazy użyję modelu zrobionego przez herpę w skali 1:87.Na pozór zadanie jest dosyć proste niby mam już sklejony model,aczkolwiek aby on jakoś się prezentował potrzeba naprawdę sporo pracy.

Na początek dla jasności co zamierzam zrobić przy modelu:

1Malowanie spodu,felg,wnętrza,detali

2Założenie obrysówek,kabli zrobienie detali do wnętrza,klimatyzatora,tabliczki adr,itp.

3Przeróbka naczepy ,z fabrycznej zostanie tylko podwozie mam zamiar przerobić ją na plandke albo ruchomą podłogę.

 

Oczywiście przeróbek będzie więcej ale wszystko wyjdzie w praniu.

 

Warsztat zamierzam prowadzić tak jak relacjonują swoje prace przy rzeczywistych pojazdach panowie z forum wagaciężka.Wszystkie zdjęcia z prac przy modelu będą robione na odpowiedniej dioramie.

Przykład kilku wątków z forum wagaciężka

http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?f=44&t=45804

http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?f=44&t=31092

No więc zaczynamy:

 

W minionym tygodniu do firmy przyprowadziliśmy od helmuta mańka tga 460 xxl

Nabite ma 720tyś.km

Rok produkcji to 2007

 

SNB14218.JPG

SNB14211.JPG

SNB14213.JPG

Wyposażenie: Klimatyzacja, elektryczne szyby i lusterka, skrzynia manualna, blokada mostu, lodówka, w lewym schowku pod łóżkiem jest wbudowana

Obsługiwane kierunki:Najprawdopodobniej stałe trasy wokół komina po Polsce.

Na tą chwile trzeba będzie wymienić:

-remont siodła

- poduszka kabiny

- zawór poziomowania kabiny

- zawór poduszek tył

- zawór ABS naczepowy ( ułamany pin )

- napinacze pasków, rolki, pasek

- uszczelnienie misy olejowej

-wymiana pasów mocujących kocioł

-malowanie felg

-malowanie spodu kabiny

Jak na razie tyle.

 

 

Po przejęciu firmy od ojca maniek zastąpił renate ae.

SNB14397.JPG

 

W naszej firmie mamy już jednego man-a jak na razie jakoś w miarę chodzi ,na patelni wozimy nim głównie wapno na elektrownie Połaniec.

snb11520-jpg.345232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula la la, ale sie warsztat zapowiada jak Moda na sukces , bacznie bede obserwował bo ostatni TGA mnie powalił w tej skali wyglada bardzo fest, gwoli ścisłości to gdzie w końcu te wycieczki wokół komina czy po Polsce bo to chyba dwie rożne sprawy, poza tym pewnie będziesz musiał naświetlić temat ludziom spoza śląska ,temat mi bliski bo akurat w tym siedzę, transporcie na elektrociepłownie ino ze w życiu codziennym. Parze kciuki trzymam ,kibicuje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula la la, ale sie warsztat zapowiada jak Moda na sukces , bacznie bede obserwował bo ostatni TGA mnie powalił w tej skali wyglada bardzo fest, gwoli ścisłości to gdzie w końcu te wycieczki wokół komina czy po Polsce bo to chyba dwie rożne sprawy, poza tym pewnie będziesz musiał naświetlić temat ludziom spoza śląska ,temat mi bliski bo akurat w tym siedzę, transporcie na elektrociepłownie ino ze w życiu codziennym. Parze kciuki trzymam ,kibicuje.

 

Herpa moim zdaniem robi bardzo dobre modele,nie są one drogie bo za ciągnik trzeba dać ok 50zł.Poza tym w łatwy sposób można ciągnik rozebrać do np malowania ponieważ wszystko jest robione na wcisk bez kleju.

 

Chodziło mi oto że pojazd będzie jeździł wokół komina nie wyjeżdżając poz Polskę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ciekawa relacja. Mimo, że to takie maleństwo, nakład prac zapowiada się dość spory. Czekam z niecierpliwością na kolejny "odcinek".

 

Dzięki

Dziś pogrzebaliśmy razem ze szwagrem przy mańku.Przy okazji zdejmowania kół wymieniliśmy zużyte klocki.

Wczoraj popołudniu mając trochę wolnego zamontowałem obrysówki na blende oraz przy znaczku.Sam znaczek pomalowałem na czerwono bo był już trochę wyblakły i porysowany.Dodatkowo zamontowałem tabliczkę adr

Tak padaka na razie wygląda:

SNB14567.JPG

Zdjęcie z dzisiejszych prac:

SNB14569.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio w mańku pojawiło się kilka zmian.

Po pierwsze w niedziele pomalowaliśmy dół na szaro niestety podczas dojazdu na kopalnie Morawica urwałem narożnik zderzaka,kupiłem co prawda nowy ale czarny kiedyś jak będzie czas to się go pomaluje.W sobotę pomalowałem również felgi na srebrno.

 

Aktualnie kręcimy pauzę na 79 w drodze na kopalnię po węgiel.Najprawdopodobniej to jedna z ostatnich tras białego man-a,ma już sporo nakręcone na liczniku awarie niestety zdarzają się mu co raz częściej,jeszcze w tym tygodniu jedziemy oglądać daf-ika do Mielca jeśli będzie z mim wszystko jak trzeba to go zakupimy.

SNB14604.JPG

SNB14602.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ITD na brak lusterek ?

 

Chłopie jakie ITD u nas w świętokrzyskim na drogach wojewódzkich??? tu takich cudów nie zobaczysz.A jak nawet jedziemy gdzieś dalej to po nocach bo przeładowni o 10 ton i na rzepie.

 

Tak naprawdę to łatwiej mi się przy nim dłubie bez luster to bardzo kruchy element i nie chcę ryzykować jego połamaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy aucie wymieniliśmy obejmy na kotle oraz prze porlerowałem go.Poza tym założyłem nowe kable.I to tyle ostatnio mamy sporo roboty,pod mańka zapinamy ostatnio patelnię jeździmy nim głównie po kruszywo na budowy itp.Trochę szkoda nam nowszego,bardziej komfortowego jelcza pod patelnię także man jeździ więcej po gorszych drogach.

SNB14850.JPG

SNB14851.JPG

Co do naczepy to jest już prawie skończona

SNB14846.JPG

SNB14847.JPG

Dzisiaj woziłem spod Kielc kruszywo na budowę stacji w Miechowie.

SNB14805.JPG

SNB14809.JPG

Pauza na siódemce

SNB14807.JPG

 

Nasz nowy dafik pod świeżo wyremontowano naczepą.

SNB14836.JPG

W poniedziałek musiałem jakimś skrótem jechać do tartaku bo zrębki.John mnie holował prawie przez cały czas.

SNB14843.JPG

 

 

 

 

 

 

 

A teraz opisze trochę przebudowę naczepy.

Aby przerobić izotermę na ruchomą podłogę musiałem wyciąć dziurę w dachu tak aby nieco schować ramę bo tak to naczepa była by za wysoka.Wykonałem od podstaw podest oraz przerobiłem tylną belkę.Dołożyłem również plandekę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.