Skocz do zawartości

szpachlowanie/zalewanie trudnych miejsc


Nużek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdzieś mi się obiło o uszy że trudne miejsca takie jak np. elementy ustawione do siebie pod kontem prostym lub ostrym można zalewać szpachlą i później to jakoś obrabiać. Właśnie mam z takimi rzeczami problem. O ile szpachlowanie płaskich części czy niewielkich kątów wychodzi mi w miarę ok to w miejscach łączenia stateczników pionowych z kadłubem lub np. łączenie gondoli podwozia ze skrzydłami (ostatnio wklejałem żywicę w skrzydła A-10) to mam w takich miejscach problem. Szpachluję, nakładam, szpachluję i nakładam i tak wkoło i zawsze coś jest nie do końca przytarte bo ciężko tam dostać się z papierem ściernym.

 

O co chodzi w tej technice zalewnia szpachlówką? Posiadam na stanie surfacera 500, 1000, white 1000 i szpachlówkę tamiya w tubce biąłej, kolor szary.

 

Będę wdzięczny za rady lub jakiś link do tej techniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o szpachlowanie szpar w takich trudno dostępnych miejscach, to metoda jest dość prosta.

Używasz tam albo właśnie surfacera, czyli szpachlówki w płynie, albo - ja to ostatnio preferuję - zwykłego kleju CA.

Zalewasz, żeby było na równo, albo troszkę więcej niż trzeba, a po zaschnięciu bierzesz patyczek do czyszczenia uszu, na niego (w zależności czym zaszpachlowałeś) debonder do kleju CA/rozcieńczalnik do surfacera, i wymywasz naddatki. Wychodzi zawsze całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kombinowałem z takim zalewaniem. Do tej pory robiłem to mr. dissolved putty, ostatnio wypróbowałem surfacera. Kleju CA nie próbowałem bo nie mam debondera. Z klejem miałem taki zawsze problem że po klejeniu nadmiar kleju trzeba było papierem ściernym ścirać a CA jest twardy jak zaschnie i spadał mi zapał do pracy jak wiedziałem że teraz będę szlifował model.

 

Muszę kupić debonder bo klej w w delikatnych miejscach będzie lepszy niż surfacer lub dissolved putty. Zaleje mi szczeliny i dodatkowo sklei i wzmocni model np w miejscu łączenia stateczników, skrzydeł lub łączenie silnika i gondoli podwozia jak to ma miejsce w A-10 który teraz kleję.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.